تصویر شاخص راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ

من قصد دارم در این راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ نکاتی را برای شما روشن کنم که کم‌تر فروشنده‌ای صادقانه آن‌ها  را به شما می‌گوید.

فهرست محتوا نمایش

ویدیو راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ

در این راهنما در 14 قدم ساده و سریع، خیالِ شما را از سردرگمی انتخاب بین انبوهی از مدل‌ها راحت می‌کنم، پس همه نکات را به خاطر بسپارید اگر فرصت خواندن همه مقاله را ندارید آن بخش هایی که تا به حال ندیده اید را مطالعه کنید.

در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ از سیر تا پیاز هر آنچه برای خرید تلویزیون نیاز دارید را لیست کرده ایم این نکات همه مهم اند اما برخی مهم تر اند. نکات مهم در خرید تلویزیون سامسونگ همان نکات ریز و کوچکی هستند که همه موقع خرید فراموش می کنند و باعث یک انتخاب نادرست می شود. اگر یک تلویزیون Samsung با امکانات در خور و خریدی معقول می خواهید که همه امکانات ملزوم را داشته باشد در ادامه همراه افرالند باشید.

انواع تلویزیون سامسونگ بر اساس سال تولید

در جدول های زیر ما بهترین و پرفروش ترین تلویزیون های سامسونگ را برای تان لیست کرده ایم تا بتوانید بهترین مدل با توجه به نیاز و اولویت های تان را انتخاب کنید.

مدلرفرش ریتپنل
تلویزیون سامسونگ QN900B144HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN800B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN700B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ S95B120HzOLED
تلویزیون سامسونگ QN95B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN90B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN85B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ Q80B120HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q70B100HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q60B60HzQLED
تلویزیون سامسونگ BU850060HzLED-LCD
تلویزیون سامسونگ BU800060HzLED-LCD
لیست تلویزیون های 2022 سامسونگ
مدلرفرش ریتپنل
تلویزیون سامسونگ QN900C144HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN800C120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN700C120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ S95C144HzQD-OLED
تلویزیون سامسونگ S90C144HzQD-OLED
تلویزیون سامسونگ QN95C144HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN90B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN85C120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ Q80C120HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q70C100HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q60C60HzQLED
تلویزیون سامسونگ CU800060HzLED-LCD
تلویزیون سامسونگ CU700060HzLED-LCD
لیست تلویزیون های 2022 سامسونگ

این مدل ها تولید سال 2022 و 2023 هستند و با توجه به بودجه، نیاز و سلیقه می توانید بعد از بررسی محصول اقدام به خرید آن ها نمایید.

انواع سایز تلویزیون سامسونگ

پاسخ سوال تلویزیون سامسونگ چند اینچ بخریم؟ را باید در همین ابتدا مشخص کنیم تا کار ما برای مرحله‌های بعدی راحت‌تر بشود. سامسونگ هم مانند دیگر کمپانی‌ها نمایشگرهایی در سایز و ابعاد مختلف دارد پس دست شما برای انتخاب سایز باز است و محدود نیستید اما انتخاب سایز به همین راحتی هم که فکر می‌کنید نیست، باید بر اساس استانداردهایی مثل فاصله بیننده و زاویه مناسب برای هر سایز نمایشگر، سایز را انتخاب کنید. در جدولی که در ادامه آورده‌ام اطلاعات کافی در مورد ابعاد نمایشگر و متراژ متناسب با آن، وجود دارد.

سایز نمایشگر بر اساس اینچعرض cmارتفاع cmمتراژ مناسب
تلویزیون 32 اینچ سامسونگ70.939.9زیر 10 متر
تلویزیون 43 اینچ سامسونگ95.353.610 الی 15 متر
تلویزیون 50 اینچ سامسونگ110.762.215 الی 20 متر
تلویزیون 55 اینچ سامسونگ121.768.620 الی 30 متر
تلویزیون 58 اینچ سامسونگ12974.630 الی 35 متر
تلویزیون 60 اینچ سامسونگ132.874.730 الی 40 متر
تلویزیون 65 اینچ سامسونگ1448135 الی 45 متر
تلویزیون 70 اینچ سامسونگ154.98740 الی 50 متر
تلویزیون 75 اینچ سامسونگ16693.550 الی 60 متر
تلویزیون 85 اینچ سامسونگ188.2105.960 متر و بالاتر از آن

نکته مهم: توصیه می‌کنیم بزرگ‌ترین اندازه تلویزیونی را که می‌توانید در اتاق قرار دهید، انتخاب کنید تا تجربه تماشای واقعی و همه جانبه‌ای داشته باشید. طبق تحقیقات داخلی سامسونگ، یکی از دلایل خرید تلویزیون های جدید، تقاضا برای نمایشگرهای بزرگتر است و تحقیقات نشان داده که رضایت خریداران صاحبان تلویزیون های بزرگ نیز بیشتر است.

متراژ ایده‌ آل متناسب با سایز تلویزیون سامسونگ

اگر با وجود جدول و نکاتی که گفته شد، هنوز پاسخ سوال” تلویزیون سامسونگ چند اینچ بخرم؟ ” را پیدا نکردید این بخش از راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ حجت را تمام می‌کند. شما برای جواب این سوال فقط کافیست باید به 2 مرحله زیر توجه کنید:

 1. اول تعیین کنید تلویزیون را برای کجا می‌خرید؛ سالن نشیمن یا اتاق خواب و یا دفتر محل کار.
 2. متراژ چند متر است؟ آن را با متراژ‌هایی که در جدول بالا آورده شده مقایسه کنید و بالاخره به راحتی خرید کنید.

نکته مهم: سعی کنید حتی‌الامکان از خرید تلویزیون فول اچ دی یا اچ دی سایز بزرگ خودداری کنید و به سراغ نمایشگر 4K بروید زیرا هر چه سایز بزرگتر بشود، پیکسل‌ها متراکم می‌شود و کیفیت پایین می‌آید. حتی بهتر است برای محصولات سایز 65 و بالاتر تلویزیون سامسونگ 8K را بخرید تا وضوح عالی داشته باشید.

راهنمای انتخاب تلویزیون سامسونگ بر اساس کیفیت کلی

منظور از کیفیت کلی در این بخش از راهنمای خرید تلویزیون Samsung دسته بندی بر اساس اقتصادی، میان رده و پرچم دار بودن است.

تکنولوژی نئو کیولد در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ

یعنی در واقع شما باید قبل از خرید برای خودتان سقف بودجه‌ی معینی در نظر بگیرید و بر اساس آن انتخاب کنید؛ در این صورت گزینه‌های شما محدود‌تر می‌شوند و خرید شما با نهایت دقت و بدون سردرگمی است. سامسونگ حتی در این زمینه هم دست و دلباز عمل کرده و گزینه‌های زیادی برای انتخاب شما وجود دارد.

تلویزیون سامسونگ اقتصادی

اگر به دنبال محصولی مقرون به صرفه هستید، جای درستی آماده‌اید؛ این تی وی‌های اقتصادی برای شما ساخته شده‌اند. تنوع محصولات در این زمینه کم نیست و مدل‌های مختلف در سایزهای مختلفی با ویژگی و امکانات متعدد طراحی شده‌اند.

نکته: از من به شما نصیحت، اگر فروشنده‌ای در مورد این تی وی ‌ها بد گویی می‌کند خرید از ایشان را فراموش کنید، اقتصادی بودن این محصولات هرگز به معنی بی کیفیت بودن نیست. در واقع هدف از قرار دادن این بخش در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ نیز به همین دلیل است که افراد سود جو نتوانند شما را مجبور به هزینه بیشتری کنند و شما با بودجه‌ی خود انتخاب کنید.

 • تلویزیون های ال سی دی و تعدادی از نمایشگرهای ال ای دی.
 • نمایشگرهای سایز 32 تا 43 اینچ و تعدادی از نمایشگرهای سایز 50 اینچ.
 • محصولاتی با کیفیت HD و FHD و تعدادی از محصولاتی با کیفیت فورکی.
 • تلویزیون هایی با توان صوتی 10 الی 20 وات(کمتر).

محصولات اقتصادی برند سامسونگ شامل موارد لیست شده هستند. هر چند این مدل ها قیمت پایینی دارند ولی پیشنهاد می کنیم برای اینکه کیفیت تصویر مناسبی دریافت کنید، سراغ مدل های میان رده سامسونگ بروید.

تلویزیون سامسونگ میان رده

این نوع از محصولات سامسونگ هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت طوری طراحی شده‌اند که نه سیخ بسوزد، نه کباب. در واقع این محصولات هم قیمت مناسبی دارند و هم امکانات آن‌ها کاملا مناسب است و می‌توان به آن‎‌ها اعتماد کرد.

 • محصولات LED، ال ای دی‌های Crystal و برخی از تلویزیون های کیولد QLED.
 • نمایشگرهایی در سایزهای 43 الی 70 اینچ.
 • نمایشگرهایی با وضوح و کیفیت فورکی.
 • تلویزیون هایی با توان صوتی 20 الی 30 وات.

تنوع این تلویزیون ها هم از محصولات اقتصادی و هم از پرچم داران بیشتر است پس شما گزینه‌های زیادی برای خرید دارید. شما می‌توانید تلویزیون میان رده خود را از بین محصولات زیر انتخاب کنید:

تلویزیون سامسونگ پرچم دار

اگر توانایی مالی متوسط رو به بالایی دارید بدون شک برای شما هیچ محصولی بهتر از تلویزیون های بالا رده سامسونگ نیستند. هر چند محصولات اقتصادی و میان رده سامسونگ هم حرفی برای گفتن دارند ولی تلویزیون اقتصادی سامسونگ به گرد پای محصولات پرچم دار و بالا رده نمی‌رسند.

 • تعدادی از کیولدها و تمامی محصولات Neo QLED.
 • نمایشگرهایی با سایز 70 الی 86 اینچ.
 • تعدادی از محصولاتی که کیفیت 4K دارند و تمامی محصولات با وضوح 8K.
 • تلویزیون هایی با توان صوتی 60 الی 90 وات.

با وجود بالا بودن قیمت تلویزیون سامسونگ، نمایشگرهای بالا رده این برند بهترین برای گیم و فیلم هستند و امکانات متنوعی دارند که در ادامه در راهنمای خرید تلویزیون Samsung مفصل به آن می‌پردازیم. پرچم داران کمپانی سامسونگ شامل موارد زیر می‌شوند

راهنمای خرید تلویزیون Samsung بر اساس نمایشگر

برای انتخاب و خرید تلویزیون، انتخاب کردن نمایشگر اهمیت زیادی دارد زیرا این مرحله از انتخاب شما تعیین می‌کند که کیفیت تصویر تا چه حدی است و چه شرایطی در انتظار شماست.

 1. نمایشگر LCD
 2. نمایشگر Crystal 4K UHD
 3. نمایشگر QLED
 4. نمایشگر QD-OLED
 5. نمایشگر Neo QLED

برند سامسونگ هم مانند رقبای دیگر خود چند نمایشگر اختصاصی برای خود دارد که به صورت منحصر به فرد طراحی شده‌اند و مزیت‌ها و معایب خود را دارند. تنوع نمایشگر تلویزیون های سامسونگ شامل موارد زیر می‌شوند.

تلویزیون ال سی دی سامسونگ

سامسونگ چند سالی است که این نوع نمایشگر را کنار گذاشته و محصولی با آن تولید نمی‌کند اما ممکن است محصولات اقتصادی تولید شده در سال‌های گذشته از نوع ال سی دی باشند.

تلویزیون ال ای دی سامسونگ

بیشتر افرادی که برای خواندن راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ این جا هستند؛ به دنبال بهترین ال ای دی می‌گردند. در حقیقت این نمایشگر همان نمایشگر ال سی دی است با این تفاوت که بک لایت LED دارد در نتیجه پاسخ دهی بهتر، روشنایی مناسب‌تری دارد و کم مصرف‌تر است.

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ 2022 - نکاتی که همه فراموش می کنند!

نمایشگر کریستالی تکنولوژی جدیدی نیست و بیس و پایه‌ی آن ال ای دی است اما سامسونگ با قرار دادن لایه‌ای از ذرات کریستالی باعث شده کیفیت رنگ‌ها افزایش پیدا کند.

تلویزیون کیولد سامسونگ

بهترین میان رده‌ها برای تماشا فیلم و سریال، تلویزیون کیولد هستند و سامسونگ با رونمایی از این نوع نمایشگرها قدم بزرگی در جهت کیفیت بهتر نمایشی برداشت. این نوع نمایشگرها نیز بر پایه ال ای دی طراحی شده‌اند و بک لایت آن‌ها را لامپ‌های ال ای دی تشکیل داده‌اند اما ذرات کوانتومی باعث شکست نور می‌شوند و رنگ‌های جذابی را به وجود می‌آورند.

تلویزیون کیو دی اولد سامسونگ

از آن جایی که اولدها امروز توجه‌های زیادی را برای خود دارند، سامسونگ در سال 2022 محصولات نوآوری جدیدی را معرفی می‌کند. تلویزیون اولد سامسونگ بالا رده لامپ و نور ال ای دی ندارد و هر چه نمایش داده می‌شود هنر دست پیکسل‌ها هستند در کنار آن ذرات کوانتومی نیز باعث می‌شوند رنگ‌ها اصلاح شوند و دقت بیشتری داشته باشند.

تلویزیون نئو کیولد سامسونگ

مگر می‌شود در راهنمای انتخاب تلویزیون سامسونگ حرف و سخن بهترین نمایشگر نباشد؛ نئو کیولد بهترین تکنولوژی نمایشی این کمپانی است. که در سال 2021 برای اولین بار معرفی شد.

کیفیت رنگی در تلویزیون سامسونگ راهنمای خرید

بیس و پایه اصلی این محصول بک لایت Mini LED می‌باشد و مهم‌ترین حسن و مزیت آن روشنایی و کنتراست بسیار حرفه‌ای است.نئو کیولدها تنها مشکلی که دارند قیمت بالای آن‌هاست اما صادقانه توصیه می‌کنم اگر توانایی مالی دارید آن را از دست ندهید.

وضوح و کیفیت تلویزیون سامسونگ

شفافیت و واضح بودن تصویر در نمایشگر مسئله‌ای مهم است به همین دلیل در این راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ به انواع رزولوشن و تفاوت‌هایی که با یک دیگر دارند پرداخته‌ام و به نکات مهمی اشاره کرده‌ام.

 1. رزولوشن HD
 2. رزولوشن FHD
 3. رزولوشن 4K
 4. رزولوشن 8K

شفافیت و وضوح نمایشگر با توجه به رزولوشن مشخص می‌شود؛ تلویزیون های سامسونگ هم با رزولوشن‌ های مختلف ساخته شده‌اند.

تلویزیون سامسونگ اچ دی

تا به حال فیلم و سریال با کیفیت 720P تماشا کرده‌اید؟ منظور از وضوح و رزولوشن HD کیفیت 720P است. وضوح این نوع نمایشگرها در دنیای پیشرفته امروز پایین است اما اگر نیاز به تی وی مقرون به صرفه‌ای برای اتاق خواب یا محل کار دارید، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

نکته مهم: از آن جایی که سامسونگ نمایشگرهای 32 اینچ خود را با این کیفیت تولید کرده کیفیت تصویر قابل قبول است پس اگر تصمیم به خرید تلویزیون سامسونگ اچ دی دارید تنها می‌توانید نمایشگرهای 32 اینچ را انتخاب کنید.

تلویزیون سامسونگ فول اچ دی

وضوح این نوع نمایشگرها با وضوح و کیفیت فیلم‌های 1080P برابری دارد. تنوع این نوع محصولات بیشتر از محصولات HD است و نسبت به محصولات فورکی تنوع کمتری دارد. اگر توقع کیفیت مناسبی از این رزولوشن دارید بهتر است تلویزیونی بزرگتر از 40 اینچ نخرید.

تلویزیون سامسونگ فورکی

متنوع‌ترین تولیدات سامسونگ با این کیفیت ساخته می‌شوند. یکی از بهترین ویژگی‌های محصولات رزولوشن فورکی این است که با هر بودجه‌ای می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید. از نظر کیفیت 4 برابر بهتر از نمایشگر فول اچ دی جزئیات را ارائه می‌دهد.

تلویزیون سامسونگ 8k

بهترین میزان وضوح را با هیچ وضوحی به جز 8K نمی‌توایند تجربه کنید. رزولوشن 8K به قدری دقیق جزئیات را نمایش می‌دهد که شما می‌توانید حتی نوع بافت یک لباس یا لک‌های روی صورت بازیگران فیلم را تشخیص دهید. قیمت تلویزیون سامسونگ 8K بیشتر از هر محصول دیگری است و جزو پرچمدارها به شمار می‌روند.

رزولوشن 8k در تلویزیون سامسونگ

سامسونگ چه پردازشگرهایی دارد؟

بیاید در این قسمت از راهنمای خرید تلویزیون Samsung نگاهی بیندازیم به پردازشگرها، چرا که موتور پردازشگر بار زیادی از کیفیت تصویر و همچنین صدا را به دوش می‌کشد. سامسونگ هم مانند دیگر کمپانی‌های رقیب با تدابیر مهندسان خود توانسته موتورهای پردازشگر اختصاص داشته باشد.

پردازشگرویژگی‌ های مهمسریسال
Crystal 4K– ارزان و کم مصرف
– 4 هسته ای
– وضوح فورکی
– مناسب محتوای ویدئویی
– اقتصادی
– میان رده
2020
2021
2022
Quantum Lite 4K– 4 هسته‌ای
– وضوح فورکی در تعداد محدود
کیولد اقتصادی2020
2021
Quantum 4K– 4 هسته‌ای
– وضوح فورکی
– صوت و تصویر
– هوش مصنوعی برای وضوح بیشتر و رنگ‌ها
کیولد2020
2021
2022
Neo Quantum– وضوح فورکی و 8K
– تصویر و صوت تجزیه
– تحلیل عمیق ویدئو و تصویر
– Neo QLED2021
2022
Neural Quantum– وضوح فورکی و 8K
– دارای 20 عصب شناختی پردازش
– اصلاح تصویر و صوت
– Neo QLED بالارده
– OLED
2022

این شرکت فقط به یک پردازشگر اکتفا نکرده؛ برای سری‌های مختلف پردازشگرهای متفاوت دارد و در سال 2022 پردازشگر جدیدی را نیز معرفی کرده است. در جدول بالا نگاهی کلی به تمامی پردازشگرهایی که تا به حال سامسونگ معرفی و استفاده کرده انداختیم.

نکات مهم در خرید تلویزیون سامسونگ؛ انواع بک لایت

بک لایت‌ها مهم‌ترین ساختار نمایشگرها به شمار می‌روند و نوری را تولید می‌کنند که رنگ‌ها و تصویر را نمایش می‌دهد. تنوع سامسونگ برای بک لایت 3 نوع است و شما خیلی نیاز ندارید اطلاعاتی در مورد این 3 بک لایت بدانید تا سردرگمی کمی در انتخاب و خرید داشته باشید فقط همین را بدانید که کدام مدل ها گرانتر هستند و کدام ارزانتر کفایت می کند.

بک لایت LED

پس زمینه تلویزیون های ال ای دی‌ها، نمایشگرهای کوانتومی و نمایشگرهای کریستالی لامپ‌های ال ای دی هستند.

بک لایت Dual LED

این نوع پس زمینه جزو تدابیر خاص برند سامسونگ است. در مورد این نوع بک لایت بد نیست بدانید که باز هم لامپ‌های ال ای دی استفاده شده‌اند اما 2 لایه روی هم قرار گرفته‌اند. یکی از لایه‌های بک لایت از نور سفید استفاده می‌کند تا رنگ‌های سرد را نمایش دهد و دیگری از نور زرد تا رنگ‌های گرم را به وجود آورد.

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ کیفیت تصویر هشت کا

انتخاب لامپ‌هایی با 2 رنگ مختلف باعث می‌شود رنگ‌ها در تناژ گرم و سرد بهتر دیده شوند.

بک لایت Mini LED

در محصولات Neo QLED از پس زمینه ال ای دی های بسیار کوچک استفاده می‌کنند. بک لایت مینی ال ای دی باعث باریک‌تر شدن تی وی و همچنین افزایش دقت رنگ و روشنایی منطقی‌تر می‌شود.

نکته: برخی از فروشنده‌ها به اطلاعات اشتباهی در مورد نمایشگر، بک لایت و پوشش پنل می‌دهند اما حالا که در این راهنمای خرید تلویزیون Samsung همراه من هستید باید بدانید که:

تلویزیون های مینی ال ای دی گرانترین و بعد از آن تلویزیون هایی با بک لایت دوال و بعد بک لایت معمولی قیمت را دارند.

تکنولوژی‌های سامسونگ برای بک لایت

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ بر اساس بک لایت را باید با بررسی‌ تکنولوژی‌هایی که سامسونگ برای بک لایت و مدیریت آن‌ها در نظر گرفته، تکمیل کنم. در نمایشگرها نور پس زمینه به تنها اهمیتی ندارد، این تکنولوژی‌های نور پس زمینه هستند که با نوع مدیریت خود می‌توانند تفاوت‌هایی ایجاد کنند. سامسونگ از این تکنولوژی‌ها برای بک لایت‌ها استفاده می‌کند.

هر یک از این تکنولوژی‌ها تفاوت‌هایی دارند که آشنایی با آن‌ها شما را در انتخاب کردن تلویزیون سامسونگ راهنمایی می‌کند.

تکنولوژی UHD Dimming

این تکنولوژی به پس زمینه ال ای دی در محصولات اقتصادی اختصاص دارد. مدیریت این تکنولوژی با متمایز کردن پیکسل‌های نقاط تیره رنگ و نقاط روشن صورت گرفته تا جای ممکن باعث شده کنتراست افزایش پیدا کند.

تکنولوژی Supreme UHD Dimming

نمایشگرهای کوانتومی سامسونگ با این تکنولوژی همراه شده‌اند. فعالیت این تکنولوژی هم مانند تکنولوژی دیمینگ می‌باشد اما برند سامسونگ برای برجسته‌تر کردنش نام متفاوتی به آن داده است. با وجود آن که این دو تکنولوژی عملکرد یکسانی دارند اما برای کامل بودن راهنمای خرید تلویزیون Samsung آن‌ها را در کنار یک دیگر آوردم تا مقایسه و بررسی دقیق‌تری داشته باشید.

تکنولوژی Quantum Matrix

مینی ال ای دی های موجود در نمایشگرهای نئوکیولد به دست این تکنولوژی مدیریت می‌شوند. کنتراست و روشنایی که توسط این تکنولوژی ایجاد می‌شود تا 4 برابر بهتر از یک نمایشگر معمولی است به همین دلیل شما می‌توانید مشکی مطلق را در کنار رنگ‌های روشن و جذاب ببینید.

تکنولوژی Quantum Matrix Pro

اگر دوست دارید فیلم‌های سینمایی و سریال‌های روز دنیا را طوری تماشا کنید که کیفیت رنگ‌های آن شما را متحیر کند؛ تلویزیون های Neo QLED جدیدی را انتخاب کنید، آن‌هایی که تکنولوژی Quantum Matrix Pro را استفاده می‌کنند. سامسونگ ادعا می‌کند این تکنولوژی باعث شده پیکسلی بودن تصویر کاهش چشمگیری داشته باشد.

راهنمای انتخاب تلویزیون سامسونگ بر اساس رفرش ریت

امکان ندارد قصد خرید مانیتور و نمایشگری داشته باشید و بتوانید از رفرش ریت و نرخ نوسازی ساده بگذرید. رفرش ریت به خودی خود اهمیت بالایی دارد اما زمانی مهم‌تر می‌شود که شما یا هر یک از اعضای خانواده‌اتان به گیم، فوتبال و ژانر ابرقهرمانی علاقه داشته باشید. رفرش ریت تازی سازی صفحه در هر ثانیه است پس وقتی بالاتر باشد محتواهای ویدئویی کند نیستند و فیلم‌ها روان‌ دیده می‌شوند.

2 نکته مهم:

 • بیشتر محصولات سامسونگ از نرخ نوسازی 60 هرتز دارند و برای گیم سبک کاربرد دارند اما اگر به دنبال تلویزیون گیمینگ هستید، با محصولی با رفرش ریت 120 هرتز و 144 هرتز بخرید که تعداد محدودتری دارند و قیمت آن‌ها نیز بالاتر است.
 • نکته مهم راهنمای انتخاب تلویزیون سامسونگ در مورد رفرش ریت این است که این برند در صفحه محصولات خود و مشخصات آن‌ها به جای رفرش ریت، موشن ریت را آورده و این 2 با یک دیگر متفاوتند.

بد نیست بدانید منظور از موشن ریت 100 الی 120، رفرش ریت 60 هرتز است. همچنین منظور از موشن ریت 200 الی 240، رفرش ریت 120 هرتز است.

سامسونگ برای انطباق تصویر چه تکنولوژی‌هایی دارد؟

از بین تکنولوژی‌های مختلفی که این دستگاه‌ها دارند یکی از تکنولوژی‌ها به انطباق تصویر و تنظیم آن مربوط می‌شود تا فیلمی که برای دیدن انتخاب کرده‌اید کندی و تاری نداشته باشد یا دست کم تا جای ممکن تاری آن از بین رفته باشد. تکنولوژی‌های انطباق تصویر برند سامسونگ اختصاصی هستند و بیشتر در محصولات میان رده و بالا رده به آن‌ها اشاره شده است.

از این تکنولوژی انطباق تصویر در محصولاتی استفاده می‌شود که رفرش ریت 60 هرتز یا موشن ریت 100 دارند. این تکنولوژی نمی‌تواند محتواهایی مثل گیم‌هایی با گرافیک بالا یا فیلم‌های ابر قهرمانی را به خوبی پوشش دهد و نباید انتظار بالایی از آن داشته باشید.

تکنولوژی Motion Xcelerator Turbo

به این تکنولوژی نوسازی سامسونگ می‌توانید امیدوار باشید و با خیال راحت کنسول بازی را به آن وصل کنید یا خودتان را برای تماشا کردن مسابقات فوتبال، آماده کنید. محصولاتی که این تکنولوژی را دارند می‌توانند تا موشن ریت 200 را به راحتی پشتیبانی کنند.

عملکرد سرعت تلویزیون های سامسون

راهنمای خرید تلویزیون Samsung بر اساس تکنولوژی نوسازی را با پرداختن این تکنولوژی ابر حرفه‌ای تکمیل می‌کنم. نمایشگری که این تکنولوژی جزو ویژگی‌های آن است یک تلویزیون گیمینگ حرفه‌ای است و می‌تواند هر انتظاری را برآورده کند. کندی و روان نبودن با این تکنولوژی بی معنا می‌شود تصویر بدون توقف نمایش داده می‌شود.

نکات مهم برای خرید تلویزیون سامسونگ بر اساس امکانات گیمینگ

یکی از تفریحات جذاب و سرگرم کننده گیم می‌باشد و طرفداران این سرگرمی همچنان رو به افزایش است. اگر شما هم گیمرید و از ابتدا به دنبال این بخش از راهنمای انتخاب تلویزیون سامسونگ بودید قصد دارم شما را با امکانات گیمینگی که این برند استفاده کرده، آشنا کنم. گیمرها خوب می‌دانند که کدام یک از این امکانات راسته‌ کار آن‌هاست اما اگر به تازگی با گیم آشنا شده‌اید و نمی‌دانید کدام تکنولوژی‌ها مناسبند، توضیحات را به دقت بخوانید.

قابلیت Real Game Enhancer: اگر ال ای دی ال جی این قابلیت را دارد شما دیگر نیاز ندارید با توجه به نوع بازی تنظیمات دستی انجام دهید؛ تنظیمات به صورت خود به خود و با توجه به ژانر بازی انجام می‌شود.

قابلیت Super Ultrawide Game View: بازی‌های استراتژیک نیاز به صفحه‌ای با نسبت تصویر بیشتر از 16:9 هستند و اگر طرفدار این سبک هستید حتما وجود این قابلیت را بررسی کنید تا بتوانید نسبت تصویر را به 21:9 و یا 32:9 تغییر دهید.

بازی در بخش های مختلف تلویزیون سامسونگ

قابلیت Game Bar: سامسونگ نوار ابزاری را طراحی کرده که می‌توانید هم تنظیمات نمایشگر و هم تنظیمات کنسول بازی را از طریق آن دنبال کنید.

قابلیت AMD FreeSync: گیمرهای حرفه‌ای این قابلیت را می‌شناسند برای این که بازی بدون کندی و تاری پیش برود و نوسازی هر صفحه در کمترین زمان انجام شود؛ این قابلیت ضروری است و تلویزیون گیمینگ سامسونگ حتما این قابلیت را دارد.

توان صوتی تلویزیون های سامسونگ

به یکی دیگر از بخش‌های مهم راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ رسیده‌ایم، سیستم صوتی و ویژگی‌های آن. سیستم صوتی جزو ساختارهای مهم است و این کمپانی بر اساس قیمتی که برای محصولات خود در نظر گرفته، این ساختار را طراحی کرده است. محصولات سامسونگ معمولا از توان صوتی‌های زیر برخوردارند:

 • توان صوتی 20 وات
 • توان صوتی 40 وات
 • توان صوتی 60 وات
 • توان صوتی 80 وات

نکته مهم: درصد زیادی از تولیدات سامسونگ در سال‌ها اخیر توان صوتی 20 وات دارند اما محصولات میان رده و بالا رده دیگر با توان صوتی‌های گفته شده وجود دارد.

نکته: اگر نمی‌توانید محصولی با توان صوتی بالا بخرید نیازی نیست خیلی بابت پایین بودن توان صوتی ناراحت باشید زیرا ضعف صوتی به راحتی با خرید ساندبار یا سینما خانگی رفع می‌شود.

امکانات صوتی

یکی از راه‌هایی که سامسونگ برای برطرف کردن ضعف صوتی برخی از محصولات و همچنین افزایش کیفیت صوتی برخی دیگر استفاده کرده؛ تکنولوژی‌های مختلف صوتی است.

 • Dolby Audio: ساده‌ترین فناوری صوتی کاربرد در محصولات اقتصادی و میان رده
 • OTS یا Object Tracking Sound: قادر به دنبال کردن اشیا در صفحه نمایشگر ایجاد صداهای واقعی‌تر کاربرد در محصولات میان رده
 • OTS Pro: فناوری پیشرفته صوتی برای ایجاد صدای فراگیر دنبال کردن اشیا با هر حرکت و ایجاد صدای واقعی کاربرد در محصولات بالا رده
 • Active Voice Amplifier یا AVA: فناوری هوشمند و خودکار قادر به تشخیص صداهای محیطی کم و زیاد کردن صدا بر اساس سر و صدای محیط کاربرد در محصولات میان رده و بالا رده
 • SpaceFit Sound: پژواک صوتی به کمک دیوار و سقف و وسایل موجود در اتاق ایجاد حس واقعی بودن و چند برابر شدن توان صوتی کاربر در محصولات میان رده و بالا رده
 • Q-Symphony: قابلیتی برای اتصال ساندبار سری کیو سامسونگ موجود در بیشتر تلویزیون ها

شما می‌توانید با انتخاب کردن محصولی که امکانات صوتی خوبی دارد نیازی به خرید ساندبار هم نداشته باشید از سیستم صوتی حرفه‌ای استفاده کنید.

راهنمای خرید تلویزیون Samsung بر اساس امکانات هوشمند

یکی از بخش‌های جذاب انتخاب و خرید تلویزیون سامسونگ، هوشمند بودن آن و امکانات هوشمند است. شما را در این راهنمای انتخاب تلویزیون سامسونگ با سیستم عامل این برند و پر کاربردترین ویژگی‌های هوشمند آشنا می‌کنم.

سیستم عامل: سامسونگ بهترین سیستم عامل برای محصولات خود را سیستم عامل تایزن می‌داند و این سیستم عامل را به صورت انحصاری در نسخه‌های مختلف طراحی کرده است.

دستیارهای صوتی: محصولات هوشمند سامسونگ به ویژه میان رده‌ها و بالا رده‌ها، 3 دستیار صوتی دارند که در محصولات جدید این دستیارها به صورت داخلی در نظر گرفته شده تا با میکروفون فعال شوند.

 • دستیار صوتی بیکسبی
 • دستیار صوتی آمازون الکسا
 • دستیار صوتی گوگل اسیستنت

هر چند در ایران (به دلیل تحریم ها) خیلی بحث دستیارهای صوتی کاربردی نیست و جا نیافتاده اما پشتیبانی نکردن یک تلویزیون از دستیارهای صوتی ضعف قابل توجهی است.

اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ

شاید ما با دستیار صوتی و بسیاری از قابلیت‌های هوشمند کاری نداشته باشیم اما حتما به این اتصال نیاز پیدا می‌کنیم تا بتوانیم فیلم‌ها، عکس‌ها و حتی برخی متن‌ها را در نمایشگر بزرگ این محصول بررسی کنیم. سامسونگ برای گوشی اندروید قابلیت میرورینگ را پشتیبانی می‌کند اما گوشی اندروید باید اندروید بالایی داشته باشد و برای گوشی iOS نیز قابلیت Apple Airplay وجود دارد تا اتصال برقرار شود.

نکته: برای وصل شدن گوشی آیفون یا آیپد باید تلویزیون شما حتما از قابلیت Airplay پشتیبانی کند.

تماس تصویری با تلویزیون سامسونگ: شاید از شنیدن این تیتر تعجب کنید اما واقعیت دارد سامسونگ در سال 2022 محصولاتی با این امکان طراحی کرده است.

قابلیت تماس تصویر در تلویزیون سامسونگ از نکات مهم خرید

حتما در دوران کرونا و تعطیل شدن دانشگاه و مدارس متوجه اهمیت تماس‌های تصویری شده‌اید حال تصور کنید تلویزیونی دارید که قادر به اتصال وبکم و تماس تصویری است؛ حتما به وجد می‌آیید. برای این قابلیت نیاز یکی از نمایشگرهای بالا رده 2022 و وب کم سامسونگ نیاز دارید.

ریموت تلویزیون سامسونگ

همراه همیشگی تلویزیون ها، ریموت کنترل‌ها هستند و از زمان‌های قدیم این همراه، اهمیت داشته و همچنان نیز دارد. معمولا خریداران توقع دارند وقتی محصولی حرفه‌ای و هوشمند خریداری می‌کنند؛ ریموت کنترل هوشمندی نیز همراه آن‌ها باشد پس خوشحال باشید که سامسونگ ریموت کنترل‌های هوشمند و جذابی دارد. در این راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ 2 نوع از ریموت کنترل‌های این برند که همراه خیلی از محصولات هستند را بررسی کرده‌ام تا با آن‌ها آشنا شوید.

ریموت کنترل One Remote Control

اولین ریموت‌ هوشمند سامسونگ این نوع ریموت‌ها هستند شما با خرید تلویزیونی که این ریموت ها را دارند می‌توانید هر دستگاه هوشمند و غیر هوشمندی مثل ویدیو پلیر‌‌ی که وصل شده را کنترل کنید. سامسونگ بدنه‌ی این محصولات را با مواد بازیافتی تولید کرده و دکمه‌های کاربردی هم برای استفاده شما طراحی شده است.

ریموت کنترل SolarCell خورشیدی

سامسونگ در سال 2021 از این ریموت‌های جدید و کم مصرف که با انرژی خورشیدی شارژ می‌شوند؛ رونمایی کرده است. این ریموت کنترل‌ها با مواد بازیافتی تولید شده‌اند و سامسونگ باز ثابت کرد که دوست دار طبیعت است. ویژگی خاص و بسیار جدید این ریموت‌ها، کار کردن با امواج رادیویی می‌باشد و امواج رادیویی راه دیگری هستند که می‌توانید شبانه‌روزی ریموت خودتون را شارژ نگه دارید و اصلا نیازی به باتری‌های یک بار مصرف نداشته باشید.

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ بر اساس ظاهر

تاثیر تلویزیون ها در زیبایی دکوراسیون امری نیست که ساده از آن بگذریم. زیبایی و کیفیت برای همه ما اهمیت ویژه‌ای دارد به همین دلیل محصولاتی با ظاهر زیبا و شیک بیشتر به دل می‌نشینند و پر طرفدار هستند.

جنس و متریال بدنه:

رنگ بدنه: این برند 95 درصد محصولات خود را با رنگ مشکی و یا دودی تولید کرده اما اگر سلیقه شما با رنگ سفید سازگارتر است، برخی از محصولات نیز با این رنگ تولید شده‌اند.

طراحی قاب: قاب نمایشگر نیز اهمیت زیادی دارد و بیشتر محصولاتی مورد توجه هستند که قاب باریکی داشته باشند یا بدون فریم باشند. امروزه محصولات میان رده سامسونگ با قاب باریک ساخته شده‌اند اما تلویزیون های بالا رده و میان رده تنها نواری در اطراف خود دارند که می‌توان لقب بدون محدودیت را روی آن‌ها گذاشت.

نکته: خاص‌ترین طراحی قاب مربوط به نمایشگر کیولد با طراحی The Frame است که از تلویزیون شما یک قاب دیجیتال زیبا می‌سازد.

طراحی پایه: سامسونگ در این زمینه تنوع کمی به محصولات خود داده اما هم طراحی پایه‌های 2 شاخه و هم پایه‌های مرکزی آن جذاب هستند و بسته به سلیقه می‌توانید هر یک را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

حالا که با فاکتورهای مهمی که در انتخاب تلویزیون سامسونگ باید به آن دقت کنید آشنا شدید. بهتر است در پایان به شما یادآوری کنم هرچقدر از قبل نیازهای خود و دلایلتان را  به صورت شفاف مشخص کرده باشید افراد سودجو نمی‌توانند سرتان کلاه بگذارند و این شما هستید که در نهایت بهترین محصول بازار را صید می‌کنید.

اما اگر به هر دلیلی بین دو راهی انتخاب بین دو یا چند مدل محصول گیر کردید فقط کافی است با کارشناسان فروش ما در افرالند تماس بگیرید تا شما را هنمایی کنیم و بهترین تلویزیون سامسونگ مناسب برای شما را معرفی کنیم.

🔎 سوالات متداول

1️⃣ تلویزیون های اقتصادی سامسونگ رو چه جوری بشناسیم؟

✔️ تلویزیون های سری کریستالی و برخی تلویزیون های سری Q محصولات اقتصادی هستند که در تیتر راهنمای خرید تلویزیون اقتصادی کامل توضیح دادیم.

2️⃣ تلویزیون های کریستالی برای گیم خوبن؟

✔️ اگر منظور شما گیم به صورت حرفه‌ایه خیر، چون از نظر سخت افزاری و نرم افزاری توانایی هندل بازی های سنگین گرافیکی رو ندارن و تو بخش امکانات گیمینگ به خوبی برای خرید تلویزیون گیمینگ سامسونگ راهنمایی‌تون کردم.

3️⃣ نکات مهم در خرید تلویزیون سامسونگ کدامند؟

✔️ نکات زیادی وجود دارد اما مهم ترین نکات راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ توجه به کیفیت تصویر، طراحی، امکانات اسمارت و قیمت تلویزیون است. برای مطالعه نکات مهم خرید تلویزیون سامسونگ وارد وبسایت افرالند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *