یخچال دوقلو

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 7 نتیجه

یخچال دوقلو

خانواده ای پرجمعیت هستید که مصرف خوراکی های روزانه تان بالاست؟ هم یخچال را می خواهید و هم فریزر را؟ یخچال دوقلو تمام آنچه نیاز است را در بطن خود دارد و آماده است بیست چهار ساعت هفت روز هفته آماده باش خدمت رسانی کند. در ضمن قیمت یخچال دوقلو به نسبت ساید بای ساید واقعاً بصرفه تر است.

یکی از کالاهای اساسی که در هر خانه ای ضروری است و جزو لوازم خانگی اصلی هر آشپزخانه ای محسوب می شود، یخچال فریزر می باشد. یک خانواده برای انتخاب یخچال فریزر خود باید موارد مختلفی از جمله تعداد اعضای خانواده، فضای آشپزخانه، کیفیت، برند و البته قیمت یخچال را در نظر بگیرد. با توجه به حجم، برای خانواده های یک تا دو نفره، یخچال های 250 تا 380 لیتری ، برای خانوارهای 3 تا 4 نفره، یخچال های 350 تا 530 لیتری و برای خانوارهایی که بیش از 5 عضو دارند، باید یخچال هایی با حجم بالاتر از 440 لیتر را انتخاب کنید. حال اگر بخواهید از روی فرم یا طراحی، یخچال مورد نظر خود را انتخاب کنید، بهتر است بدانید که یخچال ها در دسته های یخچال دوقلو؛ سایدبای ساید، درب فرانسوی و بالا پایین تقسیم بندی می شوند.

امروز ما میخواهیم در مورد یخچال فریزر دوقلو، نحوه ی کارکرد، ویژگی ها و برندهایی که این یخچال را مونتاژ کرده اند، صحبت کنیم. به طور کلی یخچال های دوقلو از دو وسیله ی جدا از هم که یکی یخچال و دیگری فریزر می باشد، تشکیل شده اند. از نظر ظاهری این یخچال ها شبیه به یخچال های ساید بای ساید می باشند ولی لازم به ذکر است که یخچال ساید یک وسیله ی تکی می باشد ولی یخچال های دوقلو همانطور که گفتم، دو دستگاه جدا از هم می باشند.

یخچال دوقلو، بیشتر به خاطر فضا و حجم ذخیره سازی بالایی که دارند شناخته می شوند. از جمله مزایای این یخچال ها علاوه بر فضای ذخیره سازی خوبی که دارند، این است که می توان یخچال و فریزر دوقلو را در فضاهای مجزایی قرار داد که خوب این ویژگی برای آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است. با این وجود این یخچال ها به خاطر فضای زیادی که هنگام کنار هم قرار گرفتن اشغال می کنند، با انتقاداتی رو به رو شده اند.

معرفی یخچال فریزر دوقلو

در برخی از کشورها، یخچال های دوقلو را به عنوان زیرمجموعه ای از مدل های ساید بای ساید در نظر می گیرند. درواقع این یخچال ها نسخه ی حجیم تری از یخچال های ساید می باشند چون در عین اینکه از بیرون این یخچال ها بسیار شبیه به هم و یک سایز به نظر می رسند، یخچال های دو قلو به خاطر داشتن دو فضای یخچال و فریزر جداگانه، فضای داخلی گسترده تری نسبت به یخچال های ساید بای ساید دارند.

شما می توانید این دو بخش جداگانه را در کنار هم قرار دهید تا شبیه به یک یخچال ساید بای ساید به نظر بیاید یا اینکه وابسته به ترجیح خود یا فضای آشپزخانه، آنها را جدا از همه قرار دهید. اگر خانواده ی پرجمعیتی دارید یا عادت دارید که مواد غذایی را به صورت عمده خریداری کرده و ذخیره کنید، این یخچال انتخاب خوبی برای شما می باشد.

تفاوت یخچال دوقلو با ساید بای ساید

یکی از تفاوت هایی که می توان با نگاه اول ذکر کرد این است که بخش فریزر در یخچال فریزر دوقلو با بخش فریزر در یخچال ساید بای ساید کاملا متفاوت است. یخچال فریزرهای دوقلو برخلاف یخچال فریزرهای ساید بای ساید به صورت کشویی طراحی شده اند، اما در یخچال فریزرهای ساید بای ساید بخش های مختلف یخچال کاملا طبقه بندی شده است.

مورد بعدی تفاوت در حمل و نقل هست. حمل و نقل یخچال های دوقلو نسبت به یخچال های ساید بای ساید به دلیل جداگانه بودن بخش های فریزر و یخچال، بسیار راحتتر است. در ضمن امروزه و با توجه به مدرن شدن طراحی آشپزخانه ها، فضای یخچال فریزرها عموما در میان کابینت ها و داخل کاور طراحی می شود. اندازه استاندارد این کاور براساس ابعاد یخچال فریزر ساید بای ساید است که خوب نمی توان از این فضا برای یخچال فریزرهای دوقلو استفاده کرد.

تفاوت یخچال فریزر دوقلو با یخچال بالا پایین

خوب مسلما یخچال های بالا پایین، از جمله یخچال هایی هستند که برای خانوارهای کم جمعیت کاربرد دارند، پس اگر شما یک خانواده ی پرجمعیت دارید، بهتر است که از یخچال فریزر دوقلو که گنجایش بیشتری نسبت به یخچال های بالا و پایین دارند، استفاده کنید. برخلاف یخچال های دوقلو، یخچال های بالا و پایین فضای کمتری را اشغال می کنند و قیمت کمتری هم دارند اما مسلما نسبت به قیمت، کارایی آنها نیز نسبت به یخچال های دوقلو ضعیف تر است.

البته یخچال بالا پایین هم خود تفاوت هایی دارند که در سطح این مقاله نمی گنجد. اما در رابطه با تفاوت های آنها با یخچال های دوقلو، عمده ی مطلب این است که از نظر حجم قابل مقایسه با یخچال های دوقلو نیستند و کارایی آنها را ندارند، هرچند از نظر قیمت ارزان تر می باشند و تهیه ی آنها برای خانواده های کم درآمد تر راحتتر است.

برندهای مختلفی هستند که یخچال های دوقلو را تولید و مونتاژ می کنند. اما در میان یک سری از برندها پیشرو بوده و یخچال های آنها پرچم دار بازار یخچال های دوقلو می باشد. در ادامه ما نگاهی به یخچال های این برند می اندازیم.

قیمت یخچال دوقلو

در واقع قیمت یخچال دوقلو وابسته به برند و ظرفیتی می باشد که شما انتخاب کرده اید. مسما سایزهای بزرگتر قیمت های بالاتری دارند و اگر بخواهیم برندهای مختلف را در نظر بگیریم، تفاوت قیمت های زیادی وجود دارد. برای مثال: یخچال های دوقلو ال جی از همه ی برندهای دیگر در عین کیفیت بهتر، قیمت بالاتری نیز دارند. با این وجود می توان گفت که در یک برند مشابه، یخچال های دوقلو قیمتی بالاتر از یخچال های بالا یا پایین فریزر داشته و البته از یخچال های ساید بای ساید ارزان تر می باشند. شما با توجه به طراحی و قیمت یخچال دوفلو می توانید در مورد خرید آنها تصمیم بگیرید و مسلما برای خرید آنها آنچه که در انتها اهمیت دارد، ترجیح شخصی و میزان توانایی شما برای هزینه و قیمت یخچال می باشد.

خرید یخچال دوقلو

اگر تصمیم به خرید یخچال دارید، مواردی را باید در نظر بگیرید که مهمترین عامل، تعداد اعضای خانواده ی شماست. اگر یک خانواده ی پرجمعیت دارید، مسلما خرید یخچال های بالا و پایین کاربردی نیست و به یک یخچال با گنجایش بیشتر مثل یخچال های ساید بای ساید یا دوقلو احتیاج دارید. اما چه عاملی باعث می شود که شما یخچال های دوقلو را به یخچال های ساید بای ساید ترجیح دهید؟ خوب مسلما یخچال های ساید بای ساید در عین ظاهر زیبایی که دارند، گنجایش کمتری نیز دارند و البته قبلا ذکر کردیم که قیمت یخچال های ساید نیز بالاتر است.

در ضمن گفتیم که جابه جایی یخچال های ساید نیز سخت تر است که برای خانواده هایی که عادت به جابه جایی و نقل مکان دارند، گزینه ی مناسبی نمی باشد. پس مسلما یک یخچال دوقلو برای یک خانواده ی پرجمعیت کاربردی تر و البته از نظر قیمتی نیز به صرفه تر است. پس قبل از خرید یخچال تمامی ابعاد نیاز خود و وضعیت مالی خود را در نظر گرفته و انتخابی عاقلانه داشته باشید.

دیدن ادامه...