قابلیت SoundFit Sound

تلویزیون های 2021 سامسونگ دارای قابلیتی به نام SpaceFit Sound هستند، اگر می خواهید بدانید که این قابلیت چیست و چگونه کار می کند، در ادامه این مقاله از افرالند با ما همراه باشید.

قابلیت SpaceFit Sound چیست؟

SpaceFit Sound نام بازاریابی برای قابلیت های صدای تلویزیون های سامسونگ است. برنامه ای برای برند Space Fit که برای سیستم صوتی های سامسونگ در اواخر سال 2020 ثبت شده است.

SpaceFit Sound قابلیتی است که کاربر صدای فراگیر را می شوند، به نظر می رسد بیننده در جلوه ها و افکت های صوتی اطراف خود غوطه ور شده است. این صدای غوطه ور توسط امواج صوتی منعکس شده از اشیاء مختلف موجود در اتاق ایجاد می شود. امواج صدا از دیوار مبلمان و سایر اشیاء داخلی منعکس می شوند. توجه داشته باشید که صدای غوطه ور کانال صوتی جداگانه ای ندارد.

یکی از ساده ترین نمونه های صدای غوطه روی این است که وقتی در یک اتاق خالی (بدون اثاثیه) صحبت می کنید؛ پژواکی را می شنوید که شما را احاطه کرده است؛ به دلیل بازتاب امواج صوتی از دیوارها؛ این امواج صوتی؛ غوطه ور خواهند بود.

صدای غوطه ور

برای اینکه بتوانید تلویزیونی متناسب با بودجه‌تان (هر چقدر کم) خریداری کنید مطمئناً باید سراغ برند سامسونگ بروید، این برند کره ای تلویزیون‌هایش را معمولا در قیمت‌های ارزان تولید می‌کند و به همین دلیل بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص می‌دهد. خرید تلویزیون سامسونگ در هر کدام از سری‌های زیر می‌تواند شما را به دنیایی جادویی و سرشار از رنگ‌ها ببرد.

مدل سامسونگنوع نمایشگر
تلویزیون سامسونگ BU8000LED
تلویزیون سامسونگ BU8500LED
تلویزیون سامسونگ Q60BQLED
تلویزیون سامسونگ Q70BQLED
تلویزیون سامسونگ Q80BQLED
تلویزیون سامسونگ QN85BNeo QLED
تلویزیون سامسونگ QN90BNeo QLED
تلویزیون های سامسونگ 2022

صدای غوطه ور خوب است یا بد

اگر استودیوی ضبط را در نظر بگیریم؛ وجود امواج صوتی غوطه وری بد است؛ در فرایند ضبط، پژواک هایی شنیده می شود. امواج صوتی غوطه ور در استودیوها کاربردی نیستند و سعی می شود که آنها را به حداقل برسانند؛ برای این منظور دیوارها از مواد جذب کننده صدای ویژه ساخته می شوند. اما اگر هنگام تماشای فیلم، صدای غوطه ور تلویزیون را در نظر بگیریم؛ صدای غوطه ور خوب است.

صدای غوطه ور Space fit

صدای غوطه ور در تلویزیون چگونه کار می کند؟

برای ایجاد صدای غوطه ور، تلویزیون باید بیش از دو بلندگو داشته باشد و لزوما در جهات مختلف اعم از جلو؛ کنار و بالای دستگاه باشد؛ اما چون تلویزیون های مدرن نازک هستند و بلندگوهای خوبی را در خود جای نمی دهند. برای ایجاد صدای غوطه وری با کیفیت به بیشترین تعداد ممکن جریان صدا نیاز دارید، اگر فیلم دارای صدای استاندارد 5.1 یا 7.1 باشد، صدای غوطه وری کیفیت بالاتری خواهد داشت.

اصل کاملا ساده است؛ امواج صوتی از دیوارها و سقف بر می خیزند؛ برخی از امواج صوتی به صفحه تلویزیون بر می گردند؛ آنها دارای میکروفون های بسیار حساسی هستند که امواج غوطه ور را دریافت می کنند. تلویزیون دارای نرم افزار مخصوص است؛ این نرم افزار سطح و جهت امواج صوتی را که از اشیاء یا دیوارهای اتاق منعکس می شوند و به تلویزیون برگردانده می شوند را تجزیه و تحلیل می کند. فرکانس هایی که بیشترین جذب فضای داخلی اتاق را دارند تقویت می شوند. همچنین محلی که صدا باید از آن بیرون بیاید تجزیه و تحلیل می شود و اصلاح های نرم افزاری مناسب انجام می شود. این باعث ایجاد صدای غوطه وری با کیفیت بالا می شود.

منبع: en.tab-tv.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *