بهترین تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

بهترین تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ لیست بهترین مدل هایی هستند که مخاطب اصلی آن ها نمایشگری با سایز بزرگ و کیفیت تصویر عالی می خواهند و به دنبال تغییر فضای سینمایی خانه خود هستند. متوسط سایزهای تلویزیون سال به سال رشد می کنند و گرچه 55 اینچ در حال حاضر اندازه شاخص است اما بهترین تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ از لحاظ تاثیرگذاری یک گام بالاتر هستند.

این مسئله فقط به اندازه بزرگتر تلویزیون بر نمی گردد. تلویزیون های پیشرفته و بالا رده کوچک‌ترین سایز خود را از 65 اینچ آغاز می کنند و بالاترین مشخصات را به همراه دارند. بنابراین برای دستیابی به بهترین مشخصات، اقدام منطقی خرید تلویزیون 65 اینچ سامسونگ 2022 است.

بهترین تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

سایز های دیگری که می توانید برای خرید در نظر داشته باشید:

  • تلویزیون های 55 اینچ
  • تلویزیون های 75 اینچ
  • تلویزیون های 85 اینچ

چه به خاطر پنل QLED، چه پردازش حرکت روان یا روشنایی و نور پس زمینه مورد نیاز برای ایجاد رنگ های طبیعی؛ بهترین تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ از تلویزیون های کوچکتر بهتر عمل می کنند و اغلب تلویزیون های گیمینگ با مشخصات مناسب هم در این سایز تولید می شوند. حتی به تلویزیون 55 اینچ 8K هم نباید فکر کرد چون وضوح 8K در سایز تلویزیون 65 اینچ و بالاتر واقعا ارزشمند است.

موارد مهم هنگام خرید تلویزیون سامسونگ سایز 65 اینچ

تلویزیون یکی از لوازم خانگی ما را تشکیل می دهد و تلویزیون جدیدی که انتخاب می کنیم می تواند به بهترین دوست برای خانواده مان تبدیل شود. بنابراین خرید تلویزیون مانند خرید توستر یا مایکروفر نیست و شما باید دقت بسیار زیادی داشته باشید.

لیست تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

قیمت تلویزیون 65 اینچ سامسونگ

یک قانون کلی وجود دارد: در حالت عادی هر چه بیشتر بابت یک چیز خرج کنید امکانات و ویژگی های بیشتری را دریافت خواهید کرد. قیمت تلویزیون سامسونگ در 3 تا 5 سال گذشته بسیار پایین آمده است و در حال حاضر می توان تلویزیون های هوشمند 65 اینچ سامسونگ را با قیمت مناسب خریداری کرد.

معمولا دستگاه هایی که دارای قیمت بالاتر هستند سطح رنگ سیاه عمیق تر، کنتراست بهتر و طیف رنگ گسترده تر و غنی تر را در اختیار شما قرار می دهند و از همه مهمتر با صرف هزینه بیشتر است که می توانید به سایزهای تلویزیون بزرگتر دسترسی پیدا کنید؟


در جدول زیر می‌توانید پرفروش ترین تلویزیون سامسونگ موجود در بازار ایران و فروشگاه افرالند را مشاهده کنید که با قیمت بسیار مناسب عرضه می‌شوند.

مدل سامسونگنوع نمایشگر
تلویزیون سامسونگ BU8000LED
تلویزیون سامسونگ BU8500LED
تلویزیون سامسونگ Q60BQLED
تلویزیون سامسونگ Q70BQLED
تلویزیون سامسونگ Q80BQLED
تلویزیون سامسونگ QN85BNeo QLED
تلویزیون سامسونگ QN90BNeo QLED
تلویزیون سامسونگ S95B
مدل سامسونگنوع نمایشگر
تلویزیون سامسونگ CU7000LED
تلویزیون سامسونگ CU8000LED
تلویزیون سامسونگ Q60C
تلویزیون سامسونگ Q70CQLED
تلویزیون سامسونگ Q80CQLED
تلویزیون سامسونگ QN85CNeo QLED
تلویزیون سامسونگ QN90CNeo QLED
تلویزیون سامسونگ S90CQD-OLED
تلویزیون سامسونگ S95CQD-OLED
تلویزیون‌های سامسونگ 2023

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ برای من مناسب است؟

روزگاری چیدمان خانه تعیین می کرد که تلویزیون باید چه اندازه بزرگ یا کوچک باشد (به طور مثال هر چه کاناپه دورتر باشد؛ تلویزیون بزرگتر بهتر است)، اما تلویزیون های امروزی همه این قواعد و قوانین را بر هم زده اند.

در حقیقت یک نکته در بررسی های تلویزیون های 4K وجود دارد که به شما خواهد گفت هر چه تلویزیون بزرگتر باشد بهتر است. ما از تلویزیون های بزرگی که فضای زیادی را اشغال می کردند به تلویزیون های بسیار نازک و زیبایی رسیده ایم که برای فضای شما مناسب هستند.

در لیست زیر پرفروش ترین تلویزیون های ال جی از فروشگاه افرالند را مشاهده می‌کنید:

حتی تلویزیونی مانند تلویزیون Frame سامسونگ هنگام خاموش بودن آثار هنری را به شما نمایش می دهند که جدا کردن آن از یک تابلوی هنری کار چندان ساده ای نیست. حتی می توان تلویزیون ها را به دیوار نصب کرد و یک موزه هنری ایجاد کرد.

جدیدترین گزینه های نصب تلویزیون به شما امکان می دهد تلویزیون خود را به دیوار یا بالای شومینه قرار دهید و نتیجه نهایی این است که تلویزیون فضای کمتری اشغال می کند.

تلویزیون فریم سامسونگ 65 اینچ

نحوه اندازه گیری سایز تلویزیون

یکی از اشتباهات رایجی که کاربران هنگام خرید تلویزیون سامسونگ مرتکب می شوند این است که سایز تلویزیون را از بالا به پایین یا از یک گوشه به گوشه دیگر اندازه گیری می کنند و تعداد کمی از افراد می دانند که اندازه تلویزیون به صورت مورب اندازه گیری می شود. وقتی در مورد اندازه یا سایز تلویزیون صحبت می شود؛ طول مورب صفحه تلویزیون از گوشه ای به گوشه دیگر اندازه گیری می شود این در حالی است که حاشیه های تلویزیون محاسبه نمی شوند.

یک فاصله دید ایده آل بین تلویزیون و مبلمان وجود دارد و این فاصله دید به اندازه تلویزیون هم بستگی دارد. برای دانستن اینکه چه سایز تلویزیونی را باید خریداری کنید؛ ابتدا باید تصمیم بگیرید که تلویزیون را در کجای اتاق قرار خواهید داد و بعد به اندازه گیری فاصله محل نشستن تا تلویزیون بپردازید. بعد از جدول زیر استفاده کنید و سایز مناسب خود را انتخاب کنید.

سایز تلویزیونحداقل فاصله از تلویزیون HDحداقل فاصله از تلویزیون UHD
اینچمترمتر
50″1.911.51
55″2.101.66
60″2.291.81
65″2.481.97
70″2.672.12
75″2.862.27

سایز تلویزیون و فاصله مشاهده از فاکتورهای مهمی برای تصمیم گیری در مورد سایز تلویزیون برای خرید می باشد. اگر بیش از حد نزدیک به تلویزیون HD LED بنشینید پیکسل ها را روی صفحه تلویزیون مشاهده خواهید کرد.

شاید تمایل داشته باشید تلویزیون سایز 65 اینچ را از دیگر برندها نیز مشاهده کنید، می‌توانید به مقاله بهترین تلویزیون 65 اینچ سر بزنید.

زاویه دید تلویزیون

زاویه دید تلویزیون توضیح می دهد که چقدر می توانید به چپ یا راست متمایل شوید و از پهلو به تلویزیون نگاه کنید. اگر مستقیم روبروی تلویزیون نشسته اید زاویه دید شما 0 درجه است. همانطور که به سمت راست یا چپ به حالت پهلو به تلویزیون نگاه می کنید زاویه تا 90 درجه افزایش پیدا می کند. اکثر تولید کنندگان تلویزیون زاویه دید کلی را تعیین می کنند. حداکثر زاویه دید 180 درجه است که به معنای 90+90 است. بهترین موقعیت برای تماشای تلویزیون حالت مستقیم یا صفر درجه خواهد بود.

زاویه دید تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

بهترین ارتفاع تلویزیون

بهترین ارتفاع تلویزیون ارتفاع چشم است. وسط صفحه تلویزیون باید زیر سطح چشم شما باشد؛ یک سوم ارتفاع تلویزیون باید پایین‌تر از سطح چشم باشد. به بیان بهتر طول تلویزیون را بر 3 تقسیم کنید. هنگامی که به تماشای تلویزیون می نشینید؛ سطح چشم باید بالای یک سوم آن باشد.

در چنین وضعیتی چشمان ما راحت تر خواهد بود. توصیه می شود که نه قسمت بالا و نه پایین تلویزیون نباید از سطح افقی سطح چشم شما بیش از 15 درجه باشد. اگر در حال تماشای تلویزیون در حالت خوابیده هستید، می توانید تلویزیون را برای سهولت تماشای تلویزیون بالاتر قرار دهید؛ اما اطمینان حاصل کنید که تلویزیون خم شده است تا خط دید شما در سطح صفحه تلویزیون در 90 درجه قرار گیرد.

تلویزیون 65 اینچ سامسونگ QLED یا کریستالی؟

بیایید این توضیح را ساده تر کنیم؛ گرچه QLED گران تر است اما با تمام وجود بهترین فناوری تصویر است. گرچه کیولد از لحاظ تصویر موفق ظاهر می شود اما یک تلویزیون LED 4K خوب هم هنوز یک تجربه مشاهده عالی را ارائه می دهد و موارد خوبی با همان ویژگی های هوشمند تلویزیون های QLED را ارائه می دهند. تلویزیون های LED 4K قیمت کمتری نسبت به تلویزیون های کیولد دارند. بنابراین اگر می توانید از جزئیات بیشتر بگذرید می توانید این دست از تلویزیون ها را انتخاب کنید. در ادامه تفاوت های تلویزیون های QLED و LED آورده شده است:

مقایسه تلویزیون 65 اینچ کیولد با کریستالی

قیمت تلویزیون

تلویزیون های کیولد سامسونگ به دلیل استفاده از فناوری کوانتوم و ال ای دی های کوچکتر هزینه نهایی بیشتری دارند و گرانتر هستند. اما هر ساله شاهد هستیم با پیشرفت تلویزیون ها قیمت کماکان شبیه به پارسال است و در نهایت به این روال قیمت ها افزایش نمی یابند. شما می‌توانید تلویزیون Samsung را با قیمت مناسب از افرالند خریداری کنید.

کیفیت تصویر

تلویزیون های QLED از لامپ های LED کوچک تر برای روشنایی پنل استفاده می کنند که در نتیجه تمرکز بر روی کیفیت رنگ ها افزایش یافته و اشباع رنگ کمتر می شود. از این جهت کیفیت تصویر تلویزیون های کیولد از کریستالی بهتر است و رفرش ریت و عملکرد گیمینگ بهتری هم دارند.

روشنایی

از آن جایی که کیولد و ای ای دی هر دو از لامپ های LED و بک لایت استفاده می کنند می توانند روشنایی بسیار عالی ارائه دهند و از این بابت تفاوت زیادی با هم ندارند.

رزولوشن تلویزیون 65 اینچ سامسونگ

کنتراست

به دلیل استفاده از بک لایت و لامپ LED تلویزیون های سامسونگ نمی توانند مشکی مطلق (اصطلاح مخصوص OLED) را نمایش دهند. اما در این قضیه کیولد با کوچک‌تر کردن لامپ های LED تمرکز خود را روی پیکسل های کمتر قرار داده و در نهایت از اشباع نور کمتری برخوردار است و کنتراست به نسبت بهتری ارائه می دهد.

سطح رنگ سیاه

هر چه سطح رنگ سیاه عمیق تر می شود، کنتراست بهتر می شود و تصویر بهتر دیده می شود. عمق رنگ سیاه نه تنها بهتر است بلکه جزئیات موجود در مناطق سایه یک تصویر عالی را ایجاد می کند.

زاویه دید

تلویزیون های LED رده پایین اغلب دارای مشکلات زاویه دید هستند و برای دیدن بهتر تصویر باید مستقیما جلوی تلویزیون بنشینید. اگر از گوشه به تلویزیون نگاه کنید تصاویر تحریف می شوند این مسئله در تلویزیون های QLED تا حد خوبی بهبود یافته است.

نمایش محتواهای سریع

هر دو تلویزیون LED و QLED گاهی اوقات با محتوای اکشن سریع (مانند بازی فوتبال) رقابت می کنند چون این یکی از سخت ترین کارها برای تلویزیون است. تلویزیون با تنظیمات کارخانه به طور مناسبی عمل می کنند اما با تنظیماتی که در منو ارائه می شوند عملکرد سریع را بهبود می بخشند.

اهمیت رزولوشن در خرید تلویزیون 65 اینچ سامسونگ

4K و Ultra HD هر دو به وضوح صفحه و تعداد پیکسل های صفحه اشاره دارند. هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد؛ تصویر بهتر؛ وضاح تر و زنده تر است. تقریبا 5 سال قبل 4K وارد بازار شد و ما از بیش از 2 میلیون پیکسل به بیش از 8 میلیون پیکسل رسیدیم. 4K به معنای واقعی کلمه به معنای وضوح 4 برابر بهتر از استانداردهای قدیمی HD است. گرچه هنوز محتواهای فورکی زیادی در دسترس نیستند اما ارائه دهندگان محتوا در حال آماده سازی آنها هستند.

کیفیت تصویر تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

تلویزیون های فورکی جدید به لطف فناوری ها جدید ارتقاء کیفیت تصویر خوبی را ارائه می دهند و با اضافه کردن تراکم پیکسل ها؛ محتواهای HD معمولی و قدیمی را بهتر نمایش می دهند.

در حال حاضر بهتر است که یک تلویزیون 65 اینچ سامسونگ فورکی را خریداری کنید تا 8k چون به غیر از صرف هزینه بیشتر چیز دیگری عایدتان نمی شود (در حال حاضر این فناوری فراگیر نشده و محتواها در نهایت کیفیت فورکی تولید می شوند).

امکانات هوشمند در تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های هوشمند این روزها تقریبا استاندارد هستند و این نکته خوبی است.

تلویزیون های هوشمند به لطف برنامه های بومی که ارائه می دهند به شما اجازه استفاده از سرویس های استریم و برنامه های مختلف را می دهند. سرویس های استریم مانند Netflix ، Prime ، Hulu ، YouTube و Amazon Prime Video به شما اجازه می دهند تا تقریبا هر محتوایی را در تلویزیون خود مشاهده کنید.

سیستم عامل تلویزیون 65 اینچ سامسونگ

شما می توانید از وای فای، بلوتوث و اترنت استفاده کنید؛ از سریع ترین اتصال برای اطمینان از بهترین کیفیت تصویر بهره مند شوید. حتی دستیارهای صوتی متنوع مانند دستیار صوتی گوگل، الکسا آمازون و بیسکبی وجود دارند که به شما امکان می دهند از فرامین صوتی برای کنترل تلویزیون و سایر دستگاه های متصل خانه هوشمند خود استفاده کنید. آینه سازی، تقسیم صفحه نمایش به چند بخش، قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون با یک ضربه سریع و آرام از ویژگی های دیگری است که می توانید از آنها بهره مند شوید.

پورت های تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

کابل های HDMI به پورت های HDMI متصل می شوند. یک کابل HDMI با کیفیت سیگنال های صوتی و تصویری را به صورت بهتری انتقال می دهد. کابل های AV سیگنال وسیع تری را سریعتر منتقل می کنند و بنابراین پهنای باند بیشتری را برای بدست آوردن کیفیت بهتر از منبع به تلویزیون کنترل می کنند. از آنجا که فناوری وضوح بهتر و محتوای بیشتری را ارائه می دهد؛ شما به سرعت و پهنای باند نیاز خواهید داشت.

تلویزیون کیولد مناسب گیمینگ

در مورد پورت ها باید بگوییم که شما باید به دنبال حداقل 4 پورت HDMI در تلویزیون خود باشید تا بتوانید کنسول های بازی؛ لپ تاپ ها و دستگاه های دیگر خود را به تلویزیون متصل کنید. اگر قصد دارید از کنسول های بازی جدید مانند پلی استیشن 5 یا ایکس باکس سری ایکس استفاده کنید باید پورت های HDMI 2.1 را مد نظر داشته باشید. در کنار همه اینها پورت های USB، اترنت، آنتن، خروجی صدای اپیتیکال دیجیتال و غیره را هم مد نظر داشته باشید. بسیاری از تلویزیون ها از بلوتوث پشتیبانی می کنند و اگر هدفون بلوتوثی دارید که با تلویزیون شما کار می کند؛ می توانید از آن به راحتی استفاده کنید.

کیفیت صدای تلویزیون های 65 اینچ سامسونگ

این روزها به دلیل استفاده از درایورهای قدرتمند و چندگانه و همچنین فناوری های ارتقاء دهنده کیفیت صدا شما می توانید فیلم های مورد علاقه خود را با کیفیت صدای بالا مشاهده کنید. اگر می خواهید از کیفیت صدای بالاتری برخوردار شوید می توانید ساندبارهای با کیفیت را به تلویزیون خود متصل کنید و از صدای واقعی سینمای خانگی خود نهایت لذت را ببرید. قابلیت های تقویت کننده صدای دیالوگ، باعث می شود تا صدای دیالوگ فیلم ها را به طور واضح بشنوید.

این روزها هر تلویزیونی اعم از 1080p یا 4K Ultra HD دارای یک پورت صدای دیجیتال یا دو مورد در پنل پشت خود هستند و حتی پورت های HDMI که از قابلیت eARC پشتیبانی می کنند می توانند ساندبارهای با کیفیت را متصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *