نحوه تشخیص ماشین لباسشویی اصلی از تقلبی

اگر شما جزو کاربرانی هستید که هنگام خرید ماشین لباسشویی بسیار حساسیت به خرج می دهید تا به جای ماشین لباسشویی اصل (اورجینال) از خرید ماشین لباسشویی تقلبی (فیک) جلوگیری کنید؛ این مطلب برای شما مناسب است! همه ما برای دستیابی به درآمد تلاش های زیادی می کنیم و دوست نداریم با خرید یک محصول جعلی همه‌ی این تلاش ها را به باد دهیم. ماشین لباسشویی های تقلبی به خاطر کیفیت پایینی که دارند خیلی زود خراب می شوند و به دلیل نداشتن گارانتی روی دستمان می مانند. در ادامه ما سعی داریم با ارائه روش های تشخیص ماشین لباسشویی اصلی از تقلبی (بدل) اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

ماشین لباسشویی تقلبی یا فیک چیست؟

جعل و تقلب در ساخت، واردات، صادرات؛ توزیع و فروش ماشین لباسشویی که اصل نیستند چالش های زیادی را ایجاد می کند. ماشین لباسشویی های جعلی به گونه ای طراحی و مارک می شوند که با محصولات اصل یکسان به نظر می رسند تا مصرف کنندگان را فریب دهند که معتبر هستند. این جعل و تقلب شامل چسباندن لوگو یا آرم یک برند معروف روی محصول است (حتی اگر ماشین لباسشویی توسط آن برند ساخته یا تایید نشده باشد).

مقایسه ماشین لباسشویی ال جی و جنرال برلین

به زبان ساده، محصولات تقلبی تقلیدی از محص ولات اورجینال هستند که بدون تایید مالک برند تولید می شوند. ماشین های لباسشویی فیک معمولا از کیفیت بسیار پایین تری نسبت به کالاهای اصل برخوردار هستند و حتی می توانند خطرناک باشند چون غالبا با استفاده از مواد شیمیایی؛ مواد خطرناک یا سمی ساخته می شوند. متاسفانه بسیاری از شرکت های معروف و موفق که در صنایع مختلف مشغول به کار هستند قربانی می شوند.

با وجود اینکه ماشین های لباسشویی تقلبی به گونه ای طراحی می شوند که مانند محصولات معتبر به نظر برسند اما کپی های دقیقی نیستند و ممکن است تفاوت های جزئی داشته باشند. در ادامه ما سعی می کنیم به مواردی در این رابطه اشاره کنیم.

آیا ساخت ماشین های لباسشویی تقلبی غیر قانونی است؟

مقایسه ماشین لباسشویی اصلی و تقلبی

اگر بخواهیم به صورت خلاصه پاسخ دهیم؛ جواب بله است. در اکثر کشورها ساخت و فروش ماشین های لباسشویی تقلبی (همراه با سایر محصولات) توسط قانون منع شده است و می تواند منجر به مجازات های مدنی یا کیفری شود. به طور کلی مالکان برند می توانند از جعل کنندگان شکایت کنند و از آنها خسارت بگیرند و برای جلوگیری از ادامه ساخت و فروش کاهای جعلی جریمه شوند.

ماشین لباسشویی های تقلبی در کدام کشور تولید می شوند؟

در حالی که محصولات تقلبی در سراسر جهان به فروش می رسند؛ تولید ماشین های لباسشویی و سایر محصولات فیک در کشورهای در حال توسعه با توانایی تولید ساخته می شوند که از این بین می توان به مناطق آسیایی؛ اروپای شرقی و آمریکای لاتین اشاره کرد.

ماشین های لباسشویی فیک کجا فروخته می شوند؟

متاسفانه ماشین لباسشویی های جعلی گاهی در فروشگاه های به ظاهر قانونی یافت می شوند و از طریق فروشگاه های مختلف از جمله فروشگاه های آنلاین / آفلاین و شبکه های اجتماعی فروخته می شوند. جعل کنندکان به طور مداوم استراتژی های فروش و حمل و نقل خود را برای دور زدن موانع قانونی تغییر می دهند.

پیج اینستاگرامی جعل فروش

اینترنت حتی باعث تسهیل کپی کردن ماشین های لباسشویی و فروش آنها به صورت ناشناخته شده است. فروشندگان آنلاین ماشین لباسشویی های تقلبی را با استفاده از تصاویر محصولات اورجینال که مستقیما از سایت تولیدکننده گرفته شده اند؛ در سایت قرار می دهند و برای آنها تخفیف های وسوسه انگیزی را ارائه می دهند تا مصرف کنندگان را به خرید ترغیب کنند. استفاده از تصاویر محصول واقعی؛ مصرف کنندگان را فریب می دهد و معمولا بعد از خرید و دریافت سفارششان متوجه می شوند که فریب خورده اند.

چه نوع محصولاتی کپی می شوند؟

هر کالای مصرفی، به ویژه کالاهای محبوب و موفق ، قابل جعل هستند. محصولات تقلبی رایج شامل لباس، کفش، جواهرات، کیف پول، محصولات مراقبت شخصی و مراقبت در منزل، غذا، الکل، داروها، مواد آرایشی ، سیگار، تجهیزات و قطعات الکترونیکی ، قطعات هواپیما و ماشین ، CD ، DVD و اسباب بازی و البته لوازم خانگی است.

آیا ماشین لباسشویی جعلی خسارتی را ایجاد می کند؟

گرچه برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که جعل و کپی کردن محصولات سودهی بالایی را برای دولت دارد اما در واقع عواقب گسترده ای را در پی دارد. به طور معمول برای پایین نگه داشتن هزینه های تولید و قیمت های فروش؛ ماشین های لباسشویی تقلبی با همان مواد با کیفیت و همان استانداردها و ضوابط تولید محصولات اورجینال ساخته نمی شوند.

ماشین های لباسشویی تقلبی با استفاده از مواد ارزان قیمت؛ مواد شیمیایی و سمی ساخته می شوند و یا به روشی مطمئن و کامل مونتاژ نمی شوند. بسته به ماهیت کالاهای تقلبی، مصرف کنندگان می توانند دچار مشکلات جدی سلامتی و ایمنی شوند. به طور مثال ماشین لباسشویی شما در هنگام کار ناگهان دچار آتش سوزی می شود.

جعل و کپی کردن محصولات همچنین به اعتبار برند لطمه وارد می کند و اعتماد مصرف کننده را نسبت به محصولات معتبری که برند به بازار عرضه می کند کاهش می دهد. چون اگر شخصی ندانسته ماشین لباسشویی تقلبی بخرد فکر می کند که یک محصول اورجینال معیوب را خریداری کرده است و برند را مسئول می داند.

معضلات خرید ماشین لباسشویی تقلبی

جعل و کپی کردن محصولات همچنین باعث از دست رفتن فرصت های شغلی و فرصت های فروش خرده فروشانی که محصولات اورجینال را به فروش می رسانند می شوند و تاثیر منفی بر تولید می گذارد در نتیجه به نوبه خود منجر به کاهش یا قطع تولید و کاهش درآمد کارمندان و حتی از دست رفتن کارشان می شود.

این خسارت فقط به صاحبان برند و مصرف کنندگان ختم نمی شود. جعل و کپی کردن محصولات باعث می شود اقتصاد ملی از حقوق گمرکی و درآمد مالیاتی محروم شود چون جعل کنندگان از بسیاری جهات؛ قانون را زیر پا می گذارند و عوارض و مالیاتی را که تولیدکنندگان و حمل و نقل های قانونی می پردازند را پرداخت نمی کنند.

چگونه می توانم مانع فروش ماشین لباسشویی تقلبی شوم؟

بهترین راه برای جلوگیری از فروش ماشین لباسشویی تقلبی (و سایر محصولات فیک) عدم خرید از فروشگاه های غیر معتبری است که این دسته از محصولات را به فروش می رسانند. به خاطر داشته باشید که تنها قیمت پایین ملاک خرید نیست و شما باید به موارد دیگری هم توجه داشته باشید.

به عنوان یک صاحب کسب و کار چگونه می توانم مانع فروش لباسشویی تقلبی شوم؟

می تواند اقدامات مختلفی را برای جلوگیری یا به حداقل رساندن جعل محصولات انجام دهید. این موارد شامل 1) ثبت برند؛ لوگو یا علائم تجاری شما در کشورهایی که محصولا خود را می فروشید؛ تولید می کنید؛ حمل می کنید یا انبار می کنید 2) ثبت برند خود در سازمان های گمرکی ملی در صورت امکان 3) نظارت و کنترل زنجیره تامین شرکت شما 4) اضافه کردن جزئیات احراز هویت به محصولات اورجینال شما که جعل کننده از آن مطلع نیست 5) تنظیم برنامه محافظت از نام برند و آموزش کارکنان در زمینه اقدامات ضد جعل 6) نظارت بر فروشگاه های آنلاینی که محصولات شما را می فروشند 7) اقدانان قانونی علیه جعل کنندگان 8) ارائه آموزش برای پرسنل اجرای قانون محلی مانند مقامات گمرک 9) کمک و حمایت از نهادهای اجرای قانون در توقیف کالاهای تقلبی و دستگیری و پیگری قانونی افراد متقلب.

روش های تشخیص ماشین لباسشویی اصل از بدل (تقلبی)

همانطور که در بالا اشاره کردیم جعل کنندگان برندها مشهور مانند ال جی و سامسونگ و سایر برندهای پر فروش را برای جعل کردن انتخاب می کنند. در ادامه ما نحوه تشخیص ماشین لباسشویی تقلبی ال جی را توضیح خواهیم داد اما می توانید این روش ها را برای سایر برندها هم بکار گیرید.

 • اولین کاری که شما باید انجام دهید گرفتن مدل ماشین لباسشویی از فروشنده و گرفتن عکس از ماشین لباسشویی است که می خواهید خریداری کنید.
 • حالا باید مدل ماشین لباسشویی را در اینترنت سرچ کنید.
 • در صورت تقلبی نبوده ماشین لباسشویی یکی از نتایج جستجوگر گوگل؛ آدرس سایت LG خواهد بود.
 • این لینک را کلیک کنید و وارد سایت شوید.
 • با تطبیق مدل با سایت مطمئن شوید که ماشین لباسشویی همان مدلی است که می خواهید.
 • یکی از عکس های موجود در گالری سایت ال جی را باز کنید.
 • آن را با عکسی که از محصول در فروشگاه گرفته اید مقایسه کنید.
 • اگر تصاویر عینا مانند هم هستند پس به احتمال زیاد ماشین لباسشویی مد نظر شما تقلبی نیست.
مشاهده ماشین لباسشویی در سایت اصلی

مشخصات ظاهری متفاوت – اگر صفحه نمایشگر؛ کلید تنظیمات؛ نوشته های دور کلید تنظیمات؛ قسمت کشوی مواد شوینده، درب ماشین لباسشویی؛ درب فیلتر ماشین لباسشویی با هم همخوانی ندارد ماشین لباسشویی تقلبی است.

وجود برچسب های اضافی – علاوه بر موارد اشاره شده در بالا به برچسب ها و لوگوهای موجود روی لباسشویی توجه کنید. اگر شما برچسب های اضافی را مشاهده می کنید یا لوگو در جای خود نصب نشده است پس ماشین لباسشویی شما تقلبی است.

تغییر برچسب انرژی – مورد بعدی که باید مد نظر قرار دهید برچسب انرژی است که برای جلب اعتماد مصرف کنندگان و فروش بیشتر روی ماشین لباسشویی چسپانده می شوند. پس حتما مشخصات محصول را هم با محصولی که قصد خرید آن را دارید مطابقت دهید.

تغییر برچسب انرژی در ماشین لباسشویی

حک برند – هیچ کدام از ماشین های لباسشویی اصلی برند روی آنها حک نشده است.

تغییر ظرفیت ماشین لباسشویی – همانطور که می‌دانید ماشین های لباسشویی که دارای ظرفیت بالاتر هستند از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند و این باعث می شود که نظر جعل کنندگان را به خود جلب کند. شما می توانید یک ماشین لباسشویی 8 کیلوگرمی که در اصل 7 کیلوگرمی است را به اشتباه خریداری کنید. پس در هنگام خرید ماشین لباسشویی حتما به ظاهر محصول توجه داشته باشید.

وجود فونت ها و رنگ های متفاوت – نوشته های روی ماشین لباسشویی با فونت و رنگ متفاوت نوشته شده اند؟ پس ماشین لباسشویی انتخابی شما فیک است.

وجود اشتباهات نگارشی و املایی – یکی از ساده ترین روش های تشخیص ماشین لباسشویی اصل از تقلبی وجود اشتباهات نگارشی و املایی است.

توجه:

 1. اگر ماشین لباسشویی ال جی درب از جولو خود را خریداری کرده اید و شماره مدل را نمی دانید می توانید به قسمت راست مخزن لباسشویی خود نگاه کنید. شماره سریال و مدل ماشین های لباسشویی های ال جی درب از بالا در قسمت چپ بدنه درج شده است.
 2. معمولا ماشین های لباسشویی ایوولی، جنرال ویند و بدون مارک چینی به عنوان ماشین لباسشویی ال جی فروخته می شوند پس دقت لازم را داشته باشید.
 3. همیشه از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

روش های جلوگیری از خرید ماشین لباسشویی تقلبی

قیمت را مقایسه کنید

قیمت ماشین لباسشویی تقلبی را با سایت های دیگر بررسی کنید. اگر اختلاف قیمت قابل توجه باشد به احتمال زیاد شما در حال خرید ماشین لباسشویی فیک هستید.

ماشین لباسشویی را بررسی کنید

گاهی اوقات به راحتی می توان ماشین های لباسشویی تقلبی را تشخیص داد. به عنوان مثال برچسب های اضافی روی آن نصب شده است یا لوگو با لوگوی برند اصلی مطابقت ندارد یا در مکان نامناسبی قرار داده شده است.

فروشگاهی که از آن خرید می کنید را بررسی کنید

اگر در حال خرید ماشین لباسشویی به صورت آنلاین هستید ابتدا وب سایت را آنالیز کنید. اطلاعات تماس مانند آدرس فیزیکی و شماره تلفن و سیاست برگشت کالا را بررسی کنید. اگر این اطلاعات وجود ندارد این می تواند نشان دهنده یک علائم هشدار باشد.

بررسی نماد اعتماد وب سایت فروشگاهی

دیگران درباره فروشگاه و لباسشویی چه می گویند

اگر با فروشگاهی سر و کار دارید که می توانید کاملا مطمئن باشید که محصولات اورجینال را ارائه می دهد هنوز هم بررسی های لازم ضرری ندارد. در مورد نماد اعتماد سایت؛ نظرت کاربران در مورد فروشگاهی که می خواهید از آن خرید داشته باشید و نظراتی که در مورد ماشین لباسشویی نوشته شده است اطلاعات کسب کنید.

به بسته بندی توجه کنید

بسته بندی ماشین های لباسشویی می توانند خود را لو دهند. اگر بسته بندی خالی است و هیچ اطلاعاتی در مورد سازنده ندارد؛ پر از اشتباهات املایی و اشتباهات نگارشی است به احتمال زیاد ماشین لباسشویی جعلی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید ماشین لباسشویی می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه افرالند تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *