تصویر شاخص تلویزیون اسمارت چیست

شاید تا به حال در مورد تلویزیون اسمارت خیلی شنیده باشید و کم و بیش به این نام برخورد کرده اید، اما نمی دانید اسمارت به چه معنا می باشد و اگر تلویزیون یا هر وسیله ای قابلیت اسمارت بودن داشته باشد چه امکانات ارزشمندی می تواند با خود به همراه بیاورد. پس با ما باشید تا با هم به دنبال جواب سوال تلویزیون اسمارت چیست؟ گشته و با این تکنولوژی روز دنیا آشنا شویم.

فهرست محتوا نمایش

کلمه اسمارت SMART به چه معنی می باشد؟

اسمارت یک کلمه لاتین است و وقتی آن را در ترانسلیت سرچ می کنیم به معنی هوشمند می باشد. پس فهمیدن اینکه یک وسیله هوشمند باشد و کارایی های قطعاً با خود به همراه دارد، خیلی سخت نیست. هر وسیله ای که هوشمند باشد باید همانند یک ربات عمل کرده و کاری که از پس آن بر می آید را انجام دهد و همانند یک دستیار باهوش عمل کند تا بتواند تاثیری در تسریع کارهای ما داشته باشد.

برای این منظور لازم و ضروری است که امکان اتصال به اینترنت را داشته و توانای ارتباط با دنیای بجز شبکه های داخلی را در دسترس کاربرانش قرار دهد.

برای خرید تلویزیون اندروید کلیک کنید؛ 👇

تلویزیون Smart اولین بار توسط شرکت کره ای سامسونگ ساخته شد و به مرور زمان شرکت های رقیبی مثل ال جی و فیلیپس نیز دست به ساخت این تکنولوژی زدند تا از این مسیر جذاب عقب نمانند و خوشبختانه بسیار موفق بوده اند. در حال حاضر شما این قابلیت اسمارت بودن را در تلویزیون خیلی از برندهای مشاهده می کنید و تلویزیون هوشمند جایگاه خود را خیلی سریع به تلویزیون های قدیمی غیر هوشمند داده اند.

رابط کاربری تلویزیون هوشمند سامسونگ

زیرا با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت زندگی ماشینی نیاز بشر به ابزارهای هوشمند بیشتر حس می شود و افراد به دنبال وسایل هوشمند در هر وسیله ای هستند تا از تکنولوژی های روز دنیا عقب نمانند. در اینجا برای اینکه یک تلویزیون هوشمند تهیه کنیم سوالات بسیاری برای هر کدام از ما ممکن است پیش بیاید که از کجا باید بدانیم که یک تلویزیون اسمارت است و یا اینکه چه امکاناتی دارد؟

تا به اینجا با معنی اسمارت بودن و تاریخچه این تکنولوژی آشنا شدیم. تلویزیون Smart با وارد شدنش به دنیای دیجیتال انقلابی عظیم در این تکنولوژی ایجاد کرد و همه را به سمت دریچه جدیدی از دنیای جذاب تکنولوژی سوق داد به صورتی که در حال حاضر در زمان خرید تلویزیون به مهم ترین چیزی که بعد از کیفیت تصویر اهمیت داده می شود همین امکانات تلویزیون می باشد که آیا تلویزیون هوشمند است یا خیر؟

هر ساله یک سری تلویزیون اسمارت از هر برندی وارد بازار می شود و تمام این برند ها در ارائه خدمات بیشتر در تلویزیون های خود در رقابت هستند و امسال که سال 2022 می باشد ما نیاز داریم بجز موارد بالا به لیستی از بهترین تلویزیون های هوشمند 2022 دسترسی داشته باشیم تا بتوانیم از قابلیت های تلویزیون های جدید نیز خبر دار شویم و یک تلویزیون جدید با امکانات جدید تهیه کنیم.

سیستم عامل دلیل اصلی اسمارت بودن تلویزیون

وقتی صحبت از اسمارت بودن تلویزیون می شود باید از آن توقع وجود یک سیستم عامل داشته باشیم و هر چه این سیستم عامل پیشرفته تر باشد قطعاً امکانات هوشمندی که ارائه می کند بیشتراست و در همین راستا پیشرفته تر خواهد بود. سیستم عامل در واقع یک سخت افزار برای ارتباط بین نرم افزارها می باشد که کار دسترسی به امکانات تلویزیون را فراهم می کند که این نرم افزارها با هم شباهت ها و تفاوت هایی دارند.

هر برندی در تلویزیون های خود از یک سیستم عامل خاص استفاده کرده است که این سیستم عامل ها طراحی متنوع و کارایی های خاص خود را به همراه دارند، در اینجا با چند نمونه سیستم عامل در برندهای متفاوت آشنا می شویم:

سیستم عامل webOS در تلویزیون ال جی

تلویزیون ال جی سیستم عاملی که در تلویزیون هوشمند خود استفاده می کند از نوع webOS می باشد که به صورت یک نوار افقی در پایین صفحه طراحی شده است که از طریق فشار دادن دکمه HOME در ریموت کنترل می توان به آن دسترسی پیدا کرد. این سیستم عامل با طراحی جالب خود فقط قسمت پایین صفحه را به خود اختصاص داده و کل فضای صفحه را اشغال نمی کند.

مدلنوع پنل
تلویزیون ال جی A2OLED
تلویزیون ال جی B2OLED
تلویزیون ال جی C2OLED Evo
تلویزیون ال جی G2OLED Evo
تلویزیون ال جی Z2OLED
تلویزیون ال جی QNED99Mini-LED
تلویزیون ال جی QNED95Mini-LED
تلویزیون ال جی QNED90Mini-LED
تلویزیون ال جی NANO99NanoCell
تلویزیون ال جی NANO95NanoCell
تلویزیون ال جی NANO90NanoCell
تلویزیون ال جی NANO86NanoCell
تلویزیون ال جی NANO80NanoCell
تلویزیون ال جی UQ9000LED
تلویزیون ال جی UQ8000LED
تلویزیون ال جی UQ7000LED
لیست تلویزیون های ال جی 2022
مدلنوع پنل
تلویزیون ال جی A1OLED
تلویزیون ال جی B1OLED
تلویزیون ال جی C1OLED
تلویزیون ال جی G1OLED Evo
تلویزیون ال جی Z1OLED
تلویزیون ال جی UP8150LED
تلویزیون ال جی UP7750LED
تلویزیون ال جی UP7550LED
لیست تلویزیون های ال جی 2021

در این سیستم عامل تلویزیون های ال جی شما امکان دسترسی به دستیار های صوتی را در دسترس دارید و به صورت صوتی می توانید به سرچ برنامه های مورد نظر خود بپردازید و اقدام به نصب آن ها نمایید که از طریق قسمت دستیارهای صوتی Google ,Alexa و Amazon به راحتی امکان پذیر است ، یا از طریق ریموت کنترل جادویی خود به صورت صوتی به تلویزیون خود دستور دهید.

سیستم عامل تلویزیون ال جی WebOS

سیستم عامل Android در تلویزیون هوشمند سونی

سیستم عامل اندروید در خیلی از تلویزیون ها استفاده شده است و تقریباً در تمامی تلویزیون هوشمند ژاپنی مثل تلویزیون سونی ، شیائومی ، فیلیپس و پاناسونیک وجود دارد. کارکردن با سیستم عامل اندروید به دلیل شباهت بسیار به گوشی های اندروید بسیار راحت تر از سایر سیستم عامل ها می باشد و پیدا کردن هر قسمتی که به سرچ آن بپردازید به شدت راحت خواهد بود. سیستم عامل اندروید در واقع سیستم عامل اختصاصی خود گوگل Google است.

مدلپردازندهرفرش ریت
تلویزیون سونی Z9K XR120Hz
تلویزیون سونی A95KXR120Hz
تلویزیون سونی A90KXR 120Hz
تلویزیون سونی A80K XR 120Hz
تلویزیون سونی X95K XR 120Hz
تلویزیون سونی X90K XR 120Hz
تلویزیون سونی X85KX1120Hz
تلویزیون سونی X80KX160Hz

لیست تلویزیون های سونی 2022
مدلکیفیت تصویرسیستم صوتی
تلویزیون سونی A90J 4K60W
تلویزیون سونی A80J 4K60W
تلویزیون سونی X95J 4K50W
تلویزیون سونی X90J4K20W
تلویزیون سونی X85J4K20W
تلویزیون سونی X80J4K20W
لیست تلویزیون های سونی 2021

 سیستم عامل اندورید به صورت تمام صفحه کل صفحه نمایش تلویزیون اسمارت را به خود اختصاص می دهد و شما امکان دسترسی به برنامه های بسیاری را در اختیار خواهید داشت. یک سری از تلویزیون هایی مثل سونی که سیستم عامل اندروید دارند دارای حافظه داخلی بوده و امکان نصب برنامه های به جزء برنامه های موجود در خود تلویزیون را فراهم می کند.

رابط کاربری تلویزیون های سونی

سیستم عامل Tizen در تلویزیون اسمارت سامسونگ

سیستم عامل تایزن اختصاصی تلویزیون سامسونگ می باشد و در جدیدترین تلویزیون Smart سامسونگ این سیستم عامل وجود دارد که همانند سیستم عامل تلویزیون ال جی به صورت نوار افقی در پایین صفحه قرار دارد و امکان دسترسی به دستیار های صوتی مثل Alexa,Google را فراهم می کند و می توانید در یک لحظه به مشاهده هزاران برنامه و فیلم مورد علاقه خود بپردازید.

مدلرفرش ریتپنل
تلویزیون سامسونگ S95B120HzOLED
تلویزیون سامسونگ QN900B144HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN800B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN700B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN95B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN90B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN85B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ Q80B120HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q70B120HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q60B60HzQLED
تلویزیون سامسونگ BU9000100HzLED-LCD
تلویزیون سامسونگ BU800060HzLED-LCD
تلویزیون سامسونگ BU700060HzLED-LCD
مدلنوع پنل
تلویزیون سامسونگ QN90ANeo QLED
تلویزیون سامسونگ QN85ANeo QLED
تلویزیون سامسونگ Q80AQLED
تلویزیون سامسونگ Q70AQLED
تلویزیون سامسونگ Q60AQLED
تلویزیون سامسونگ AU9000LED
تلویزیون سامسونگ AU8000LED
تلویزیون سامسونگ AU7000LED
سیستم عامل تلویزیون اسمارت سامسونگ تایزن

از کجا بدانیم که یک تلویزیون Smart است؟

تا به اینجا با انواع سیستم عامل در چند برند اصلی در تولید تلویزیون آشنا شدیم و می دانیم که برای اسمارت بودن نیاز مبرم به سیستم عامل حس می شود ، بس یکی از راه های تشخیص یک تلویزیون هوشمند همین مورد می باشد. حال به دلایل بیشتری برای اثبات یک تلویزیون که از قابلیت های هوشمند بودن بهره ببرد نیاز داریم که یکی از این موارد مهم و کارآمد مشاهده لیست برنامه های موجود در منو تنظیمات تلویزیون می باشد که در صورت وجود در این قسمت قابل مشاهده خواهد بود.

تلویزیونی که هوشمند باشد دارای یک نماد وای فای WiFi در منو تنظیمات خود می باشد، زیرا برای دسترسی داشتن به امکانات هوشمند یک تلویزیون باید امکان اتصال به اینترنت فراهم باشد تا از این طریق بتوان به وب گردی بپردازید.

وای فای در تلویزیون Smart

 شاید خیلی از ما در بار اولی که تلویزیون می خریم با امکانات آن خیلی آشنا نباشیم و ندانیم از کدام قسمت به منو تنظیمات برویم. بس برای این کار بهتر است از قسمت پشت تلویزیون به دنبال پورت LAN باشید که رابط اصلی برای اتصال به اینترنت می باشد. این یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص تلویزیونی است که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد.

دنیای به سمت تلویزیون های هوشمند

اگر دهه های گذشته در مورد تلویزیون اسمارت از شما سوال می شد فقط به این فکر می کردین این جعبه جادویی را خریداری کرده و از تماشای فیلم و اخبار لذت ببرید وتمام. اصلاً یاد گرفته بودیم تلویزیون فقط قابلیت پخش فیلم دارد و یا نهایاً با اتصال دستگاه های دی وی دی DVD یا سی دی پلیر CD Player اماکان تماشای برنامه ای بجز برنامه های اختصاصی تلویزیون را در دسترس داشته باشیم.

در حالی که امروزه با پیشترفت تکنولوژی و نیاز بشر تمام وسایل الکترونیکی به سمت هوشمند بودن سوق داده شده اند مثل همین لباسشویی و ظرفشویی های که در منزل خود استفاده می کنیم و در همین راستا تلویزیون ها هم از این قاعده مستثنی نبوده و امکانات اسمارت را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

تلویزیون غیر هوشمند چه امکاناتی دارد؟

تلویزیون های قدیم تلویزیون های غیر هوشمند محسوب می شدند که تعداد آن ها در حال حاضر کم نیست و می توان در بازار کم و بیش یک سری از آن ها را مشاهده کرد. تلویزیون های معمولی قیمت مناسب تری نسبت به تلویزیون Smart دارند و شاید دلیل اینکه هنوز در بازار طرفدارای دارند همین گزینه مهم در این شرایط اقتصادی باشد.

خیلی از موارد هست که در نگاه اول تلویزیون معمولی و تلویزیون هوشمند را از هم سوا می کند حتی بدون آنکه از امکانات آن اطلاعی داشته باشید. تلویزیون های معمولی بیشتر در سایزهای کوچکتر ساخته می شوند و خیلی سایز بزرگی در ساخت آن ها استفاده نشده است و معمولا از یک صفحه خمیده و برجسته برخوردار می باشند و شما در ساخت صفحه نمایش آن ها اصلاً صفحه تخت مشاهده نمی کنید.

از لحاظ امکانات داخلی و قابلیت ها نیز شما تفاوت های را به وضوح خواهید دید که انتخاب را برای تهیه یک تلویزیون راحت تر می کند. یکی از این موارد مهم داشتن امکان اتصال به اینترنت و پورت LAN در تلویزیون ها می باشد و اصلاً تعداد پورت در تلویزیون است که امکانات اتصالی به تلویزیون و همچنین قابلیت هایی که یک تلویزیون دارد را در نگاه اول به شما معرفی می کند . بعد از این مرحله وارد خود تنظیمات تلویزیون می شوید تا از امکانات تلویزیون مطلع شوید.

تلویزیون هوشمند چیست؟

تلویزیون هوشمند به تلویزیونی گفته می شود که امکان اتصال به اینترنت و وب گردی را داشته باشد تا از یک تلویزیون معمولی قابل تشخیص شود. تلویزیون smart چیزی بین تلویزیون و مانیتور عمل می کند و می توان گفت هم تلویزیون است و هم مانیتور، که در برخی از برندها با با توجه به کنترل جادویی که دارند و به صورت ماوسی کار می کنند.

مثل در تلویزیون های ال جی شما کاملاً با یک مانیتور طرف هستید و لذت کار با یک صفحه نمایش تلویزیون با کیفیت بالا به عنوان صفحه مانیتور را تجربه می کنید. بله درست متوجه شدید، کنترل ماوسی یکی از همین دلایل تلویزیون هوشمند بودن است. زیرا گزینه هایی بر روی خود دارد که دسترسی به امکانات هوشمند تلویزیون را برای کاربر فراهم می کند.

ریموت جادویی تلویزیون هوشمند ال جی

یکی از امکانات کنترل جادویی امکان کنترل به صورت صوتی تلویزیون می باشد که از طریق دکمه میکروفون امکان کنترل تلویزیون هوشمند را دارید، صدا را کم و زیاد کنید و یا تلویزیون را خاموش کنید. بجز این موارد دکمه های دسترسی راحت به دستیارهای صوتی مثل Netfix, Youtube را دارد.

تلویزیون اسمارت برعکس تلویزیون معمولی از تعداد پورت های متنوع برای انواع اتصالات برخوردار است و هر چه تعداد این اتصالات بیشتر شود امکان اتصال وسایل هوشمند بیشتری را قراهم می کند و قاعداً امکانات بیشتری هم فراهم می کند. در تلویزیون Smart شاید کلمه جعبه جادویی خیلی شیک و جالب نباشد چون واقعاً شما چیزی به شکل جعبه مشاهده نمی کنید و بیشتر تلویزیون های هوشمند صفحه تخت و با بدنه ای نازک دارند که در تلویزیون های رده بالاتر نازکی بدنه و فریم بیشتر به وضوح دیده می شود.

تفاوت تلویزیون اسمارت و غیر اسمارت

صفحه نمایش در اندازه های متفاوت

صفحه نمایش در تلویزیون هوشمند به مراتب وسیع تر بوده و زاویه دید گسترده تری را در اختیار کاربرانش قرار می دهد، به این ترتیب که در تلویزیون معمولی نهایتاً سایزی که مشاهده می کنید 42 اینچ می باشد اما در تلویزیون های هوشمند شما تا سایز 85 نیز در بسیاری از برندها می بینید.

امکان اتصال از طریق بلوتوث Blutooth

تلویزیون های هوشمند امکان اتصال به سیستم عامل های اندروید و آیفون را دارند و همچنین از طریق بلوتوث و از راه دور می توان گوشی یا لپ تاپ را به تلویزیون اسمارت خود وصل کرده و از محتوای مورد نظرتان بر روی صفحه نمایش بزرگ لذت ببرید. قابلیت اتصال به بلوتوث برای ارتباط با ساندبار و اسپیکر ها برای ارائه صدای بلند تر در فضای بزرگ تر و ایجاد هیجان برای صدای بلندتر نیز استفاده می شود. 

اشتراک گذازی صدا و تصویر با بلوتوث

کیفیت تصویر بالا در تلویزیون هوشمند

تا به حال به ارتقاء کیفیت تصویر فکر نکردید یا فقط عادت کرده اید تصاویر را با همان کیفیتی که ساخته شده ببینید؟ مثلاً دلتان می خواهد فیلم عروسی خود را که سال ها پیش با دوربین های با کیفیت پایین تر از دوربین های جدید ساخته شده است مشاهده کنید اما کمی که از فیلم می گذرد کم کم حوصله شما سر می رود و دیگر مشتاق به تماشای آن نیستید. دلیلش همین کیفیت تصویر در تلویزیون های قدیمی و جدید می باشد.

در تلویزیون معمولی تصویر با کیفیتی که دارد پخش می شود و اگر یک تصویر قدیمی بی کیفیت باشد که اوضاع بدتر می شود. اما در تلویزیون اسمارت مسئله به صورت دیگری است. تلویزیون اسمارت قابلیتی در کیفیت تصویر وجود دارد به نام ارتقاء تصاویر. یعنی به وجود پردازنده ای که در خود دارد تصویر دریافتی را پردازش کرده و تصویری با کیفیت بالاتر را ارائه می کند، تصویری مناسب با کیفیت تصویر خود تلویزیون.

کیفیت تصویر تلویزیون معمولی نهایتاً FHD می باشد که بر روی تلویزیون های LCD بودند و آخرین تصویری هم که می تواند پخش کند در همین حد است، اما در تلویزیون هوشمند در سال های اخیر کیفیت های متنوع تری ارائه شده است که بر روی تلویزویون های LED بوده و هر چه این کیفیت بالاتر می رود شما با تصویری به مراتب واضح تر و واقعی تری روبرو هستید، در حال حاضر تلویزیون های هوشمند در انواع OLED,QLED,QNED و Nano Cell نیز ساخته شده اند که هر کدام کیفیت و امکانات در خور خود را دارند.

کیفیت تصویر تلویزیون های Smart در انواع 4k و جدیداً 8K ساخته می شوند که تصویری با وضوح بالاتر و حدوداً 4 برابر و 8 برابر FHD های قدیمی دارند. شاید بهتر باشد به صورت خلاصه به این نتیجه برسیم که یک تلویزیون 4K حتماً هوشمند است اما تلویزیون هوشمند صرفاً 4K نیست و می تواند در کیفیت تصویر های دیگر نیز ارائه شود.

قابلیت نصب Game در تلویزیون Smart

بیشتر تلویزیون ها امکان بازی را فراهم می کنند اما در تلویزیون های معمولی شما با نصب یک دستگاه و یک سخت افزار که به صورت جداگانه خریداری کرده اید می توانید از قابلیت بازی این محصول بهره ببرید، اما در تلویزیون هوشمند ماجرا به اینجا ختم نمی شود و در خود تلویزیون و با سرچ در قسمت سیستم عامل مورد نظر و یا با نصب برنامه و بازی مورد علاقه خود می توانید از تجربه یک بازی مهیج بر روی صفحه نمایش های بزرگ تر و همچنین با کیفیت های تصویر عالی لذت ببرید.

در تلویزیون هوشمند بجز نصب برنامه بر روی تلویزیون می توانید از کنسول های بازی دیگر نیز استفاده کنید و به صورت جدا به تلویزیون وصل نمایید شاید تا به اینجا فکر کنید خب اینکه شبیه تلویزیون معمولیه، اما این طور نیست. تلویزیون اسمارت با داشتن پورت اضافی HDMI 2.1 توانسته است دسترسی به اتصال کنسول های حرفه ای را فراهم کند.

عملکرد گیمینگ در تلویزیون هوشمند

با حالت های تاخیری در ورودی تصاویر همچنین سرعت رفرش بالایی که در تلویزیون های رده بالای هوشمند قرار گرفته است گیمر هیچ صحنه ای با سرعت متفاوت در بازی های با صحنه های سریع از دست نمی دهد و از تجربه بازی بر روی یک صفحه نمایش تخت و با کیفیت بالا لذت خواهد برد.

پردازنده کارآمد و حرفه ای تلویزیون اسمارت

یک تلویزیون هوشمند همان طور که سیستم عامل دارد از یک پردازنده در درون خود بهره برده است که این پردازنده با پردازش داده های درون تلویزیون و تجزیه و تحلیل اطلاعات دریافتی سعی در ارتقاء این اطلاعات می کند. همان ماجرای فیلم عروسی که در تلویزیونی که هوشمند است و پردازنده دارد کیفیت فیلم شما ارتقاء پیدا می کند و کیفیت تا حد 4K یا 8K بالا می رود که در این شرایط دیگر با یک فیلم قدیمی روبرو نیستید.

استانداردهای صوتی در تلویزیون های معمولی و جدید با وجود پردازنده در آن ها نیز فرق دارند. به این صورت که همین پردازنده عالی در تلویزیون می تواند صدا های دریافتی را هم کنترل کند و یک صدای واضح و بدون نویز را به صورت فراگیر و همه جانبه پخش کند. به نحوی کل فضا به یک صورت یک نواخت پخش شود و ارتقاء پیدا کند.

امکانات اتصالی در تلویزیون ها

تلویزیون معمولی اگر یادتان باشد فقط چند پورت اتصالی داشتن که کابل آن ها از رنگ های سفید و زرد و قرمز تشکیل شده بودن، اما تلویزیون های جدید شما انواع پورت HDMI , USB , LAN,RF و… را مشاهده می کنید که این پورت ها دایره دسترسی به امکانات بالاتری را فراهم می کنند و هر چه تعدا این موارد بالاتر می رود قطعاً دسترسی بیشتری هم خواهید داشت.

امکان اتصال به اینترنت در تلویزیون هوشمند

اتصال به اینترنت، دسترسی به دستیارهای صوتی مثل Alexa,Google از مهمترین ویژگی های تلویزیون اسمارت است که به واسطه اتصال به اینترنت فراهم می شود و شما با این کار به دنیای از برنامه ها به صورت صوتی دسترسی خواهید داشت که خیلی از موارد می توانید آن ها را نصب کنید و یا به لیست علاقه مندی های خود بیافزایید. اتصال به اینترنت نیازمند اتصال به وای فای WiFi می باشد که در بیشتر تلویزیون ها تقریباً به یک صورت انجام می شود.

1_از طریق کابل Ethernet: این روش مستقیم اتصال به وای فای می باشد که اول کابل LAN را به تلویزیون Smart و مودم وصل می کنید بعد وارد Home شده و گزینه Setup را فعال می کنید.

2_از طریق وایرلس و ارتباز بی سیم: در این مورد لازم به اتصال مستقیم نیست و با ورود به منو Setting و گزینه Network Selction وارد مرحله بعد شده و دکمه Wireless را فعال می کنیم.

قابلیت استریمینگ streaming تلویزیون اسمارت

استریمینگ یکی از بهترین قابلیت های تلویزیون های اسمارت می باشد و امکان ثبت تصویر در لحظه و ارائه آن در همان تایم را دارد. استریمینگ همان قابلت پخش آنلاین می باشد، این حالت با زمانی که تصویری ثبت می شود و بعدا امکان پخش و دانلود دارد فرق می کند. درک بهتر از قابلیت استریم کردن را می توان با حالت لایو Live گذاشتن در شبکه اجتماعی اینستاگرام شبیه سازی کرد تا درک بهتری از این قابلیت داشته باشید. در لایو شما تصویری را که در همان لحظه ثبت می کنید در همان تایم پخش می کنید.

اتصال موبایل و تلویزیون اسمارت با هم

 در آخر چرا به تلویزیون Smart نیاز داریم؟

برای اینکه تصمیم به خرید تلویزیون اسمارت بگیریم نیاز داریم از امکانات کلی هوشمند بودن آن مطلع شویم. اگر یک گیمر حرفه ای هستید قطعاً تلویزیونی با قابلیت تصویر و حالت تاخیر ورودی عالی نیاز دارید تا صحنه ها تحت کنترل شما باشد. امکان ضبط برنامه های که در حال پخش هستند از دیگرقابلیت های یک تلویزیون هوشمند است که برنامه ای که فرصت تماشا آن را ندارید از دست نمی دهید که در تعدادی از برندها با حافظه داخلی که دارند مشکل فضا ذخیره سازی را نخواهید داشت.

 امکان اتصال به شبکه های اجتماعی که امروزه بسیار ترند شده و کارایی بسیاری را در طول روز برای ما دارند. با خرید تلویزیون اسمارت دیگر نیازی به تهیه جداگانه گیرنده های داخلی مانند تلویزیون های قدیمی ندارید چون یک تلویزیون هوشمند تمام این موارد را در خود دارد و دسترسی به شبکه های استانی و در تلویزیون های ال جی شبکه های ماهواره ای را دارید.

کیفیت تصاویر بالا و با قابلیت های صوتی و تصویری پیشرفته، امکان نصب بازی و برنامه های مورد علاقه خود و جمع کردن آن ها در یک صفحه شخصی برای دسترسی راحت و سریع از دیگر امکانات یک تلویزیون Smart می باشد و مهمترین ویژگی تلویزیون اسمارت همان قابلیت لذت بخش اتصال به اینترنت و وب گردی در شبکه های اجتماعی می باشد.

🔎 سوالات متداول

1️⃣ تلویزیون اسمارت چیست؟

◀ خیلی خلاصه وار به تلویزیونی که به اینترنت متصل شود و قابلیت نصب برنامه داشته باشد، تلویزیون اسمارت یا هوشمند می گویند اما این همه قابلیت های یکی تلویزیون هوشمند نیست. برای اطلاع از قابلیت های جذاب تلویزیون Smart مقاله افرالند را مطالعه نمائید.

2️⃣ آیا با اینترنت سیم کار می توان تلویزیون را به اینترنت متصل کرد؟

◀ تلویزیون به وای فای متصل می شود و با روشن کردن نقطه اتصال داده موبایل تان می توانید تلویزیون را به وای فای گوشی خود متصل کنید، اما به صورت کلی استفاده از اینترنت مودم و اینترنت خانگی برای تلویزیون هوشمند سریعتر است.

3️⃣ چه تفاوتی بین تلویزیون های Smart برندهای مختلف وجود دارد؟

◀ همه تلویزیون های اسمارت به اینترنت متصل می شود و قابلیت های جذابی ارائه می دهند اما هر برند برای رقابت جدی تر و همچنین مزیت رقابتی خود از یک سیستم عامل مانند اندروید، تایزن، WebOS استفاده می کنند و ویژگی های متفاوتی را به کاربران عرضه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *