بهترین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ 2021

اگر به دنبال خرید یک تلویزیون سایز بزرگ هستید قطعا یکی از برندهایی که باید به آن فکر کنید سامسونگ است. در سال 2022 این شرکت کره ای مدل های مختلفی را در این سایز تلویزیون کرده است. در ادامه بهترین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ 2022 را به شما معرفی می کنیم. چگونه می توان سایز تلویزیون مناسب را پیدا کرد؟ آیا خرید تلویزیون سامسونگ 85 اینچ برای شما مناسب است؟ وقتی نوبت به خرید تلویزیون جدید می رسد دلایل زیادی وجود دارد که بررسی کنیم چرا اندازه واقعا مهم است.

جدا از اصطلاحات تخصصی مانند HD، 4K یا OLED و QLED یکی از مهمترین عواملی که نادیده گرفته می شود اندازه خود صفحه نمایش است. چون در دنیای تلویزیون ها؛ پیدا کردن سایز مناسب بر اساس نیازهای شما؛ تفاوت هایی را در تماشای فیلم ها، سریال ها و بازی ها ایجاد می کند. بنابراین همیشه فرض نکنید که تلویزیون بزرگتر بهتر است.

اما با در نظر گرفتن بودجه، همیشه باید به خاطر داشته باشید که گرچه یک تلویزیون بزرگتر با قیمت پایین جذاب به نظر می رسد، یک تلویزیون کوچکتر با یک قیمت مشابه می تواند فناوری تصویر بیشتری برای راه‌اندازی داشته باشد و به طور کلی تجربه دید بهتری دارد.

با توجه به همه این ها، اگر نگران پیدا کردن سایز تلویزیون مناسب برای نیازهای تماشایی خود هستید؛ خبر خوب این است که این راهنمای مفید همه مواردی که شما لازم است بدانید را در اختیار شما قرار می دهد.

لیست بهترین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ

در ادامه ما بهترین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ را به شما معرفی خواهیم کرد:

مدلرفرش ریتنوع پنل
🟢 تلویزیون سامسونگ 85Q60B60HzQLED
🟢 تلویزیون سامسونگ 85Q70B 100Hz QLED
🟢 تلویزیون سامسونگ 85Q80B 120Hz QLED
🟢 تلویزیون سامسونگ 85BU8000 60Hz LED
تلویزیون 85 اینچ سامسونگ 2022

چرا سایز تلویزیون بسیار مهم است؟

علی رغم پیشرفت های مداومی که در فناوری تلویزیون رخ می دهد تا بهبود کیفیت تصویر؛ تصاویر واضح تر؛ رنگ های پر جنب و جوش و بازی های هموارتر را تجربه کنیم، انتخاب سایز تلویزیون اشتباه می تواند تجربه مشاهده شما را خراب کنید.

به عنوان مثال انتخاب یک تلویزیون خیلی بزرگ برای یک اتاق کوچک به معنای نشستن بیننده در نزدیکی آن است و می تواند تجربه مشاهده شما را خراب کند. و در مقابل، یک تلویزیون خیلی کوچک برای اتاق های بزرگ ممن است هم از لحاظ زیبایی مناسب نباشد و هم تماشای تلویزیون از مسافت های دور به طور قابل توجهی خسته کننده باشد.

چگونه سایز تلویزیون مناسب را پیدا کنیم؟

از آنجا که هنگام انتخاب تلویزیون جدید؛ یک رویکرد مشابه برای همه اندازه ها وجود ندارد؛ حتما این روش ساده را برای تعیین اندازه تلویزیون مناسب برای اتاق خود را امتحان کنید.

  • در مورد محل قرارگیری تلویزیون و محل نشستن بینندگان تصمیم بگیرید.
  • حالا فاصله مشاهده از محل تلویزیون تا نقطه مشاهده را بر حسب اینچ اندازه بگیرید.
  • این انداره را بر عدد 2.5 تقسیم کنید؛ عدد بدست آمده اندازه تقریبی تلویزیون است که به آن نیاز دارید.

به عنوان مثال: 132 اینچ از تلویزیون تا مبل را بر 2.5 تقسیم کنید تا 52.8 اینچ بدست بیاید.

در مثال باید چون اندازه 52.8 اینچ را نداریم باید اندازه تلویزیون بین 52 تا 55 اینچ را در نظر داشته باشید.

وضوح بالاتر و فناوری پیشرفته تر

گرچه این مقاله به شما کمک می کند تا سایز تلویزیون بهینه را پیدا کنید و کمتر روی اصطلاحات فنی متمرکز شوید؛ اما در هنگام پیدا کردن تلویزیون ایده آل خود نمی توانید وضوح تصویر را نادیده بگیرید.

علی رغم اینکه تلویزیون HD انقلابی گسترده در نحوه لذت بردن از فیلم و سریال ها ایجاد می کند، وضوح تصویر بالاتر که حالا 4K و 8K است به این معناست که تلویزیون ها حالا پیکسل های بیشتری برای تشکیل یک تصویر ارائه می دهند؛ هر چه تعداد پیکسل های موجود بیشتر باشد؛ جزئیات بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

کیفیت تصویر تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ

و با وجود سرویس های استریم و پخش کننده های محتوای 4K فقط استفاده از تمام مزایای کیفیت تصویر که فیلم های 4K ارائه می دهند منطقی است. به علاوه؛ در نتیجه این تصاویر واضح و واضح تر؛ اندازه صفحه نمایش بزرگتر را به راحتی در دسترس قرار می دهد و به ما امکان می دهد از یک تصویر قابل توجه و بدون تحریف لذت ببریم.

با این حال، از آنجا که فناوری 4K در حال حاضر در بسیاری از اندازه های صفحه نمایش کوچکتر هم به امری عادی تبدیل شده است؛ شما می توانید کمی نزدیکتر به تلویزیون بنشینید. همچنین این موضوع در مورد تلویزیون های مقرون به صرفه تر (تلویزیون های 43 اینچ تا 65 اینچ) هم صحت دارد.

زاویه دید و فاصله

وقتی نوبت به گوش دادن موسیقی می رسد، در مورد یک جفت بلندگوی استریو؛ موقعیت شنیدن بهینه ای وجود دارد که به شما امکان می دهد موسیقی را در بهترین حالت بشنوید. این غالبا به عنوان “نقطه شیرین” شناخته می شود؛ این حالت معمولا هنگامی پیدا می شود که به طور مرکزی در مقابل دو بلندگو بنشینید؛ اما با فاصله معقول از آن دور بنشینید. بلندگوها در حالت ایده آل باید از یکدیگر فاصله داشته باشند.

با در نظر داشتن این نظریه، وقتی صحبت از تلویزیون می شود؛ معمولا متوجه می شوید که تصویر وقتی از موقعیت مرکزی و تراز صفحه و در فاصله توصیه شده متناسب با اندازه؛ آن را مشاهده می کنید در بهترین حالت ظاهر می شود. اتفاق نظر کل این است که یک بیننده برای مشاهده بهینه نباید بیش از 40 درجه در سمت چپ یا راست صفحه باشد؛ در حالی که بیننده نباید بیش از 15 درجه به بالا یا پایین نگاه کند.

با این حال، این یک مشکل جزئی برای ما ایجاد می کند: اگر موقعیت مشاهده شما با تلویزیون مطابقت نداشته باشد چکار می کنید؟

در دنیای ایده آل، همه ما یک اتاق مربعی شکل با تلویزیونی واقع در مرکز دیوار داریم که مطابق با مییل یا کاناپه خود قرار داده ایم.

اما قبل از اینکه بخواهید برای ایجاد فضای دید مطلوب؛ فضای اتاق نشیمن خود را دوباره تغییر دهید یا مبل راحتی کاملا خوب خود را به نفع مبل جدید تغییر دهید (برای مطابقت با ارتفاع تلویزیون جدید)؛ لحظه ای دست نگه دارید.

زاویه دید تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ

در دنیای واقعی؛ اتاق های افراد با اشکال، اندازه ها و چیدمان های مختلف متفاوت است و خوشبختانه برندهای تلویزیون در شرایطی که در خارج از مرکز صفحه قرار می گیرید تصویر بدون تحریف را ارائه می دهند.

به طور مثال تلویزیون های جدیدی که از زاویه دید گسترده برخوردار هستند به کار بران کمک می کنند تا به لطف استفاده هوشمندانه از پارامترهای رنگ و روشنایی، کیفیت تصویر ثابتی را برای همه بینندگان بدون در نظر گرفتن موقعیت نشستن آنها فراهم آورد.

چگونه تلویزیون خود را اندازه گیری کنیم؟

صرف نظر از همه فناوری های بهبود یافته صفحه نمایش که به شما امکان می دهد از کیفیت تصویر لذت ببرید, همیشه باشد در نظر داشته باشید که تلویزیون شما از نظر فیزیکی چگونه پشتیبانی می شود.

اندازه صفحه بر حسب اینچ و به صورت مورب (از بالا سمت چپ تا پایین سمت راست) تعیین می شود. با این حال، فراموش نکنید که پوشش تلویزیون به این معناست که شما همچنین حاشیه هایی را در اطراف صفحه دارید؛ همچنین یک قاب در پشت تلویزیون هم دارد. در این صورت شما می خواهید این موضوع را بررسی کنید که آیا سایز تلویزیون برای مبلمان شما ایده آل است یا اینکه می توانید با خیال راحت آن را روی دیوار نصب کنید. اگر می خواهید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید باید گزینه هایی که دارای پنل پشتی برآمده نیستند و از ضخامت باریکی برخوردار هستند استفاده کنید.

اما اگر می خواهید تلویزیون خود را در فرورفتگی دیوار نصب کنید فراموش نکنید که باید اندازه فیزیکی کامل تلویزیون خود را به خاطر داشته باشید. در این صورت حتما اندازه دور تلویزیون را هم در نظر بگیرید و همچنین به خاطر داشته باشید که تلویزیون به تهویه مناسبی احتیاج دارد.

فاصله از تلویزیون بر اساس اینچ در تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ

برای قرار دادن تلویزیون روی میز باید به پایه ها توجه کنید. تلویزیون ها یا دارای یک پایه مرکزی هستند و یا اینکه دارای پایه هایی هستند که دو طرف صفحه نمایش را نگه می دارند. پایه هایی که محکم هستند و نمی لرزند را انتخاب کنید. برای قرار دادن ساندبار زیر تلویزیون می توانید گزینه هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند را انتخاب کنید.

خرید تلویزیون 85 اینچ سامسونگ

اگر به دنبال خرید بهترین تلویزیون 85 اینچ سامسونگ 2022 هستید؛ از قبل می‌دانید که هیچ چیز مانند یک تلویزیون بزرگ هیجان انگیز نیست. خواه برای اجرای بازی یا برای مشاهده فیلم؛ یک تلویزیون 85 اینچی می تواند تجربه سینمایی را به شما هدیه دهد.

بهترین تلویزیون های 85 اینچ دارای ویژگی های شاخصی برای مطابقت با هر یک از بهترین تلویزیون های فورکی هستند (مانند دامنه دینامیکی بالا (HDR)، کنتراست و رنگ عالی و رفرش ریت 120 هرتز برای حرکات واضح). همه این دستگاه ها دارای سیستم عامل هوشمند هستند و با برنامه های استریم مورد علاقه شما همراه هستند. گرچه باید بدانید که تلویزیون های 85 اینچی گران تر از تلویزیون های سایز کوچکتر هستند؛ اما گاهی اوقات می توانید ارزش بیشتری را نسبت به قیمت دریافت کنید.

بهترین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ

بهترین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ کدامند؟

در بررسی ها معمولا مدل های 65 اینچی مورد بررسی قرار می گیرند ولی تلویزیون های 85 اینچ هم دارای ویژگی ها و عملکردهای مشابه هستند. وقتی سازنده ای یک تلویزیون 65 اینچ را تولید می کند؛ انتظار داریم مدل 85 اینچ هم به همان خوبی باشد. تلویزیون های 85 اینچ زیادی در دسترس نیستند و شما انتخاب محدودی خواهید داشت. تلویزیون 85 اینچ سامسونگ QN90A Neo QLED یکی از این انتخاب ها می باشد که از ویژگی های عالی برخوردار است. شما می توانید از رفرش ریت 120 هرتز و پورت های HDMI 2.1 استفاده کنید و از همه مهمتر صفحه نمایش Neo QLED برای رنگ های سیاه عمیق تر را ارائه می دهد. شما می توانید این دسته از محصولات را برای اتاق های آفتابی انتخاب کنید چون از نور پس زمینه Mini LED استفاده می کنند و یک تصویر فوق العاده روشن را ایجاد می کنند. همچنین تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ گزینه بسیار خوبی برای گیمرها می باشند چون زمان تاخیر کمی دارند و از بهترین ویژگی های جدیدترین کنسول های بازی پشتیبانی می کنند.

جمع‌بندی

امیدواریم این راهنما که توسط تیم افرالند جمع‌آوری شده، به شما کمک کرده باشد تا سایز تلویزیون مناسب را برای اتاق خود انتخاب کنید. با وجود اندازه تلویزیون 43 اینچ تا 85 اینچ، گزینه های مختلفی را برای انتخاب پیش رو دارید. تلویزیون های 85 اینچ سامسونگ برای سالن های بزرگ مناسب هستند و شما و خانواده تان می توانید از مشاهده فیلم های در یک صفحه نمایش بزرگ لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *