پردازنده XR تلویزیون های سونی

در این مقاله قصد داریم در مورد پردازنده XR تلویزیون های سونی صحبت کنیم. Cognitive Processor XR در پردازش تصویر و صوت تلویزیون انقلاب ایجاد کرده است. به لطف این پردازنده تلویزیون درک می کند که انسان چگونه می بیند و می شنود و کیفیت واقعی را ارائه می دهد. غوطه وری کامل تجربه ای هیجان انگیز را برای شما به ارمغان می آورد و شما احساس می کنید که صحنه هایی که مشاهده می کنید دقیقا مانند دنیای اطرافتان است. سونی با تقلید از نحوه تفکر و پاسخ مغز پردازنده های شناختی کاملا جدید XR را تولید کرده است تا پیشرفته ترین تلویزیون ها را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید میلیاردها رنگ دقیق و با کیفیت را مشاهده کنید به گونه ای که یک تصویر طبیعی را پیش روی چشم شما قرار می دهد.

هوش شناختی چیست؟

نحوه درک ما از جهان بر اساس اطلاعاتی است که همرمان از چشم و گوش ما به مغزمان می رسد. هوش مصنوعی معمولی فقط می تواند عناصری مانند رنگ؛ کنتراست و جزئیات را به صورت جداگانه شناسایی و تحلیل کنید. پردازنده هوش شناختی XR؛ درست مانند مغز ما؛ می تواند همه عناصر را همزمان تجزیه و تحلیل کند.

هوش شناختی چیست؟

تجزیه و تحلیل صدها داده، به همان روشی که مغز ما انجام می دهد

برای ایجاد احساسی نزدیک به واقعیت؛ Cognitive Processor XR صفحه را به صدها ناحیه تقسیم کرده و اشیاء منفرد در این مناطق را بهتر از هر زمان دیگری تشخیص و شناسایی می کند. علاوه بر این، آنها می توانند حدود چند صد هزار عنصر مختلف را که در یک ثانیه تصویر را می سازند؛ به همان روشی که مغز ما کار می کند؛ تجزیه و تحلیل کنند.

تصاویری مانند آنچه که به چشم خود می بینیم

بر خلاف تلویزیون معمولی که همه عناصر تصویر ررا در یک سطح تنظیم می کرد، تلویزیون های مجهز به پردازنده XR سونی با تجزیه و تحلیل متقابل هر یک از عناصر را به بهترین شکل؛ تنظیم می کنند؛ بنابراین همه چیز هماهننگ است و کاملا طلیعی احساس می شوند.

پردازنده XR همانند چشم انسان

فوکوسی با دقت و ریز بینی عصب های چشم

تلویزیون های مجهز به پردازنده XR سونی همانند چشم های ما کار می کنند؛ نقطه کانونی اصلی را در یک صحنه تشخیص می دهند و جزئیات را افزایش می دهند؛ بنابراین دقیقا مانند دنیای واقعی دیده می شوند.


سونی برند با ابهتی است که همواره در صدر جدول فروش تلویزیون قرار گرفته؛ یک تلویزیون سونی بالاترین سطح کیفیت تصویر و امکانات را دارد به همین دلیل در جدول زیر، پرفروش‌ترین‌های این برند ژاپنی در سال 2022 را لیست کرده ایم تا خرید برایتان راحت تر از همیشه باشد.

مدل سونینوع نمایشگر
تلویزیون سونی X75KLED
تلویزیون سونی X80KLED
تلویزیون سونی X85KLED
تلویزیون سونی X90KLED
تلویزیون سونی X95KLED
تلویزیون سونی A80KOLED
تلویزیون های سونی 2022

تقلید از شنوایی انسان با پردازنده XR در تلویزیون سونی

تلویزیون های مجهز به پردازنده XR سونی با پردازش پیشرفته صدا که مشخص می کنند صدا از کجا می آید از گوش انسان تقلید می کنند و شما در قلب صحنه هایی که مشاهده می کنید قرار می دهند.

تجربه صدای مجازی با پردازنده XR تلویزیون های سونی

با ارائه صدا در جهات افقی و عمودی؛ تلویزیون های مجهز به پردازنده ایکس آر سونی یک تجربه واقعی چند بعدی را ارائه می دهند. آنها صا را به صدای فراگیر 5.1.2 کاناله تجزیه و تحلیل می کنند و یک منظره صوتی سه بعدی واقعی ایجاد می کنند.

تقلی از شنوایی انسان

درک بهتری به نسبت هیجانات خود داشته باشید

واقعیت چه حسی دارد؟ این سوالی است که تلویزیون های XR می خواهند با هوش شناهتی پاسخ دهند. این دستگاه ها با پردازنده هایی که دارند چیزهایی که چشمان ما می بینند و گوش های ما می شنوند را تقلید می کنند تا دیدی طبیعی تری را روی صفحه ارائه دهند. بنابراین شما تجربه ای نزدیک به دینای واقعی را خواهید داشت و در هر صحنه غوطه ور خواهید شد.

تلویزیون های سونی مجهز به پردازنده XR از طراحی مینیمالیستی با حاشیه های بسیار باریک و صفحه تخت برخوردار هستند و یک تجربه کاملا غوطه ور را به خانه شما می آورند.

آنچه پردازنده سونی XR در عمل انجام می دهد

XR CLARITY

سونی در ویدیوی رسمی که در یوتیوب منتشر کرده است، فناوری تصویر XR CLARITY را در بین فناوری های فعال پردازنده XR معرفی کرده است. 4K XR Upscaling (یا همان XR Clarity) که توانایی آن نیز حسابی شهرت پیدا کرده، قادر است قسمت های حذف شده تصاویر را به صورت کاملاً هوشمند بازسازی کند. سونی برای درک بهتر قابلیت XR Clarity توسط کاربران یک عقاب را نشان داده است، که به وسیله فناوری مذکور تصویر پرهای باریک و کم ضخامت آن بازسازی شده و حتی باریک ترین پرها را با جزئیات و دقت کامل بازسازی می کند.4K XR Upscaling در تلویزیون های 2021 سونی (که دارای پردازنده هوشمند XR هستند) برای مواقعی که یک ویدیو که کیفیت آن پایین است، بشدت کاربردی بوده و تصاویر را با بازسازی بخش های تار با کیفیت تر و دارای جزئیات بیشتر نمایش می دهد.

وضوح در پردازنده XR

TRILUMINOS PRO

قابلیت بعدی XR COLOR است، که به وسیله نسخه آپدیت TRILUMINOS بر روی صفحه تلویزیون ظاهر می شود. XR TRILUMINOS PRO با افزایش دامنه تغییر رنگ ها و همچنین گسترش رنگ های واقعی هر تصویر و آبجکت را به صورت طبیعی ترین حالت خود نمایش می دهد. سونی با استفاده از TRILUMINOS PRO گستره بیشتری از رنگ های شبیه به هم را در برگرفته و تصاویر نمایش داده شده بر روی تلویزیون را طبیعی تر و با کیفیت دیداری بهتری ارائه می کند.

XR CONTRAST

شهرت اولدها به دلیل کنتراست عالی یا توانایی آن ها در ارائه رنگ مشکی مطلق است. هر پیکسل به تنهایی مدیریت روشن و خاموش شدن خود را بر عهده دارد و مستقل از جمع است؛ به این ترتیب در موقع لازم رنگ مشکی بر روی صفحه حاکم می شود و تاریکی نمایشگر را می گیرد و در طرف دیگر دامنه رنگی بالا نیز به همین شیوه بر روی تلویزیون نمایش داده می شود. تلویزیون های سری 9 به بالا برای ارائه کنتراست بهتر از XR CONTRAST بهره گرفته اند. این قابلیت که با نام XR Contrast PRO به رسمیت شناخته شده است؛ جدیدترین تکنولوژی سونی را در دل خود جای داده است، تا کنتراست عالی تر از همیشه و رنگ های مطلق (به ویژه مشکی) را اراده دهد.

کنتراست پردازنده XR

XR MOTION CLARITY

علاوه بر کنتراست و همچنین جزئیات تصویر، رنگ های متنوع تصویر یکی دیگر از ویژگی های یک تلویزیون همه فن حریف توانایی آن برای نمایش صحنه های فوق سریع و هیجانی است. XR MOTION CLARITY سونی با توجه به تغییر فریم ها با پردازش هوشنمد صفحه نرخ بروزرسانی صفحه را تنظیم کرده و حرکت ها را در زمان درست بر روی صفحه تلویزیون نمایش می دهد. با استفاده از این قابلیت نمایشگر مکمل PS5 شده و لایق استفاده یک گیمر حرفه ای است.

XR SOUND POSITION

قابلیت ارتقاء یافته سونی XR Sound Position با نام +Acoustic Surface Audio شناخته می شود. فناوری پیشرفته صدای سونی به گونه ای است، که صدا را از صفحه عبور داده و به صورت مستقیم آن را به سمت کاربر به جریان می اندازد. این فناوری که اصلی ترین جزء XR SOUND سونی در 2021 است، صدا را به صورت مستقیم به سمت کاربر پرتاب می کند، این فناوری به دلیل ارسال مستقیم صدا و همچنین نبود مانع کیفیت صدای عالی را به گوش کاربر می رساند.

Sound Position در پردازنده xr

XR Surround

تلویزیون های سونی که از پردازنده XR پشتیبانی می‌کنند: با تولید صدای 3 بعدی به واسطه فناوری 3D SURROUND UPSCALING صدای را در تمام ابعاد و زاویه های اتاق به جریان می‌اندازد، به این طریق صداهای چندگانه به صورت مستقیم و به صورت 3 بعدی به گوش کاربر می رسد، تا صدا و تصویر تلفیقی از واقعیت و صحنه های تلویزیون را به کاربر القا کند.

جمع بندی

پردازنده XR تلویزیون های سونی تجربه مشاهده و شنیداری بسیار عالی را برای شما به ارمغان می آورند. به لطف هوش شناختی این دستگاه ها از چشم و گوش شما تقلید می‌کنند تا یک تصویر غنی و بسیار طبیعی را در اختیار شما قرار دهند. تمام تلویزیون های بالارده و پرچمدار سونی در سال 2022 و 2023 با این پردازشگر هوشمند مجهز شده اند که لیستی از پرطرفدارترین آن ها را در فروشگاه افرالند در اختیارتان قرار داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *