ماشین لباسشویی

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش 1–32 از 45 نتیجه

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی

امروزه تعداد زیادی از ماشین های لباسشویی را می توان در بازار پیدا کرد که از نظر قابلیت ها؛ ظرفیت؛ بار و عملکرد با هم متفاوت هستند. ماشین لباسشویی هایی را می توان پیدا کرد که از قابلیت ها منحصر به فرد مانند شستشوی سریع؛ قفل کودک، صفحه نمایش دیجیتال و غیره برخوردار هستند.

خرید ماشین لباسشویی آیا واقعا لازم است؟

ماشین های لباسشویی به بخش اجتناب ناپذیری از لوازم خانگی ما تبدیل شده اند و انتخاب یک دستگاه مناسب می تواند به یک چالش تبدیل شود. خرید ماشین لباسشویی به برخی از عوامل بستگی دارد و شما باید قبل از خرید آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. به طور کلی عواملی که باعث تمایز ماشین های لباسشویی می شوند شامل موارد زیر می شوند:

نوع ماشین لباسشویی بر اساس بارگیری – وقتی که در مورد نوع بارگیری صحبت می شود ماشین های لباسشویی به دو دسته درب از جلو و درب از بالا تقسیم می شوند. هر دوی اینها مزایا و معایب خاص خود را دارند اما در اکثر مواقع ماشین های لباسشویی درب از جلو برنده هستند. همانطور که از نام این دستگاه ها پیداست؛ لباس ها از قسمت جلو در ماشین لباسشویی بارگیری می شوند و از فناوری های پیشرفته استفاده می کنند. درام این دستگاه ها به صورت افقی قرار داده شده است و شما می توانید از قابلیت های پیشرفته مانند تاخیر در شروع؛ تامین آب گرم، برنامه های شستشوی متنوع، قفل کودک و غیره استفاده کنید.

نوع ماشین لباسشویی بر اساس نوع عملکرد – بسته به نوع مورد نیاز و بودجه ای که دارید ماشین های لباسشویی را می توان از نظر عملکرد به دو دسته تام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم کرد. نیمه اتوماتیک ها دارای دو مخزن هستند که یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن لباس استفاده می شوند. این نوع ماشین لباسشویی ها به مداخله انسان نیاز دارند. ماشین های لباسشویی اتومات فرآیند شستشوی لباس را به طور کاملا خودکار انجام می دهند و به مداخله انسان نیاز ندارند.

ظرفیت ماشین لباسشویی – ماشین های لباسشویی با ظرفیت کم و زیاد وجود دارند. بسته به جمعیت خانواده و دفعات شستشو می توانید یکی از بهترین گزینه ها را برای خود انتخاب کنید.

برندهای تولید کننده ماشین لباسشویی در فرالند

همانطور که گفته شد برندهای تولید کننده ماشین لباسشویی متنوعی در بازار وجود دارد، اما در حال حاضر شما می توانید در فروشگاه فرالند از سه برند زیر خرید کنید:

خرید ماشین لباسشویی سامسونگ سامسونگ یکی از بهترین برندهای ماشین لباسشویی است که قابلیت AddWash و Eco Bubble آن باعث شهرت هرچه بیشتر آن شده است. شما می توانید برای خرید ماشین لباسشویی 5 کیلویی سامسونگ ؛ خرید ماشین لباسشویی 6 کیلویی سامسونگ؛ ماشین لباسشویی 7 کیلوگرمی سامسونگ و .. اقدام کنید.

خرید ماشین لباسشویی ال جی این دستگاه ها دارای موتور قدرتمند و بازدهی بالا هستند. ماشین های لباسشویی ال جی به خاطر استفاده از فناوری اینورتر دایرکت درایو و 6 حرکت شستشو از محبوبیت بالایی برخوردار است. شما می توانید برای خرید ماشین لباسشویی 7 کیلوگرمی ال جی، خرید ماشین لباسشویی 8 کیلوگرمی ال جی و غیره اقدام کنید.

خرید ماشین لباسشویی بوش بوش یکی از برندهای آلمانی است که معمولا ماشین لباسشویی های آن در ترکیه مونتاژ می شود. قدرت پاک کنندگی و محافظت از الیاف های پارچه چیزی است که باعث متمایز شدن ماشین های لباسشویی بوش شده است. ماشین لباسشویی بوش 5 کیلویی، ماشین لباسشویی بوش 7 کیلویی، ماشین لباسشویی بوش 8 کیلویی و ماشین لباسشویی بوش 9 کیلویی بیشترین طرفداران را به خود اختصاص داده اند.

ظرفیت ماشین لباسشویی

ظرفیت ماشین لباسشویی به تعداد افراد خانواده شما بستگی دارد. ظرفیت ماشین لباسشویی با کیلوگرم اندازه گیری می شود؛ این امر مستقیما با وزن لباسی که قصد شستن آن را دارید ارتباط دارد. بعضی از لباس ها سبک هستند اما فضای زیادی را اشغال می کنند در حالی که برخی دیگر از لباس ها وزن زیادی دارند اما فضای کمی را اشغال می کنند (مانند لباس های جین). توصیه می شود درام را تا حدی پر کنید که لباس ها به راحتی بتوانند حرکت کنند و جابجا شوند تا کیفیت شستشوی بهتری را تجربه کنید. اگر خانواده پر جمعیتی دارید و در هفته 1 تا 2 بار لباس می شویید پس به ماشین های لباسشویی ظرفیت بالا نیاز دارید. در صورت شستن لباس ها دو روز یکبار به ماشین لباسشویی های متوسط نیاز دارید. اما اگر ماشین لباسشویی های کوچک را انتخاب می کنید شما باید لباس های خود را به چند دوره شستشو تقسیم کنید و ممکن است برای شستن همه لباس ها زیمان بیشتری را صرف کنید.

مخزن لباسشویی

به طور کلی مخزن ها از چند جنس استیل ضد زنگ؛ چینی یا پلاستیک ساخته می شوند. دوام مخزن پلاستیکی می تواند بیشتر از چینی که با مشکلاتی مانند ترک خوردگی مواجه است باشد. با این وجود مخزن های استیل  ضد زنگ بهترین گزینه هستند چون در برابر سرعت چرخش بالا مقاومت می کنند و ماندگارتر هستند.

تنظیمات شستشو

برخی از ماشین های لباسشویی برنامه های شستشوی متنوعی را ارائه می دهند. با استفاده از این ماشین لباسشویی ها می توان تنظیمات دلخواه را از طریف صفحه نمایش لمسی یا دکمه های کنترل چرخشی تنظیم کرد.

سرعت چرخش ماشین لباسشویی

سرعت چرخش برای خشک کردن لباس استفاده می شود و بر حسب دور در دقیقه اندازه گیری می شود. به این واقعیت توجه داشته باشید که هر چه دور در دقیقه بیشتر باشد؛ بسته به نوع لباسی که دارید؛ لباس های شما بهتر خشک می شوند. سرعت چرخش برای لباس های نازک 300 تا 500 دور در دقیقه است؛ در حالی که سرعت چرخش برای لباس های ضخیم به 1000 دور در دقیقه می رسد.

منطق فازی

این ویژگی است که بسته به کیفیت لباسی که قصد شستشوی آن را دارید؛ بهترین شرایط شستشو را به طور خودکار انتخاب می کند. علاوه بر این؛ این قابلیت با توجه به وزن و میزان کثیفی لباس ها از مواد شوینده و آب استفاده می کند. از این رو شما دیگر هیچ مشکلی برای تنظیمات ماشین لباسشویی ندارید.

کنترل دما

این ویژگی ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا دمای آب را تنظیم کنید؛ این کنترل دما در زمستان بسیار مفید است. به غیر از آن؛ آب گرم بهتر از آب سرد لباس های شما را تمیز می کند. همچنین تعدادی ماشین لباسشویی با تنظیم بخار آب وجود دارد که به تمیز کردن لکه های لباس کمک می کند.

تاخیر زمانی

به شما امکان می دهد ماشین لباسشویی خود را بارگیری کنید و در زمان مورد نظر خود ماشین لباسشویی را روشن کنید. از طرف دیگر ویژگی خیساندن به شما این امکان را می دهد تا برای مدت زمان مشخصی و قبل از اینکه چرخه شستشو به طور خودکار شروع شود لباس های خود را بخیسانید.

بهره وری انرژی

اگر برای خرید ماشین لباسشویی اقدام می کنید به برچسب رتبه بندی بهره وری انرژی دستگاه توجه کنید. این رتبه بندی از A تا G خواهد بود و مدل های دارای درجه A بیشترین بهره وری انرژی را دارند. مدل های جدید کارآمدتر هستند و شما می توانید دستگاه هایی با رده های A+؛ A++ و A+++ را مشاهده کنید.

برنامه های ماشین لباسشویی

همه ماشین های لباسشویی اغلب دارای برنامه های استاندارد مشابهی هستند. گرچه برخی از برندها چرخه های اضافی را برای شستشوهای خاص در نظر می گیرند. هنگام انتخاب برنامه؛ باید دمای توصیه شده و سرعت چرخش برای لباس های مختلف خود را در نظر داشته باشید. در ادامه برخی از متداول ترین برنامه های شسشو را خلاصه کرده ایم:

شستشوی سریع– زمانی که لباس های چندان کثیفی ندارید می توانید با استفاده از این برنامه در عرض 15 دقیقه لباس های تمیز خود را تحویل بگیرید. این برنامه تنها برای آبکشی لباس ها در نظر گرفته شده است و شما نباید انتظار داشته باشید لکه های لباس را پاک کند.

شستشوی اقتصادی– این برنامه ممکن است از دمای پایین آب برای کاهش هزینه ها استفاده کنید اما معمولا طول دوره شستشو بیشتر خواهد شد.

شستشو با دست– این برنامه برای شستن لباس های ظریف و بافت که به طور معمول باید با دست شسته شوند در نظر گرفته شده است. با استفاده از این برنامه لباس ها در دمای پایین شسته می شوند.

شستشوی اضافی– با استفاده از یان برنامه شما می توانید طول دوره شستشو را افزایش دهید. این گزینه برای افراد مبتلا به آلرژی یا افراد دارای پوست حساس بسیار مفید است.

شستشو با آب گرم– در این برنامه معمولا از آب 60 درجه سانتیگراد یا بالاتر استفاده می شود و بهترین گزینه برای از بین بردن لکه های سخت است.

قابلیت های ماشین لباسشویی

تاخیر شروع– مناسب ترین زمان برای شروع به کار دستگاه را انتخاب کنید.

ضد چروک  این قابلیت بدان معناست که لباس های شسته شما اگر برای مد زمان زیادی در ماشین لباسشویی باقی بماند چروک نخواهد شد. این برنامه برای مواقعی که در خانه نیستید مناسب است؛ ماشین لباسشویی لباس ها را در آب شستشوی نهایی نگه می دارد و چرخش باید به صورت دستی انتخاب شود تا برنامه شستشو به پایان برسد.

کنترل هوشمند  این گزینه به دستگاه شما اجازه می دهد تا به وای فای خانگی متصل شود و این بدان معناست که شما می توانید از راه دور تنظیمات ماشین لباسشویی خود را تغییر دهید و از طریق برنامه زمان شروع را تنظیم کنید.

دوز اتوماتیک  این ویژگی مقدار مواد شونیده مورد نیاز برای هر دوره شستشو را تعیین می کند. شما فقط باید مخزن را پر کنید و دستگاه هر بار مقدار مناسبی از مواد شوینده را اضافه می کند.

فناوری سنسور  جدیدترین و پیشرفته ترین ماشین های لباسشویی دارای سنسورهای هوشمند برای وزن کردن لباس های موجود و تنظیم زمان و آب مصرفی هستند.

قابلیت اضافه کردن لباس در طول شستشو– این قابلیت انحضاری سامسونگ است که به شما اجازه می دهد لباس هایی که فراموش کرده اید را تا زمانی که آب زیر 50 درجه سانتیگراد است را به دستگاه اضافه کنید.

قابلیت حباب ساز– این قابلیت هم در انحصار سامسونگ است و در مدل های جدید ماشین های لباسشویی سامسونگ پیدا می شود. با ترکیب هوا؛ آب و مواد شوینده حباب هایی ایجاد می شود که به نفوذ آب و مواد شوینده به لباس ها کمک می کند.

انواع موتور ماشین لباسشویی

به طور کلی ماشین های لباسشویی از دو نوع موتور معمولی تسمه ای یا موتور دیجیتال بدون تسمه استفاده می کنند.

موتور معمولی تسمه ای– این نوع موتور قدیمی تر بوده و دارای سطح صدا و لرزش بالایی است. برای تعویض موتور تسمه ای و زغالی دردسرهای کمی را تجربه خواهید کرد چون که سیستم ساده ای دارند. علاوه بر این از قیمت پایین تری برخوردار هستند و با خراب شدن ماشین لباسشویی شما هزینه های تعمیر و نگهداری زیادی را پرداخت نخواهید کرد.

موتور دیجیتال بدون تسمه– این نوع موتور از برد الکترونیکی یا درایور راه اندازی استفاده می کنند؛ صدای کمی دارند؛ مصرف انرژی پایین تری دارند اما خراب شدن برد باعث می شود که تجربه تعمیر و نگهداری پر دردسری را تجربه کنید و هزینه های بیشتری را نسبت به موتور تسمه ای پرداخت کنید. موتورهای دیجیتال خود به سه دسته موتورهای دایرکت درایو (DC یا گیربکسی)، موتورهای آسنکرون و یونیورسال تقسیم می شوند.

خرید ماشین لباسشویی بر اساس دور موتور

با توجه به دور موتور شما می توانید برای خرید ماشین های لباسشویی با دور موتور 1200؛ 1400؛  1600 از فروشگاه فرالند اقدام کنید. ماشین های لباسشویی 1600؛ 1400 و 1200 را می توان در محصولات بوش پیدا کرد؛ در حالی که ماشین های لباسشویی 1200 و 1400 مختص به برند سامسونگ و ال جی هستند.

دیدن ادامه...