بررسی تخصصی تلویزیون ال جی G2

بررسی تخصصی تلویزیون ال جی G2 مناسب کسانی است که اولد باز هستند و اگر نیستید بهتر است خود را به زحمت نیندازید. زیرا OLED G2 بالاترین نوع اولد در محصولات ال جی می باشد و باید به سطح خیلی حرفه ای از اولدها فکر کرده باشید که به دنبال مزایا و معایب تلویزیون ال جی اولد G بگردید. زیرا با مطالعه و نقد و بررسی تلویزیون ال جی G2 دیگر علاقه ای به سایر اولد ها از خود نشان نخواهید داد و مجبور خواهید شده برای این اولد جذاب پس انداز کنید تا به آن را داشته باشید.

در این بازار قاراشمیش اولدها با بررسی تخصصی تلویزیون ال جی G2 بی برو برگشت دلخواه این دلبر خواهید شد و مزیت بر علت خواهد شد که برای خرید آن وسوسه شوید.

تلویزیون ال جی G2 از محصولات 2022 شرکت ال جی است که می توان گفت در حال حاضر بالاترین مدل اولد در ال جی به شمار می رود که قرار است نسخه ارتقاء یافته مدل G1 باشد، اما تغییرات بسیار کمی که در حد تنظیمات می تواند باشد. این مدل هر قابلیت مهمی که یک اولد می تواند با خود به همراه داشته باشد را در خود دارد، چه بسا این مقدار بیشتر از تصور ما نیز هست. کیفیت و کارایی در این اولد حرف اول را می زند.

اگر قرار است یک اولد بخرید یک چای برای خودتان بریزید و بیایید با ما افرالندی ها همراه شوید تا این جذاب دوست داشتنی را از نزدیک بشناسیم و به امکانات آن واقف شوید، خدا را چه دیدید شاید غلغلکتان آمد و خواستید تلویزیون اولد سری G را تهیه کنید. اگر به تلویزیون های اولد دقت کنید همه به این دلیل شهرت دارند که از نور پس زمینه استفاده نکرده و به جای نور خود را از پیکسل ها تامین می کنند و هر پیکسل به صورت جداگانه وظیفه خود را انجام می دهد و درآخر تصویری شفاف با وضوح بالا را ارائه می دهند.

بیایید در مورد اولد ال جی کمی بیشتر بدانیم. ال جی اولین تولید کننده اولد بوده و هست و در حال حاضر رقبای قدری را به میدان فرا خوانده، اما در این جنگ زرگری ال جی همچنان پرفروش تر و پیشتاز است و به راه خود به سرعت ادامه می دهد. کیفیت تصوبر، امکانات، قابلیت گیمینگ، سرعت رفرش بالا، قابلیت صوتی مناسب تنها گوشه ای از ده ها قابلیت جالب اولد های ال جی هستند که در مدل OLED G2 این میزان به اوج خود رسیده است.

مزایا و معایب تلویزیون ال جی G2

تلویزیون ال جی G2 می تواند هم مزایا داشته باشد و هم معایب ولی شاید بهتر باشد بگوییم این به شما بستگی دارد کدام مورد را به عنوان یک عیب برای تلویزیون تلقی کنید، هرچند که این موارد خیلی زیاد نیستند و بیشترین چیزی که به چشم می خورد مزایا می باشد، زیرا در مورد یک تلویزیون بالا رده صحبت می کنید و قرار است یک تلویزیون حرفه ای را بسنجیم.

  • کیفیت تصویر عالی با کنتراست بی نهایت در عمق رنگ مشکی
  • قیمت بالا و غیر اقتصادی
  • طراحی شیک و ساده با پنل نازک
  • صدای رسا و فراگیر با توان صوتی بالا
  • قابلیت گیمینگ حرفه ای با رفرش ریت 120 هرتز
  • ریموت کنترل هوشمند و جادویی
  • قابلیت دسترسی به سرچ صوتی

این موارد تنها گوشه ای از امکانات تلویزیون ال جی G می باشد که می تواند شما را در امر خرید ترغیب کند و بیشترین قابلیت ها را در کیفیت تصویر و امکانات در خود دارد که آن را یک اولد حرفه ای معرفی می کند و تمام توقعی که از یک اولد دارید را برطرف می نماید .

فاکتورهای مهم در بررسی تخصصی تلویزیون ال جی OLED G

فاکتورهای مهمی در بررسی تخصصی تلویزیون ال جی G2 وجود دارند که ممکن است نظر شما را راجب به این مدل از تلویزیون ال جی عوض کند. به همین دلیل بد نیست به بررسی هر کدام به صورت جداگانه بپردازیم تا انتخابی قرار است داشته باشیم هوشمندانه تر باشد، شاید هم شما یک فروشنده باشید و اما اطلاعات کمی در مورد محصول خود داشته و نتوانید به مشتری خود مشاوره درستی بدهید. پس خالی از لطف نخواهد بود که یک سری به نکات زیر بزنید.

نقد و بررسی تلویزیون ال جی G2 در کیفیت تصویر

تلویزیون ال جی OLEDG2 از پنل Evo ساخته شده است که در نوع خود بی نظیر است و بهترین قابلیت های که یک تلویزیون می تواند با پنل عالی داشته باشد، تلویزیون گالری ال جی در خود به واسطه این نوع پنل دارد. کیفیت تصویر در اولد G2 ال جی از نوع 4K است، اما این فورکی کمی با سایر فورکی ها متفاوت است چون هم قابلیت ارتقاء تصاویر بی کیفیت در این مدل وجود دارد و هم اینکه به واسطه پیکسل های که در این مدل وجود دارد تصویر به شدت واضح تری را شاهد هستید.

نقد و بررسی تلویزیون ال جی G2

رزولوشن مثل سایر فورکی ها 2160*3840 است که در کنار آن از قابلیت های دیگری برای ارائه یک کیفیت تصویر مناسب استفاده شده است. یکی از این موارد وجود Mapping Pro بوده که صفحه نمایش را بسیار زنده تر از حالت عادی نشان می دهد. وقتی از Dynamic Tone Mapping Pro در تصویر اولد استفاده می شود جزئیات بسیار بهتر آشکار می شوند و این به خاصیت اولد در این تلویزیون ها می باشد. وقتی از اولد حرف می زنیم باید منتظر یک رنگ مشکی عمیق و جذاب در صحنه های تاریک باشیم.

صحنه هایی که وقتی در تاریک به آن تماشا می کنید تصویر را خاکستری نبینیم و هر چه هست سیاهی مطلق باشد و بس. این یعنی اوج هیجان از تماشای یک فیلم ترسناک با دالان های تاریک در یک شب تاریک. کنتراست در این تلویزیون به نسبت بالا می باشد و صحنه ها با وضوح بهتری دیده می شود. در این مدل با استفاده از تنالیته ی رنگی بالا طیف گسترده ای از رنگ ها در به نمایش گذاشته می شوند و عملاً هیچ رنگی از جلو چشم شما محو نمی شود و هر چه هست وضوح کامل و واقعی بودن رنگ می باشد.

بررسی تخصصی تلویزیون ال جی G2 در سیستم عامل

سیستم عامل را می توان عامل هوشمندی یک تلویزیون تلقی کرد. در واقع اولد ال جی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و مثل تمام هم ولایتی های خود از سیستم عامل webOS استفاده کرده است که بهترین نوع سیستم عامل محسوب می شود. وقتی از بهترین نام می بریم یعنی هر توقعی از سیستم عامل داشته باشید را اجرا می کند که یکی از آن ها دسترسی به دستیارهای صوتی Google Acssistant, Alexa می باشد.

وقتی به این موارد دسترسی داشته باشد یعنی می تواند دسترسی شما را به برنامه ی زیادی امکان پذیر کند. مثلاً می توان به شبکه نماوا دسترسی داشته باشید و به سرچ برنامه مورد علاقتون بپردازید. یا اینکه در گوگل ساعت ها وب گردی کنید. تمام این موارد برمی گردد به اینکه شما به دنبال چه موردی هستید و کدام گزینه برایتان جالب است. البته قبل آن وای فای WiFi را روشن کنید و به اینترنت متصل شوید.

قابلیت هوم داشبورد Homedashbord که از جذابیت های این سیستم عامل است امکان ساخت صفحه شخصی را فراهم کرده و به جای آن که هر روز دوباره به سرچ برنامه مورد علاقتون بپردازید و برایش زمان صرف کنید همه را در یک صفحه اختصاصی جمع کرده تا برای همیشه دسترسی راحتی به آن ها داشته باشید و در جلو چشمتان باشند.

اوج جذابیت و هنر در اولد ال جی

تلویزیون های اولد همیشه جذاب بوده اند و به نازکی شهرت داشته اند. با نقد و بررسی تلویزیون ال جی G2 به این نتیجه می رسیم که نازکی و ظرافت در آن موج می زند و باریک صفحه نمایش بیننده را به وجد خواهد آورد. فریمی که در آن به کار رفته بسیار نازک و از رنگ مشکی می باشد. البته باید گفت مدل C2 کمی فریم باریک تری دارد اما خب باز هم G2 از این ویژگی بی نسیب نیست و می تواند در این مورد حرفی برای گفتن داشته باشد.

قاب دور کار نقره ای کار شده که از بغل که به آن نگاه می کنی به شدت دلبری می کند و وجود پایه نقره ای مستطیلی با آن هارمونی جذابی را ایجاد کرده است. این پایه ها بسیار محکم ساخته شده است و می تواند به راحتی تلویزیون 83 اینچی را بر روی خود حمل کند. بله درست متوجه شدید. تلویزیون ال جی OLED G در سایزهای مختلفی ساخته شده که 83 اینچ بزرگترین سایز آن می باشد. سایزهای این مدل 55, 65,77, 83 اینچ هستند.

طراحی تلویزیون ال جی G2

پشت تلویزیون بسیار تخت کار شده که امکان نصب بر روی دیوار را دارد که شاید با خود بگویید خب این که مسئله مهمی نیست بیشتر تلویزیون ها این قابلیت را دارند. اما در این مورد کمی فرق کرده و نازکی کار باعث شده فاصله ای که در زمان نصب ایجاد می شود بسیار کم باشد و حس کنید یک تابلو را به دیوار نصب کرده اید. در این مدل برای مدیریت کابل ها هم در پشت فکری شده و محلی برای آن ها تعبیه شده است.

قابلیت اسمارت بودن نشان از هوشمندی دارد

از مزایا و معایب تلویزیون ال جی G که عبور می کنیم عجایب بسیاری را شاهد هستیم که بهتر است بگوییم بیشترین مورد مزایا می باشد، چون در مورد تلویزیون کمی حرف نمی زنیم و اولد یک تلویزیون لوکس و رده بالا محسوب می شود. در تلویزیون ال جی OLEDG2 از هوش مصنوعی استفاده شده است که از مزایای هوش مصنوعی ThinQ در این مدل وجود ریموت کنترل جادویی می باشد که به صورت ماوسی حرکت می کند و از جذابیت هایش قابلیت کارکرد به صورت صوتی می باشد.

تلویزیون ال جی اسمارت G2

از جذابیت های ال جی وجود قابلیت هشدار ورزشی در این مدل ها می باشد که کاری کرده نتیجه هیچ مسابقه ای را از دست ندهید حتی اگر در حال تماشای یک برنامه دیگر هستنید.

مزایا و معایب تلویزیون ال جی G2 در پردازش

پردازش در تلویزیون ال جی G2 اصلا کم چیزی نیست و از بهترین نوع پردازنده ای که در آن استفاده شده است بهره مند می باشد که به α9 Gen 5 AI Processor شهرت دارد. پردازنده نسل آلفا در نوع خود بی نظیر است و بالاترین پردازنده ای است که ال جی در تلویزیون های خود از آن استفاده کرده و عملاً همچون رنده از روی داده ها می گذرد و کاری می کند تمام این داده ها خانه تکانی کرده و هر چیزی که به اجرا در می آید در بهترین حالت ممکن خود باشند.

تصاویر ارتقاء یافته در نقد و بررسی تلویزیون ال جی g2

با این نوع پردازشگر هر تصویر بی کیفیتی ارتقاء پیدا می کند و هر صدایی که خارج می شود به شدت شفات و واضح می باشد. در این حالت هیچ وقت محتوای بی کیفیت را تجربه نمی کنید. که قابلیت Dolby Vision, Dolby Atmos از پس آمد های این ویژگی عالی هستند. سرعت رفرش در این نقد و بررسی تلویزیون اولد ال جی سری G برابر با 120 هرتز است که بالاترین سرعت رفرش در تلویزیون ها در حال حاضر می باشد .

این سرعت رفرش را در فیلم های با صحنه های سریع بهتر احساس می کنید البته بهتر بگوییم این تلویزیون مناسب برای فیلم دیدن محسوب می شود که با پشتیبانی از پورت HDMI 2.1 جزء تلویزیون های مناسب برای گیمینگ نیز به شمار می آید. این هم از خبر خوب ما برای گیمرهای حرفه ای که سرعت تاخیر ورودی مناسب نیز کمک زیادی برای بازی جذاب داشتن در کنار آن است. در این مدل LG Brightness Booster Max کمک می کند که پردازشگر درجه روشنایی بهتری از تصویر را به نمایش بگذارد.

صدای سه بعدی در کل فضا

وجود 4.2 کانال در تلویزیون ال جی G2 صدایی که به وجود می آورد 60 وات می باشد که صدای بسیار عالی برای اولد و هر تلویزیونی محسوب می شود. در این حالت شما نگرانی برای صدا در هیچ سایزی ندارید و اینکه نیازی به ساندبار اضافی پیدا نمی کنید. در کناراین میزان صدا چیزی که عالی است قابلیت Al Suond در این مدل از تلویزیون ال جی G2 است که کاری صدا به نحوی در کل فضا بچرخد که صحنه ها را احساس کنید.

صدای فر اگیر  تلویزیون ال جی G2

در این حالت حس می کنید در یک کنسرت زنده قرار گرفته اید و یکی از جذابیت های صدا در یک تلویزیون می باشد. همچنین ویژگی Dolby Atmos کمک کننده در ایجاد صدای فراگیر و همه جانبه در کل فضا به صورت یکنواخت می باشد و هر جای که قرار گرفته باشید صدا را با همان میزان وضوح خواهید شنید.

جمع بندی: نقد و بررسی تلویزیون ال جی G2

در بررسی تخصصی تلویزیون ال جی G2 از فروشگاه افرالند به این مهم دست پیدا کردیم که یکی از بهترین گزینه ها برای گیمینگ می باشد هرچند که از قیمت بالایی برخوردار است. همچنین با نقد و بررسی تلویزیون ال جی G می‌دانیم که فریم آن از مدل C کمی بیشتر است اما نه خیلی زیاد. در کنار این امکانات صوتی و تصویری عالی دارد که برای تماشای فیلم یک گزینه عالی می باشد. از مزایا و معایب تلویزیون ال جی G2 قیمت بالای آن است که کمی آزار دهنده است اما امکانات و ویژگی های این مدل پررنگ تر هستند.  

🔎 سوالات متداول

1️⃣ تلویزیون ال جی G2 ارزش خرید دارد؟

✔️ بله . به عنوان یک اولد حرفه ای یک تلویزیون مناسب می باشد اما قیمت بالایی دارد .

2️⃣ تلویزوین مدل C چرا از G پرفرروش تر است؟

✔️ به دلیلی اینکه مدل C ارزان تر است و با تقریبا همان کیفیت مدل g را دارد می باشد و اینکه از فریم نازک تری بهره مند می باشد.

3️⃣ تلویزیون ال جی G2 با سری G1 چه تفاوتی دارد؟

✔️ در کیفیت و کارایی خیلی تفاوتی نداشته و می توان گفت نسخه ارتقاء یافته سال 2021 می باشد و به روز تر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *