یخچال بالا پایین

مرتب سازی بر اساس :
فقط موجود ها:

نمایش دادن همه 17 نتیجه

یخچال بالا پایین

یخچال بالا پایین در زمان خود یکی از لوکس ترین آرزوهایی بود که خانواده ها به دنبال خریدش بودند اما آیا این یخچال جذاب خوش قد و قامت اکنون هم می توان رضایتمندی اهالی آشپزخانه را جلب کند یا خیر؟ باید دید که عیار واقعی یخچال های بالا پایین چقدر است و چطور می توانند خود را در دل خانم ها جای کنند؟!

یخچال فریزر جزو نیازهای اولیه ی هر آشپزخانه ای می باشد و از جمله وسایلی است که برای داشتن یک زندگی راحت در این دنیای مدرن باید در نظر گرفته و تهیه شود. یکی از معیارهای خرید یخچال فریزر، در نظر گرفتن حجم آنهاست که برای خانواده های یک تا دو نفره، یخچال های 250 تا 380 لیتری ، برای خانوارهای 3 تا 4 نفره، نمونه های 350 تا 530 لیتری و برای خانوارهایی که بیش از 5 عضو دارند، باید وسیله هایی با حجم بالاتر از 440 لیتر را انتخاب کنید.

یک خانواده برای انتخاب یخچال فریزر خود باید موارد مختلف دیگری از جمله فضای آشپزخانه، کیفیت و برند آن و البته قیمت را در نظر بگیرد و البته وجود انواع و اقسام مختلف از این محصولات مثل ساید بای ساید، دوقلو، درب فرانسوی و یا یخچال فریزر بالا پایین که هر کدام قابلیت های مختلفی نیز دارند، انتخاب را برای شما دشوار می کند. هدف ما ارائه ی اطلاعات کافی برای آشنایی شما با هرکدام از این مدل هاست. در این مقاله ما به بررسی دو نوع از این محصولات یعنی یخچال بالا پایین می پردازیم:

تفاوت یخچال بالا فریزر با پایین فریزر

یخچال فریزر بالا پایین از جمله ارزان ترین محصولات برای خرید و برای استفاده می باشند و طیف وسیعی از برندهای مختلف را شامل می شوند اما اگر جزو افرادی هستید که زیاد به سراغ یخچال می روید، مجبورید برای دسترسی به خوراکی و مواد غذایی درون آن، خصوصا آنهایی که در طبقات پایین قرار دارند، به طور مداوم خم و راست شوید. در عوض در مدل های پایین فریزر، استفاده و دسترسی به بخش های پایینی و کشوهای پایین یخچال راحتتر است و به خاطر استفاده ی زیاد، مجبور به خم و راست شدن نیستید و دچار کمر درد نمی شوید.

در ضمن طراحی مدل پایین فریزر کاملا هوشمندانه و عاقلانه است چرا که تمام وسایلی که میخواهید در مقابل چشمان شما قرار دارد. بخش فریزر این مدل برخلاف مدل بالا فریزر، به صورت کشویی طراحی شده است. یخچال های پایین فریزر از بالا فریزر گران تر است و البته هزینه ی نگهداری از آنها از مدل بالا فریزر نیز بیشتر می باشد. از طرفی عملکرد پایین فریزر نسبت به مدل های بالا فریزر برای سرد کردن بخش های مختلف یخچال به خصوص بخش فریزر کندتر می باشد اما تکنولوژی پیشرفته تری دارد.

تفاوت یخچال بالا پایین با دوقلو

مسلما یخچال فریزر بالا پایین، از جمله محصولاتی هستند که برای خانوارهای کم جمعیت کاربرد دارند، پس اگر شما یک خانواده ی پرجمعیت دارید، بهتر است که از یخچال دوقلو که گنجایش بیشتری نسبت به نمونه های که دارای فریزر در قسمت بالا یا پایین می باشند، استفاده کنید. برخلاف یخچال های دوقلو، مدل های بالا و پایین فضای کمتری را اشغال می کنند و قیمت کمتری هم دارند اما مسلما نسبت به قیمت، کارایی آنها نیز ضعیف تر است. به طور کلی تفاوت های این دو دستگاه با مدل های دوقلو، این است که از نظر حجم قابل مقایسه با یخچال های دوقلو نیستند و کارایی آنها را ندارند، هرچند از نظر قیمت ارزان تر می باشند و تهیه و خرید آنها برای خانواده های کم درآمد تر راحتتر است.

تفاوت یخچال بالا پایین با ساید

یک یخچال فریزر ساید بای ساید، کاربردی تر و تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به مدل های بالا و پایین دارد. اما باید این مورد را در نظر گرفته که یخچال ساید در عین گنجایش بالاتر برای نگهداری مواد غذایی، به فضای بیشتری نیز برای نصب احتیاج دارد. از طرفی حمل و جابه جایی یخچال ساید نیز دشوار تر است و اگر شما از جمله افرادی هستید که باید سالانه اسباب کشی کنید یا از جابه جایی و تغییر محل زندگی خود لذت میبرید، خرید یک یخچال ساید بای ساید، برای شما دردسر آفرین خواهد بود. در ضمن لازم به ذکر است که قیمت محصولات ساید نیز بسیار بالاتر است که مسلما برای خانواده های کوچک دو تا سه نفره مقرون به صرفه نمی باشد.

جمع بندی

در واقع قیمت یخچال فریزر بالا پیین وابسته به برند و سایز دستگاهی می باشد که شما انتخاب کرده اید. مسما سایزهای بزرگتر قیمت های بالاتری دارند و اگر بخواهیم برندهای مختلف را در نظر بگیریم، تفاوت قیمت های زیادی وجود دارد. برای مثال: یخچال های ال جی از همه ی برندهای دیگر در عین کیفیت بهتر، قیمت بالاتری نیز دارند. با این وجود می توان گفت که در یک برند مشابه، یخچال بالا پایین از دیگر مدل های یخچال مانند ساید بای ساید و دوقلو، بسیار پاین تر می باشد و در واقع این یخچال ها ارزان قیمت ترین محصولات بازار هستند.

دیدن ادامه...