کولر گازی

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 24 نتیجه

کولر گازی

کولرگازی شما را در گرمای سوزان تابستان با جریان بینهایت لذت بخش سرما همراه می کند. اگر از هوای مرطوب و صدای غیر قابل تحمل کولرآبی خسته شده اید، خرید کولر گازی می تواند در گرمای داغ تابستانی، لبخند رضایت بر لبان تان جاری سازد.

وقتی بحث خرید کولرگازی به میاد می آید، افراد رنگ از صورتشان می پرد و ترس اینکه در دام یک فرد سودجو و جعل فروش بیافتند، باعث می شود که از بیخ دوره خرید کولر گازی را خط بکشند. اینجاست که پیدا کردن یک فروشگاه معتبر، قابل اعتماد و قیمت مناسب مانند این است که کسی در تاریکی دست تان را بگیرد و به سمت درست راهنمایی تان کند. افرالند کمک تان می کند در بازار تاریک کولرگازی ها راه خودتان را پیدا کنید.

افرادی که به دنبال خرید کولر گازی اورجینال هستند با شک و تردید زیادی در این مسیر همراه هستند و هر لحظه خطر کولر گازی جعلی در نزدیکی آن ها در کمین است. برای جلوگیری از خرید کولر گازی تقلبی؛ تنها و تنها یک راه وجود دارد که مسیر مستقیم و ساده ای دارد. یک فروشگاه اینترنتی قابل اعتماد پیدا کنید که رضایت مشتریان زیادی در چنته داشته باشد. افزایش اطلاعات درست در خصوص کولر گازی اورجینال و تقلبی هم می تواند احتمال اشتباه کردن را کاهش دهد. اگر قصد دارید با قیمت کولر گازی بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه در خصوص خرید کولرگازی اصلی نیاز دارید را با شما در میان بگذاریم.

انواع کولر گازی موجود

اول از همه کولر گازی ساده و جمع و جوری که خیلی شبیه به کولر آبی است را معرفی می کنیم؛ کولر گازی پنجره ای دقیقا مانند کولر آبی است با این تفاوت که قدرت بیشتری دارد و از نظر کیفیت تهویه هم بهتر است. از طرف دیگر این دستگاه همانند کولر آبی صدای زیادی دارد و به مراتب مصرف برق بیشتری هم نیاز دارد. کولر گازی پرتابل برادر بزرگتر مدل پنجره ای است که با یک لوله از قسمت پشتی گرمای تولید شده را به بیرون از اتاق به جریان در می آورد. این مدل بیشتر در مکان هایی که امکان استفاده از کولر پنجره ای وجود ندارد یا رفت و آمد زیاد است و کولر باید قابلیت جابه جایی داشته باشد کاربرد دارند. کولر گازی ایستاده هم تقریباً شبیه به این دو مدل است اما تفاوت اصلی آن در دو تکه بودن و قدرت سرمایشی بیشتر است.

انواع کولر گازی

کولر گازی اسپلیت – اصل قضیه

پرطرفدارین مدل کولر گازی های موجود در بازار کولر گازی اسپلیت هستند که به دلیل ظرفیت متنوع و قدرت عالی که دارند بیشتر از مدل های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر کولر گازی هایی که در منازل می بینید همین نوع هستند؛ یک پنل در داخل که به دیوار متصل است و یک موتور در محیط خارج که بیشتر روی بام یا به دیوار خارجی متصل است. کولر گازی اسپلیت در مدل های مختلف و برندهای بسیار گوناگون تولید می شود و به دلیل پر طرفدار بودن بیشترین میزان جعل کردن برند و یا مدل در همین نوع کولر گازی اتفاق می افتد. در ادامه به بررسی اصلی ترین فاکتورهای کولر گازی مانند ظرفیت، کمپروسور، کلاس آب و هوایی و مصرف انرژی می پردازیم با ما همراه باشید.

کولر گازی اسپلیت

ظرفیت معیار اصلی قیمت کولر گازی

از آن جایی که قدرت کولر گازی به ظرفیت آن بستگی دارد مهم ترین معیار برای خرید و قیمت کولر گازی ظرفیت آن می باشد. ظرفیت کولر گازی با واحدی به نام BTU اندازه گیری می شود که نشان دهنده میزان سرمادهی دستگاه در مقدار زمانی مشخص است. ظرفیت های معمولی کولر گازی از 12000 تا 30000 و حتی 36000 هستند که در جدول زیر به بررسی ظرفیت مناسب برای هر متراژی پرداخته ایم. نکته مهم اینجاست که ظرفیت به آب و هوای منطقه هم بستگی دارد و تنها معیار متراژ اتاق نیست. مثلا در جنوب ظرفیت کولر گازی ها هر چه بیشتر باشد بهتر است اما در شمال چنین چیزی لزوماً صدق نمی کند.

ظرفیت (BTU) متراژ (متر)
12000 10-30
18000 30-60
24000 60-90
30000 90-120
36000 120-180

خرید کولر گازی اینورتر دار

یکی از اشتباهات مهلک افراد در این است که می خواهند یک کولر گازی اینورتر را با قیمت پایین تر از بازار بخرند و 100 درصد این افراد در انتها یک کولر گازی معمولی یا تقلبی با قیمت خیلی بیشتر را خریداری می کنند. قیمت کولر گازی اینورتر دار بیشتر از مدل های معمولی است چون صرفه اقتصادی و سرمادهی این دستگاه خیلی بیشتر است و در طولانی مدت سرمایه گذاری بصرفه تری است. صادقانه پیشنهاد می کنم دنبال خرید کولر گازی با تخفیف زیاد و قیمت کمتر نباشید، چون در نهایت یک کولرگازی تقلبی یا با کیفیت پایین نسیب تان می شود. پس بهتر است در این مورد حسابی آگاه باشید و انتخاب درستی انجام دهید.

کولر گازی اینورتر دار برخلاف مدل های معمولی از خاموش و روشن شدن متوالی برای تنظیم دمای اتاق استفاده نمی کند بلکه از کاهش و افزایش سرعت سرمادهی استفاده می کند. همانطور که آگاه هستید فرایند خاموش و روشن شدن دستگاه به انرژی زیادی نیاز دارد و همین مورد سبب افزایش مصرف برق در کولرگازی های معمولی می شود اما اسپلیت های اینورتر دار با بهبود این فرایند و استفاده از کاهش و افزایش سرعت مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهند.

کولر گازی اینورتر

کمپرسور کولر گازی اسپلیت

کمپرسور مان قطعه ای است که فرایند سرمادهی اصلی در آن انجام می شود. کمپرسور کولی گازی مهم ترین نقش را در سرمادهی و کیفیت سرمای ایجاد شده دارد. کمپرسورهای پرطرفدار به دلیل ماهیت کاری حرکتی مختلفی که دارند کمی گیج کننده هستند. نحوه حرکت هر قطعه یک بحث تخصصی است و خیلی در امر خرید اهمیت ندارد اما نکته مهم در زمان خرید توجه به این است که کمپرسورهای اسکرول بهترین عملکرد و بازدهی را دارند و کمپرسورهای روتاری بیشترین میزان استفاده در کولرگازی های رایج را دارند. اگر به دنبال عملکرد عالی هستید اسکرول و اگر به دنبال گزینه ای با کیفیت و معمولی هستید کمپرسورهای روتاری یا پیستونی از گزینه های رایج بازار هستند.

نکته دیگری که در زمان خرید کولرگازی باید به آن اشاره داشت این است، که حتماً به کلاس آب و هوایی کمپروسور دقت کرده و با توجه به آب و هوای منطقه خود گزینه مناسب را انتخاب کنید. کلاس آب و هوای شامل T1 T2 T3 می باشد که هر کدام برای موقعیت جغرافیای مختلف مناسب هستند.

کمپرسور کولر گازی

کلاس T1 مناسب آب و هوای معتدل می باشد.

کلاس T2 مناسب آب و هوای خنک می باشد.

کلاس T3 مناسب آب و هوای گرم می باشد.

گاز مصرفی کولر گازی  R410a یا R22

همانطور که هر قطعه و بخش از کولرگازی در عملکرد و سرمادهی آن نقش دارد گازی که مورد استفاده قرار می گیرد هم در میزان سرمایش نقش اساسی دارد. دو مورد از معروف ترین گازهای مورد استفاده در کولر گازی های حال حاضر گاز R410a و R22 هستند. گاز R22 دیگر در مدل های جدید بکار نمی رود چون باعث تخریب لایه اوزون می شود و به همین دلیل دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. در کولرگازی های تقلبی به دلیل ارزانتر بودن گاز R22 از آن استفاده می شود و به دروغ به عنوان R410 به فروش می رسند. گاز R410a نقطه جوش پایین تری دارد و به همین دلیل سرمادهی بسیار مناسب تری دارد و در نهایت زیست تخریب گر هم نیست.

گاز کولر گازی

دیدن ادامه...