بهترین تلویزیون های 75 اینچ سونی 2021

چگونه بهترین تلویزیون های 75 اینچ سونی را انتخاب کنیم؟ سایز تلویزیون و فاصله مشاهده تلویزیون باید چقدر باشد؟ کسانی که می‌گویند هر چه تلویزیون بزرگتر باشد بهتر است در هنگام تصمیم گیری در مورد سایز تلویزیون دچار اشتباه می شوند. برای لذت بردن از یک تجربه مشاهده سینمایی؛ به تصویری نیاز دارید که زمینه دید شما را پر کند.

در هنگام انتخاب سایز تلویزیون فاصله دید، فضای اتاق و بودجه خود را مد نظر داشته باشید. ما گاهی از افراد دور و برمان می شنویم که ای کاهش تلویزیون بزرگتر یا کوچکتری را انتخاب می کردند. اگر شما نمی خواهید این حسرت را داشته باشید کافیست ادامه این مطلب را مطالعه بفرمایید.

سونی برند با ابهتی است که همواره در صدر جدول فروش تلویزیون قرار گرفته؛ یک تلویزیون سونی بالاترین سطح کیفیت تصویر و امکانات را دارد به همین دلیل در جدول زیر، پرفروش ترین های این برند ژاپنی در سال 2022 را لیست کرده ایم تا خرید برایتان راحت تر از همیشه باشد.

مدلپردازندهرفرش ریت
تلویزیون سونی 75Z9K XR120Hz
تلویزیون سونی 77A95K XR120Hz
تلویزیون سونی 77A90KXR 120Hz
تلویزیون سونی 77A80K XR 120Hz
تلویزیون سونی 75X95K XR 120Hz
تلویزیون سونی 75X90K XR 120Hz
تلویزیون سونی 75X80KX160Hz
تلویزیون 75 اینچ سونی 2022

فاصله تماشای تلویزیون : 1080p در مقابل 4K

برای تلویزیون های 1080p HD ما فاصله مشاهده بین 1.5 تا 2.5 برابر سایز تلویزیون را پیشنهاد می کنیم.

برای مشاهده جرئیات بیشتر از تلویزیون 4K، شما می توانید فاصله مشاهده 1 تا 1.5 برابر سایز تلویزیون را داشته باشید.

سایز تلویزیونفاصله مشاهده برای 1080p
43″5.4-9 feet
50″6.3-10.4 feet
55″6.9-11.5 feet
65″8.1-13.5 feet
75″9.4-15.6 feet
85″10.6-17.7 feet
سایز تلویزیونفاصله مشاهده برای 4K
43″3.6-5.4 feet
50″4.2-6.3 feet
55″4.6-6.9 feet
65″5.4-8.1 feet
75″6.3-9.4 feet
85″7.1-10.6 feet

معادله فاصله و تماشای تلویزیون

اگر بیش از حد به یک تلویزیون قدیمی نزدیک نشسته باشید؛ خطوط روی صفحه حواس شما را پرت می کنند. تلویزیون های امروزی این خط اسکن را ندارند. اگر خیلی دور بنشینید؛ جزئیات تصویری که برای آن هزینه کرده اید را از دست خواهید داد.

البته ممکن است شما خیلی نزدیک به تلویزیون خود بنشینید. اگر متوجه شدید که ساختار صفحه نمایش را مشاهده می کنید خیلی نزدیک به تلویزیون هستید. این ردیف ها و ستون های متقاطع که شبیه به نقاط ریز هستند پیکسل نامیده می شوند.

اگر مطمئن نیستید که کدام سایز تلویزیون برای اتاق و فاصله دید شما مناسب است؛ از جدول بالا به عنوان راهنما استفاده کنید. این جدول بر اساس پیشنهادات متخصصان صنعت تلویزیون ساخته شده است.

فاصله تماشای تلویزیون 1080 یا 4K بهترین تلویزیون های 75 اینچ سونی 2021

متوجه خواهید شد که ما برای هر سایز تلویزیون یک رنج را ارائه داده ایم (و نه یک عدد). دلیلش این است که فاصله دیدی که ترجیح می دهید به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

تلویزیون های 4K Ultra HD دارای صفحه نمایش با وضوح بسیار بالاتر از تلویزیون های HD هستند؛ آنها می توانند 4 برابر جزئیات تلویزیون های 1080p را نشان دهند. پیکسل های Ultra HD فوق العاده کوچک هستند؛ حتی درست در کنار صفحه نمایش تشخیص پیکسل های جداگانه دشوار است.

به همین دلیل است که می توانید خیلی نزدیک به تلویزیون Ultra HD بنشینید و می توانید حتی خیلی نزدیک تر به تلویزیون 8K بنشینید.

در حقیقت وقتی صحبت از تلویزیون های 4K می شود؛ دلایل زیادی وجود دارد که حتی اگر دورتر از مسافت های توصیه شده بنشینید؛ باید خرید یک تلویزیون را در نظر داشته باشید.

تقریبا همه تلویزیون های 4K از HDR پشتیبانی می کنند که هنگام نمایش محتوای رمزگذاری شده با HDR می تواند کنتراست و دامنه رنگ بیشتری را ارائه دهد. پیشرفت های HDR معمولا بیشتر از جزئیات 4K قابل توجه است و از آن طرف اتاق دیده می شود.

نحوه اندازه گیری سایز تلویزیون

ابعاد تلویزیون مهم است مخصوصا اگر می خواهید آن را روی میز قرار دهید و یا آن را روی قفسه قرار دهید و ما تمام تلاش خود را می کنیم تا به شما کمک کنید که در هنگام خرید تلویزیون سایز اشتباهی را انتخاب نکنید. به همین دلیل ما چندین اندازه گیری مختلف (با پایه و یا بدون پایه) را ارائه می دهیم که توسط تیم تحقیقات محصول خبره تایید شده است.

اگر تلویزیون خود را روی دیوار نصب کرده اید، بدون پایه با دقت به ارتفاع و عمق تلویزیون توجه کنید.

اگر از پایه موجود می خواهید استفاده کنید؛ به ارتفاع و عمق تلویزیون با پایه متصل شده دقت کنید.

عرض را هم در نظر بگیرید. تمام اندازه گیری ها را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید تلویزیون خیلی بزرگ را برای دیوار یا میز خود خریداری نمی کنید.

برای جلوگیری از خرید تلویزیون خیلی کوچک توصیه های جدول بالا را دنبال کنید. با یک بررسی شروع کنید. با استفاده از نوار ابعاد را روی دیوار خود مشخص کنید یا با استفاده از یک مقوا ماکت بسازید.

فاصله در هنگام تماشای تلویزیون

اندازه گیری مورب تلویزیون همان اندازه گیری است که در تبلیغات استفاده می شود. اما ارتفاع تلویزیون است که بیشتر از همه برای چشم شما اهمیت دارد. این همان چیزی است که درک واقعی شما از اندازه را تعیین می کند. قصد دارید ساندبار را جلوی تلویزیون قرار دهید؟در هنگام تهیه به اندازه ارتفاع پایه تلویزیون و اندازه ساندبار دقت کنید.

ابعاد رایج تلویزیون

سایز تلویزیونعرضارتفاع
55″48.5″28″
65″57″33″
75″66″38″

خرید بر اساس سایز تلویزیون

در اینجا اطلاعاتی در مورد سایزهای تلویزیون مختلف ارائه خواهیم کرد که می توانید بر اساس آن دستگاه خود را انتخاب کنید:

تلویزیون 25 اینچ تا 32 اینچ – مناسب اتاق خواب، دفترخانه ها، اتاق های خوابگاه یا آشپزخانه.

تلویزیون های 43 اینچ تا 55 اینچ – مناسب برای اتاق های نسبتا کوچک، جایی که صندلی با تلویزیون فاصله بیش از 12 فوت ندارد. محبوب ترین اندازه ها در محدوده 49 تا 55 اینچ است.

تلویزیون 60 اینچ تا 75 اینچ – در مورد تماشای ورزش یا فیلم جدی هستید؟ شما به مجموعه ای در این محدوده یا حتی بزرگتر نیاز خواهید داشت. بهتر است برای اتاق های بزرگ، اندازه های کوچکتر از این را انتخاب نکنید.

تلویزیون های 80 اینچ به بالا – تلویزیون های این چنینی بسیار عالی هستند. اما مطمئن شوید که یک پایه تلویزیون دارید که می تواند وزن دستگاه شما را تحمل کند. آیا تصویر بزرگتری را می خواهید؟ خرید پروژکتور را در نظر بگیرید.

نکاتی در مورد قرار دادن تلویزیون

مهم نیست که تلویزیون شما از چه فناوری صفحه نمایشی استفاده می کند، در صورت مشاهده مستقیم در سطح چشم، بهترین حالت را خواهید داشت. اگر صندلی هایی در کنار تلویزیون دارید؛ یک تلویزیون را خریداری کنید که یک تصویر خوب خارج از محور را ارائه دهد. به طور کلی تلویزیون های اولد از این نظر بهتر از تلویزیون های LED-LCD هستند.

تلویزیون های OLED برای بینندگان در همه موقعیت ها، حتی در زوایا بسیار عالی به نظر می رسند.

تلویزیون های LCD-LCD بهترین تصویر خود را برای کسانی که درست در جلوی تلویزیون نشسته اند ارائه می دهند.

تفاوت پنل OLED و LCD بهترین تلویزیون های 75 اینچ سونی 2021

روش دیگر برای مقابله با صندلی های خارج از محور نصب تلویزیون روی دیوار است. هنگامی که صندلی خارج از محور اشغال می شوند، می توانید تلویزیون را از روی دیوار بچرخانید و به سمت بینندگان خارج از محور هدایت کنید. یا زاویه ای بین این دو را انتخاب کنید که همه را راضی نگه دارد. وقتی کارتان تمام شد می توانید تلویزیون را به موقعیت اصلی خود برگردانید.

یک استند دیواری متحرک به شما امکان می دهد تا تلویزیون را در هر موقعیتی که می خواهید قرار دهید. این می تواند به شما کمک کند تا از تابش خیره کننده صفحه نمایش جلوگیری کنید.

چگونه نور اتاق بر تصویر تلویزیون شما تاثیر می گذارد؟

نور از لامپ ها و پنجره ها هم می تواند روی تصویر تلویزیون شما تاثیر بگذارد. کمی نور در محل مناسب می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. تا زمانی که نور از صفحه نمایش منعکس نشود؛ یک میزان نور کم از خستگی چشم جلوگیری می کند و به شما کمک می کند تا رنگ های سیاه عمیق تر را درک کنید.

نور زیاد می تواند براق شدن صفحه را به همراه داشته باشد و باعث شود رنگ های تصویر تحریف شود. اگر نگران نور خیره کننده در اتاق خود هستید، یک تلویزیون LED-LCD را خریدای کنید، صفحه های روشن و ضد انعکاس آنها به طور کلی بهترین گزینه برای اتاق های با نور مناسب هستند. اگر اتاق مشاهده شما دارای نور محیطی زیادی است؛ اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید برای جلوگیری یا کاهش تاثیر منفی روی تصویر تلویزیون خود انجام دهید.

کنترل نور محیط اتاق با استفاده از روش هایی که به کنترل نور پنجره و لامپ کمک می کند باعث نمایش تصاویر با کیفیت تر می شود.

تصویر بهترین تلویزیون های 75 اینچ سونی 2021

اگر می توانید هنگام انتخاب یک نقطه برای تلویزیون خود، نور اتاق را در نظر بگیرید. اگر این بدان معناست که تلویزیونی که مستقیما رو به پنجره قرار گرفته و نور بعد از ظهر مانع دید شما می شود؛ شاید ارزش داشته باشید که دکوراسیون خود را تغییر دهید.

پنجره هایی که نور خورشید را به داخل می تابانند را می تواند با پرده کنترل کرد تا از ایجاد انعکاس نور جلوگیری شود. برای کنترل دقیق میزان نور پس زمینه از دیمرها در اتاق سینمای خانگی خود استفاده کنید. برای راحتی بیشتر به دنبال روشنایی هوشمند باشید که توسط برنامه های گوشی های هوشمند قابل کنترل هستند.

امن ترین راه برای نصب تلویزیون چیست؟

یک پایه تلویزیون یا پایه دیواری را انتخاب کنید که متناسب با وزن و اندازه تلویزیون شما باشد. یک میز قدیمی شاید نتواند وزن تلویزیون های واقعا بزرگ را تحمل کند.

همچنین اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما به درستی روی پایه قرار گرفته از از چپ به راست و جلو به عقب متعادل است.

اگر بچه کوچک دارید؛ نصب روی دوار روش خوبی برای کاهش احتمال آسیب دیدگی ناشی از واژگونی تلویزیون است. یا اگر تلویزیون خود را روی پایه یا میز قرار می دهید یک بند ایمنی تلویزیون را داشته باشید.

به جای یک پایه؛ بسیاری از تلویزیون های جدید دارای دو پایه هستند که در نزدیکی لبه های تلویزیون قرار دارند. مواظب باشید تلویزیون خود را طوری قرار ندهید که پاها به اندازه کافی به هم نزدیک باشد چون با برخورد کوچکترین چیز واژگون خواهند شد.

جمع‌بندی

سونی یکی از معتبرترین برندهایی است که بهترین تلویزیون های 75 اینچ خود را به بازار عرضه می کند. از زمان انتشار اولین تلویزیون در سال 1960؛ این شرکت از فناوری ها و نوآوری های جدیدی در محصولات خود استفاده کرده است. اگر به دنبال خرید تلویزیون سونی جدید هستید ما تلویزیون های 75 اینچ سونی 4K و 8K را به شما پیشنهاد خواهیم کرد که گزینه ای عالی برای استریم و اجرای بازی های ویدیویی هستند. شما می توانید علاوه بر تلویزیون های 75 اینچ سونی؛ از تلویزیون های 43 اینچ و 55 اینچ استفاده کنید. گزینه ای را خریداری کنید که به اندازه کافی زاویه دید شما را پر می کند و برای فضای داخلی شما مناسب است. تمام تلویزیون های مورد نظر را می توانید به همراه مشخصات کامل در فروشگاه افرالند مشاهده کنید و پس از انتخاب، تصمیم به خرید بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *