راهنمای استفاده از ریموت کنترل اسمارت سامسونگ

اگر به تازگی تلویزیون سامسونگ خریده اید و با استفاده از ریموت کنترل جدید و اسمارتش مشکل دارید حتما این مقاله را بخوانید. ریموت ها دیگر مثل قبل نیستند و همانطور که روز به روز دکمه از روی گوشی های موبایل حذف می شود ریموت تلویزیون های نیز به این سمت می رود. سامسونگ تلویزیون های خود را از سال 2020 به بعد کلا با ریموت کنترل اسمارت روانه بازار کرد تا هرچه بیشتر تلویزیون هایش را هوشمند کند.

ریموت کنترل ها تقریبا به اندازه تلویزیون ها قدمت دارند. اگر در بین اقوام و خانواده خود افرادی را داشته باشید که تقریبا در رنج 70 سال به بالا عمر داشته باشند، آنها ممکن است اولین ریموت کنترل های سیمی تلویزیون را به خاطر داشته باشند. بعد از این دستگاه ها ریموت کنترل هایی به وجود آمدند که تا زمانی که آنها را به درستی مقابل سنسور قرار می دادید خوب کار می کردند. با تغییر زمان، تعداد بیشتری از دستگاه های قابل اتصال به تلویزیون به وجود آمدند.

پدربزرگ و مادربزرگ شما ممکن است هرگز نیاز به برقراری ارتباط دستگاه جدید به تلویزیون جدیدشان را نداشته باشند اما شما یا یکی از دوستان باهوش فنی تان حداقل یک دستگاه را به تلویزیونی که می شناسید وصل کرده اید. در حال حاضر با چند پیچ و خمی که در امتداد جاده فناوری تلویزیون به وجود آمده است ما یک استاندارد جدید را در اختیار داریم که به عنوان ریموت کنترل با تشخص خودکار شناخته می شود. به طور خلاصه، یک ریموت کنترل با تشخیص خودکار تماشای نمایش های مورد علاقه شما را در تلویزیون هوشمند سامسونگ ساده می کند و ما مطمئن هستیم که اگر آن را استفاده کنید از خود سوال می کنید که چگونه بدون آن زندگی کرده اید.

Auto Detection یا تشخیص خودکار چیست؟

تلویزیون هایی که این روزها در اکثر خانه ها استفاده می شوند؛ دارای دستگاه های سرگرمی متصل مختلفی از قبیل ستاپ باکس ها، پخش کننده های بلوری و کنسول های بازی هستند. مدیریت ارتباط این دستگاه ها می تواند کار سختی باشد اما تشخیص خودکار؛ پیدا کردن دستگاه های متصل را ساده می کند. آیا تا به حال چندین دستگاه HDMI را به تلویزیون خود متصل کرده اید و بعد سردرگم شده باشید که کدام دستگاه ها در کدام کانال HDMI قرار دارد؟ شاید شما با جستجوی منوی انتخاب ورودی کانال تلویزیون / AV که می خواهید مکان پخش DVD را پیدا کنید آشنا نباشید؛ آیا آماده تسلیم شدن هستید؟ خیر چون تشخیص خودکار این مشکلات را برطرف می کند. این قابلیت بیش از آنچه انتظار دارید در مورد دستگاه های مختلف شما می داند. هنگامی که دستگاهی از طریق یکی از پورت های HDMI به تلویزیون کوانتوم نقطه ای متصل می شود؛ عملکرد تشخیص خودکار آن به صورت اتوماتیک دستگاه ها را پیدا می کند و نام آنها را نمایش می دهد. دیگر مهم نیست که دستگاه بازی خود را به پورت HDMI 1 وصل کرده اید یا HDMI 2. در حال حاضر ریموت کنترلی که دارای قابلیت تشخیص خودکار است انواع دستگاه های متصل به تلویزیون نقطه کوانتومی شما را شناسایی و کنترل می کند.


در جدول زیر می‌توانید پرفروش ترین تلویزیون سامسونگ موجود در بازار ایران و فروشگاه افرالند را مشاهده کنید که با قیمت بسیار مناسب عرضه می‌شوند.

مدل سامسونگنوع نمایشگر
تلویزیون سامسونگ BU8000LED
تلویزیون سامسونگ BU8500LED
تلویزیون سامسونگ Q60BQLED
تلویزیون سامسونگ Q70BQLED
تلویزیون سامسونگ Q80BQLED
تلویزیون سامسونگ QN85BNeo QLED
تلویزیون سامسونگ QN90BNeo QLED
مدل سامسونگنوع نمایشگر
تلویزیون سامسونگ Q70CQLED
تلویزیون سامسونگ Q80CQLED
تلویزیون سامسونگ QN85CNeo QLED
تلویزیون سامسونگ QN90CNeo QLED
تلویزیون سامسونگ S90CQD-OLED
تلویزیون سامسونگ S95CQD-OLED
تلویزیون‌های سامسونگ 2023

auto Detect Devices

One Remote Control چیست؟

One Remote Control یک ریموت کنترل universal است که قادر به کنترل دستگاه های دیگر شما است. یادتان هست که در بالا اشاره کردیم که همه وسایل مانند ستاپ باکس؛ پخش کننده بلو-ری و کنسول های بازی را این روزها می توانید در خانه پیدا کنید؟ مشکل این است که دستگاه ها از یک روش استاندارد ارتباطی از راه دور استفاده نمی کند، سیگنال های مادون قرمز، بلوتوث و وای فای همه از طریق ریموت های مختلفی که این وسایل جانبی را به طور مستقل کنترل می کنند، در اتاق نشیمن شما قرار می گیرند. One Remote Control به عنوان یک ریموت کنترل universal همه این دستگاه ها را کنترل می کند. مطمئنا برخلاف اندازه کوچکی که دارد یک راه حل قدرتمند و زیبا برای کنترل یکپارچه همه انواع مختلف دستگاه های متصل به تلویزیون نقطه کوانتومی شما است.

آیا استفاده از One Remote Control دشوار است؟

اصلا یکی از نکات جالب در مورد تلویزیون های کوانتومی سامسونگ این است که قابلیت تشخیص خودکار را دارد و شما مجبور نیستید کار زیادی را انجام دهید. همانطور که در بالا اشاره شد، فقط دستگاه HDMI خود را به برق متصل کنید و آن را به تلویزیون کوانتومی خود متصل کنید تا تلویزیون به طور خودکار هر دستگاه متصل را شناسایی کند، همچنین ممکن است تلویزیون در صورت لزوم چند سوال از شما بپرسد. بعد تلویزیون One Remote Control را آموزش می دهد تا اطلاعاتی در مورد هر دستگاه تازه متصل شده را داشته باشد (البته این اتفاق در پس زمینه رخ خواهد داد). وقتی می خواهید از یک دستگاه متصل استفاده کنید؛ فقط به سادگی آن در از Smart Hub انتخاب کنید و بعد ریموت خود را به سمت دستگاه خود بگیرید و عملیات مورد نظر خود را انجام دهد. همه چیز برای سرگرمی شما آماده است.

استفاده از ریموت کنترل جامع

ریموت هوشمند پیشرفته برای یک تجربه سرگرمی دقیق تر

آیا شما یک تجربه سرگرمی ساده دارید؟ دستگاه های مختلفی که قرار است از آنها لذت ببرید هر کدام دارای یک ریموت کنترل هستند و فقط به تعداد ریموت کنترل هایی که کشو یا میز شما را شلوغ کرده اند فکر می کنید؟ این فکر ها را کنار بگذارید چون تلویزیون کوانتومی سامسونگ با یک ریموت کنترل تشخیص خودکار می داند که چطور به دستگاه های متصل شما دسترسی پیدا کنید و برای یک تجربه سرگرمی روان و لذت بخش چندین دستگاه شما را کنترل کند. این دستگاه ها منجر به تمیز ماندن میز اتاق نشیمن شما و نیاز به تعداد باتری های کمتر هم می شود.

دانلود برنامه ریموت کنترل Remote for Samsung TV

اگر ریموت کنترل شما آسیب دیده است و یا نمی توانید آن را پیدا کنید می توانید با دانلود برنامه Remote for Samsung TV یک ریموت کنترل مجازی داشته باشید که به شما امکان می دهد بدون پرداخت هزینه ای تلویزیون خود را کنترل کنید.

برای استفاده از ریموت کنترل باید گوشی همراه یا تبلت خود را به همان شبکه وای فای تلویزیون وصل کنید و باید پیامی که در تلویزیون ظاهر می شود را تایید کنید. از آنجا که این برنامه از طریق شبکه بی سیم اجرا می شود نیازی نیست که حتما نزدیک تلویزیون باشید.

ریموت موبایل برای تلویزیون سامسونگ

اگر به صورت اشتباه پیام تایید تلویزیون خود را رد کردید می توانید با طی کردن مسیر Menu / Network / AllShare Settings گزینه خود را تغییر دهید. علاوه بر طراحی زیبای رابط برنامه؛ شما می توانید از تمام قابلیت های ریموت کنترل واقعی خود استفاده کنید.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد استفاده از ریموت اسمارت برای کنترل تلویزیون سامسونگ خود بدانید در اینجا آورده شده است. این که بدانید که چگونه به سرعت صدای تلویزیون را مات کنید یا به منوی تنظیمات تلویزیون خود دسترسی پیدا کنید؛ شما را قادر می کند تا از دستگاه خود نهایت استفاده را ببرید و تنظمیات دلخواه خود را به سادگی انجام دهید. در صورتی که تمایل دارید تلویزیون سامسونگ سال 2023 خریداری کنید، می‌توانید وارد بخش فروشگاه افرالند شوید.

منبع: samsung

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *