آخرین مدل تلویزیون سونی 2021

سونی هر سال یک پردازنده تلویزیون کاملا جدید را در محصولات خود راه‌اندازی نمی کند، بنابراین ما باید امید زیادی به آخرین مدل های تلویزیون سونی 2022 داشته باشیم. تلویزیون سونی A90J با پردازنده Cognitive Processor XR همراه شده است که یک لایه اضافی از تجزیه و تحلیل هوش شناختی را به پردازش عالی هوش مصنوعی سونی اضافه می کند و بنابراین امیدواریم تصویر و حتی صدای بهتری را تولید کند.

آخرین مدل تلویزیون سونی 2022 از نظر مدل و اندازه پنل در مقایسه با آنچه که در سال قبل راه‌اندازی شد چیز غیر عادی را به همراه ندارند و همه مجموعه ها برای جایگزینی با مدل های قبلی طراحی شده اند.

در بین آخرین مدل های تلویزیون سونی 2022 دو مدل Master Series ( یکی LCD 8K و دیگری OLED 4K) وجود دارد؛ مدل اولد با مشخصات کمی پایین‌تر همراه است و بعد دو سری LED آرایه کامل دیگر وجود دارند که همه از پردازنده Cognitive Processor XR استفاده می کنند. در محدوده جدید هم مدل های مقرون به صرفه با نور پردازی لبه ای و بدون پردازنده XR وجود دارد.

در بین بهترین تلویزیون سونی 2021؛ تلویزیون های اولد سری A90J، مدل A80J و تلویزیون های LED همچون X8000J و X8500J وجود دارد. تلویزیون های رده بالای A90J با سایز 55 اینچ و 65 اینچ با مناسب ترین قیمت تلویزیون های سری Master سونی تا به امروز همراه هستند. تلویزیون های X8000J انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال مدل های 43 اینچ هستند.

تمام آخرین مدل های تلویزیون سونی 2021 دارای فناوری بهینه‌سازی محیط، Dolby Vision HDR، قابلیت پخش AirPlay 2 هستند. بلوتوث با A2DP در تمام مجموعه های Sony Bravia XR هم استاندارد سازی شده است.

مدلپردازندهرفرش ریت
تلویزیون سونی Z9K XR120Hz
تلویزیون سونی A95KXR120Hz
تلویزیون سونی A90KXR 120Hz
تلویزیون سونی A80K XR 120Hz
تلویزیون سونی X95K XR 120Hz
تلویزیون سونی X90K XR 120Hz
تلویزیون سونی X85KX1120Hz
تلویزیون سونی X80KX160Hz
لیست تلویزیون های سونی 2022
مدلکیفیت تصویرسیستم صوتی
تلویزیون سونی A90J 4K60W
تلویزیون سونی A80J 4K60W
تلویزیون سونی X95J 4K50W
تلویزیون سونی X90J4K20W
تلویزیون سونی X85J4K20W
تلویزیون سونی X80J4K20W
لیست تلویزیون های سونی 2021

نکته مهم دیگر این است که Android TV به Google TV بروزرسانی شده است. سیستم عامل چدید دارای همان ظاهر عالی و بصری است که در کرومکست های پخش کننده های رسانه Google TV یافت می شود.

این تلویزیون های سونی اولین مجموعه هایی هستند که با سیستم عامل جدید یافت می شوند. در اینجا می توانید به تمام تنظیمات تصویر؛ صدا و سایر تنظیمات تلویزیون سونی هم دسترسی داشته باشید و همچنین صفحه اصلی خود را با اضافه کردن برنامه هایی که بیشتر استفاده می کنید، سفارشی سازی کنید. همه تلویزیون ها از تیونر YouView در انگلیس استفاده می کنند و از هر دو دستیار صوتی الکسا و گوگل برخوردار هستند.

سونی در اکثر مدل های خود به حالت کالیبره Netflix ادامه می دهد و همچنین دارای گواهینامه های پیشرفته IMAX با دامنه های بالاتر است. در صورت علاقه؛ اکثر تلویزیون ها آماده کار با نرم افزار کالیبراسیون Calman هستند.

سونی به طراحی بلندگوها همراه با فناوری های صوتی Acoustic Multi-Audio (LCD) و Acoustic Surface Audio+ (OLED) در تمام مدل هایی که پردازنده XR را اجرا می کنند ادامه می دهد و به روزرسانی های مختلفی از درایور را اضافه کرده است. این موارد شامل افزایش تعداد اکولاتورها و تویترها و همچنین بهبود اندازه و شکل محفه است. به دنبال فناوری کاملا جدید 3D Surround Upscaling هم باشید.

گیمرها از شنیدن اینکه همه تلویزیون ها (به غیر از W800J) دارای پورت هایی با ویژگی های HDMI 2.1 هستند خوشحال خواهند شد. این موارد شامل اجرای محتوای با وضوح 4K و فریم ریت 120هرتزی و فناوری هایی مانند ALLM و eARC است. آنها همچنین با رفرش ریت متغییر (VRR) سازگار هستند اما برای امکان‌پذیر بودن آنها به بروزرسانی فریم ویر نیاز دارند. بیایید در ادامه نگاهی دقیق به برخی از این ویژگی های جدید داشته باشیم.

پردازنده Cognitive Processor XR

Sony Bravia Cognitive Processor XR با هوش مصنوعی نسل قبلی X1 خود با سیستمی مچ شده است که سونی آن را هوش شناختی می نامد. در حالی که هوش مصنوعی سیگنال های تصویری و صوتی را تجزیه و تحلیل می کند و از داده های مبتنی بر یادگیری ماشین استفاده می کند، هوش شناختی با هدف افزودن دیدگاه انسانی تر برای شناسایی و افزایش عملکرد AV و ارائه تجربه ای مطابق با دید و شنیدن انسان ها از جهان است.

طبق گفته سونی؛ این اولین پردازنده تصویر تلویزیون در جهان است که با یک مرحله تشخیص صحنه برای شناسایی و افزایش کانون اصلی آغاز می شود و در نهایت حس عمق بیشتری را به تصویر اضافه می کند.

پردازنده XR چندین ناحیه و سایر آیتم ها (رنگ؛ کنتراست؛ بافت؛ عمق، جزئیات و غیره ) را بررسی می کند و تجزیه و تحلیل متقابل را انجام می دهد تا مهمترین مناطق را بررسی کند.

تلویزیون های Bravia XR با انبوهی از حالت های پردازش XR ارائه می شوند که بسیاری از آنها جایگزین سیستم های صدای مشابه در تلویزیون های قبلی مبتنی بر X1 می شوند (به عنوان مثال XR Motion Clarity و XR Smoothing با با شاخص ترین تقویت کننده XR Contrast Booster).

پردازنده XR در تلویزیون سونی 2021

XR Contrast Booster برای تقویت اوج روشنایی در حالی که رنگ های سیاه را به خوبی در تصویر نمایش می دهد؛ طراحی شده است تا تلویزیون های LCD در سطح خوب / بهتر و بهترین قرار بگیرد. تلویزیون مستر سونی Z9J دارای XR Contrast Booster 15 است در حالی که تلویزیون های رده پایین تر دارای XR Contrast Booster 10 یا XR Contrast Booster 5 هستند.

برای اولدهای A90J و A80J، این فناوری به ترتیب به صورت XR OLED Contrast Pro و XR OLED Contrast ارائه می شود. باز هم آنها بهبودهایی را در اوج روشنایی، روشنایی کلی و گسترش حجم رنگ ارائه می دهند که می تواند به دقیق تر و واقعی تر نشان دادن رنگ ها کمک کند.

در نهایت در مورد تصویر لازم به ذکر است که XR Upscaler شامل یک پایگاه داده تولد بافت است که مدل های قبلی آن را ندارند. این فناوری در کنار وضوح فوق العاده مبتنی بر آبجیکت تلویزیون های X1 قرار دارد و امیدواریم که باعث شود مجحتوای با وضوح پایین بهتر از قبل در تلویزیون های Bravia نمایش داده شود؛ به طور بالقوه این ویژگی برای Z9J بسیار مفید است.

صدای XR با 3D Surround Upscaling

تلویزیون های Bravia XR دارای پردازنده هوش شناختی؛ کیفیت صدای بهتری را ارائه می دهند. همراه با پشیرفت در سخت افزار بلندگو، ویژگی هایی مانند XR Sound Position تجزیه و تحلیل سیگنال و اطمینان از خروج صدا از قسمت های صحیح تصویر را با کمک Acoustic Surface Audio+ (OLED) و Acoustic Multi-Audio (LCD) فراهم می آورند.

بزرگترین قابلیت جدید برای صدا، XR Surround with 3D Surround Upscaling است. این قابلیت یک سیگنال صوتی 2 کاناله یا 5.1 کاناله را می گیرد و تجربه مجازی 5.1.2 کاناله را با هدف فراگیر کردن صدا ایجاد می کند.

سرویس های استریم Bravia CORE

سونی در حال راه اندازی سرویس استریم Bravia CORE خود است که منحصر به تلویزیون های Sony Bravia XR 2021 خواهد بود. این سرویس استریم جدید دارای دو بخش خواهد بود. از یک طرف میزان صدها عنوان از فهرست Sony Picture Entertainment خواهد بود که بسته به نوع تلویزیونی که خریداری کرده اید؛ همه آنها را می توانید به مدت 12 تا 24 ماه به طور رایگان استریم کنید. بخش دیگر این امکان را برای استریم همزمان فیلم های تازه رسیده با سینما فراهم می آورد و به مالکان تلویزیون های XR جدید تعداد اعتبار رایگان می دهد.

bravia core در تلویزیون سونی

اکثر محتواها در سطح 4K HDR خواهند بود اما آنچه آن را بهتر از سایر سرویس ها (مانند Apple TV و Rakuten ) می کند این است که تعداد زیادی فیلم پیشرفته IMAX را میزبانی می کند و نرخ داده ها بسیار بالاتر خواهند ب.د؛ در نتیجه کیفیت تصویر سونی بهتر خواهد بود و استریم های حداکثر 80 مگابیت در ثانیه را می توان پخش کرد که سونی اظهار می دارد فراتر از سرعت بسیاری از دیسک های Blu-ray UHD خواهد بود. ما کنجکاویم بدانیم که آیا استریم های Bravia CORE واقعاً می توانند از فیلم های مبتنی بر دیسک بهتر عمل کنند و چه اتفاقی می افتد اگر کاربران از اتصال کندتر استفاده کنند.

سونی همچنین درباره اینکه Bravia CORE بیشتر از بازه زمانی 24 ماهه ادامه خواهد یافت یا اینکه در آینده بیشتر قابل دسترس خواهد بود؛ مطمئن نیست.

تلویزیون 8K سونی Z9J

در بالای آخرین مدل های تلویزیون سونی 2022 تلویزیون سونی Z9J از سری Master قرار دارد. این یک تلویزیون LED 8K است که جایگزین تلویزیون ZH8 در سال 2020 شده است. این مدل با طراحی جذاب بدون حاشیه همراه است و دارای یک حاشیه نقره ای تیتانیومی باریک و یک پایه سه حالته (قابلیت تنظیم در سه حالت را دارد) است که می توانید آن را در مرکز یا اطراف صفحه نمایش نصب کنید. به عنوان تنظیم شوم برای فضاهایی که می خواهند ساندبار استفاده کنند؛ شما می توانید ارتفاع پایه ها را به گونه ای تنظیم کنید که ساندبار در زیر آن جا بگیرد.

این تلویزیون به عنوان گل سر سبد تلویزیون های سونی در سال 2021 شناخته می شود و به تمام ویژگی هایی که سونی در حال حاضر ارائه می دهد مجهز است. تلویزیون Z9J سونی یک پنل LED آرایه کامل (در دو اندازه) دارد و بهترین سطح تقویت کننده کنتراست XR و سه پورت 48 گیگابایت در ثانیه با ویژگی های HDMI 2.1 و سرعت 120 هرتز را برای محتواهای 4K ارائه می دهد.

این پنل خود دارای فناوری X-Wide Angle سونی است، که به حداکثر رساندن تصویر در هنگام مشاهده خارج از محور کمک می کند و همچنین شیشه آنتی رفلکس X-Anti Reflection تابش خیره کننده منابع نور موجود در فضای شما را به حداقل می رساند.

آخرین مدل تلویزیون سونی 2021 تلویزیون سونی Z9J

این تلویزیون با یک ریموت صوتی آلومنیومی با نور پس زمینه و یک سنسور نور ارائه می شود و با توجه به محیط مشاهده شما به طور خودکار رنگ و روشنایی را تنظیم می کند تا بهینه ترین حالت را در اختیار شما قرار دهد.

سونی با اضافه کردن دو توییتر در لبه بالایی به بهبود عملکرد فرکانس بالا کمک کرده و تعداد توییترهای قابل را به چهار مورد افزایش داده است. ساب ووفرهای رو به جلو و بلندگوهای مید رنج در لبه پایین هم بزرگتر هستند.

مشخصات تلویزیون سونی Z9J 8K

 • اندازه های 75 اینچ و 85 اینچ
 • نوع صفحه نمایش : LED آرایه کامل، با زاویه دید گسترده و شیشه آنتی رفلکس
 • وضوح تصویر: 8K
 • پردازنده: پردازنده تصویر XR
 • فناوری کنتراست: Contrast Booster 15
 • HDR10, Dolby Vision, HLG
 • سیستم عامل Google TV
 • تعداد پورت های HDMI 2.1 : سه عدد (4K 120Hz, ALLM, VRR)
 • دارای گواهینامه های Netflix Calibrated, IMAX Enhanced,
 • Calman Ready
 • فناوری های صوتی Acoustic Multi Audio, Dolby Atmos, 3D Surround upscaling
 • دارای پایه با طراحی 3-way stand

تلویزیون سونی A90J

تلویزیون سونی A90J سری Master بهترین تلویزیون اولد سونی در سال 2022 است. این تلویزیون 8K نیست اما یک صفحه نمایش جالب و بزرگ 83 اینچ در کنار مدل های 55 و 65 اینچ است.

تلویزیون A90J جایگزین تلویزیون AG9 شده و حاشیه های آن بسیار باریک (Seamless Edge Bezel) با قاب 0.7 میلیمتر برای مدل های 55 و 65 اینچ است. مدل 83 اینچ دارای ظاهری کمی مقاوم تر است. همچنین از پایه سه موقعیتی Z9J استفاده می کند. به عنوان یک تلویزیون سری Master؛ دارای یک ریموت کنترل صوتی ممتاز؛ همراه با نور پس زمینه و بدنه آلومنیومی و همچنین سنیورهای نور و رنگ برای استفاده از حالت بهینه سازی محیط است. درست مانند تلویزیون Z9J این دستگاه 24 ماه دسترسی به سرویس استریم Bravia CORE را ارائه می دهد.

آخرین مدل تلویزیون سونی 2021 تلویزیون سونی A90J

مشخصات تلویزیون سونی A90J 4K

 • در اندازه های 55 اینچ، 65 اینچ و 83 اینچ
 • نوع صفحه نمایش: Master OLED
 • وضوح تصویر: 4K
 • پردازنده: XR Picture Processor
 • تقویت کننده کنتراست: XR OLED Contrast Pro
 • HDR10, Dolby Vision, HLG
 • سیستم عامل google TV
 • تعداد پورت های HDMI 2.1 : دو عدد (4K 120Hz, ALLM, VRR)
 • دارای گواهینامه های Netflix Calibrated, IMAX Enhanced
 • مجهز به فناوری های صوتی Acoustic Surface Audio+, Dolby Atmos, 3D Surround Upscaling
 • دارای پایه با طراحی 3-way stand در مدل 83 اینچ و 2-way stand در مدل 55 اینچ و 65 اینچ

تلویزیون سونی A80J

اگر تمایلی به خرید تلویزیون های اولد سری مستر سونی ندارید می توانید تلویزیون سونی A80J را انتخاب کنید. این تلویزیون زیر مجموعه تلویزیون های BRAVIA XR است و عملکرد خوبی را ارائه می دهد. این تلویزیون از جاشیه های موسوم به Flush Surface Bezel استفاده می کند و یک ریموت کنترل صوتی استانداردتر را به همراه دارد. پایه 3-Ways همچنان وجود دارد و همچنین از Acoustic Surface Audio + بریا کمک به تولید باس استفاده می کند.

در هنگام بهینه سازی محیط هیچ سنسور رنگی در کنار سنسور نور وجود ندارد و با حذف پرو پردازش کنتراست هوشمند XR OLED Contrast را ارائه می دهد که نسبت به تلویزیون های سونی که در بالا معرفی شد عملکرد تصویر کمی کاهش می یابد.

آخرین مدل تلویزیون سونی 2021 تلویزیون سونی A80J

مشخصات تلویزیون سونی A80J 4K

 • اندازه: 55 اینچ؛ 65 اینچ و 77 اینچ
 • نوع صفحه نمایش: OLED
 • وضوح تصویر: 4K
 • پردازنده: XR Picture Processor
 • تقویت کننده کنتراست XR OLED Contrast
 • HDR10, Dolby Vision, HLG
 • سیستم عامل Google TV
 • تعداد پورت های HDMI 2.1 : دو عدد (4K 120Hz, ALLM, VRR)
 • دارای گواهینامه های Netflix Calibrated, IMAX Enhanced
 • مجهز به فناوری های صوتی Acoustic Surface Audio+, Dolby Atmos, 3D Surround Upscaling
 • دارای پایه با طراحی 3-way stand

تلویزیون سونی X9500J

تلویزیون سونی X9500J یکی دیگر از تلویزیون های سری BRAVIA XR سونی است که از فناوری تقویت کننده کنتراست سطح متوسط Contrast Booster 10 استفاده می کند. این تلویزیون از نور پس زمینه آرایه کامل استفاده می کند و هنوز گواهینامه پیشرفته IMAX را ارائه می دهد و از هر دو فناوری X-Wide Angle و X-Anti-Reflection بهره می برد.

این مجموعه ها همچنین برخی از نمای ممتاز و برجسته رسی مستر را حفظ می کنند. آنها شامل ریموت کنترل صوتی آلومنیومی با نور پس زمینه و همچنین طراحی بسیار باریک Seamless Edge Bezel حاشیه های هستند. دو پنل بزرگتر از طراحی پایه 3-way استفاده می کنند در حالی که مدل کوچکتر از پایه 2-Ways بدون موقعیت مرکزی استفاده می کند.

آخرین مدل تلویزیون سونی 2021 تلویزیون سونی X9500J

 مشخصات تلویزیون سونی مدل X9500J 4K

 • اندازه: 65 اینچ؛ 75 اینچ و 85 اینچ
 • نوع صفحه نمایش: LED با نور پس زمینه ارایه کامل، زاویه دید گسترده و شیشه آنتی رفلکس (به غیر از مدل 85 اینچ)
 • وضوح تصویر: 4K
 • پردازنده: XR Picture Processor
 • تقویت کننده کنتراست: Contrast Booster 10
 • HDR10, Dolby Vision, HLG
 • سیستم عامل Google TV
 • تعداد پورت های HDMI 2.1 : دو عدد (4K 120Hz, ALLM, VRR)
 • دارای گواهینامه های Netflix Calibrated, IMAX Enhanced, Calman Ready
 • مجهز به فناوری های صوتی Acoustic Multi Audio, Dolby Atmos, 3D Surround upscaling
 • دارای پایه با طراحی 3-way stand در مدل 75 اینچ و 85 اینچ و 2-way stand در مدل 65 اینچ

تلویزیون سونی X9000J

تلویزیون سونی X9000J جایگزینی برای تلویزیون XH90 سال 2020 است که در چهار اندازه 50 اینچ تا 75 اینچ تولید شده است. این تلویزیون از طراحی حاشیه Flush Surface Bezel و پایه های Slim Blade بهره می برد و در حال حاضر ارتفاع کافی برای جا دادن ساندبار را به همراه دارد.

باز هم ریموت کنترل از نوع استاندارد است اما از نظر عملکرد تقویت کننده کنتراست به Contrast Booster 5 کاهش پیدا کرده است. هیچ مزیت زاویه دید گسترده یا شیشه آنتی رفلکسی وجود ندارد.

به غیر از این ها؛ Acoustic Multi Audio ، Google TV ، ویژگی های HDMI 2.1 و اکثر موارد دیگر از جمله گواهینامه پیشرفته IMAX ارائه می شوند. همه مدل ها به غیر از مدل 75 اینچ که بعداً وارد بازار می شود در ماه آوریل عرضه شدند؛ همچنین این تلویزیون ها را با دسته بندی قیمت و امکانات می توانید در فروشگاه افرالند مشاهده نمایید.

آخرین مدل تلویزیون سونی 2021 تلویزیون سونی X9000J

مشخصات تلویزیون سونی مدل X9000J 4K

 • در اندازه های 50 اینچ، 55 اینچ، 65 اینچ و 75 اینچ
 • نوع صفحه نمایش LED با نور پس زمینه آرایه کامل
 • وضوح تصویر 4K
 • پردازنده XR Picture Processor
 • تقویت کننده کنتراست Contrast Booster 5
 • HDR10, Dolby Vision, HLG
 • سیستم عامل Google TV
 • تعداد پورت های HDMI 2.1 : دو عدد (4K 120Hz, ALLM, VRR)
 • دارای گواهینامه های Netflix Calibrated, IMAX Enhanced, Calman Ready
 • مجهز به فناوری های صوتی Acoustic Multi Audio, Dolby Atmos, 3D Surround upscaling
 • دارای پایه با طراحی 2-way Slim Blade stand در مدل 55 اینچ به بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *