بررسی تلویزیون ال جی QNED90

اگر به بررسی تلویزیون ال جی QNED90  توجه کنید، متوجه حضور تکنولوژی جدیدی در دنیای دیجیتال به نام کیوند خواهید شد که از دست آوردهای دست سازندگان ال جی بوده که نوید دهنده یک تصویر شفاف و نزدیک به واقعیت به واسطه Mini LED های استفاده شده در ترکیب آن می باشد. تلویزیون QNED90 یکی از چندین مدل کیوند بوده که می تواند یک بازی عالی را در کنار تصویر درخشان به شما هدیه دهد. هر چند که در این بررسی باید به مزایا و معایب تلویزیون کیوند 90 هم بپردازیم تا انتخاب بهتری را در انتها داشته باشیم.

بررسی تلویزیون ال جی QNED90 نشان می دهد که الحق و الانصاف ال جی یک هنرمند قهار است، که بی برو برگشت سلطان بلامنازع طراحی و تصویر در تلویزیون های کیوند می باشد. ال جی در این مورد کارش را به خوبی انجام داده و طرفدارانش را انگشت به دهان گذاشته است.

تلویزیون ال جی با قابلیت هایی که دارد همیشه یکی از برندهای اصلی در ساخت تلویزیون بوده و جایگاه ویژه ای را بین افراد در سراسر دنیا دارد. این تلویزیون های حقیقتاً هم از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار هستند و در همه رده هایی که تا به حال وارد بازار شده است، هیچ مدل به درد نخور و بی کیفیتی را شاهد نبوده ایم. در سال 2021 و 2022 از سری جدید خود به نام کیوندها پرده برداری که کرده که می توان گفت یک جادویی بزرگ در عرصه کیفیت تصویر و تحولی عظیم در این باره می باشد. این کار مختص ال جی بوده و هیچ برندی تا به حال دست به ساخت آن نزده است.

تکنولوژی استفاده شده در این تلویزیون کوانتوم دات + ذرات نانوسل در کنار Mini LED ها می باشد و زمانی که تمام این خوبان در کنار هم قرار می گیرند باید منتظر یک آتش فشان از تصویر ناب و شفاف باشیم. زیرا هر کدام از این ها خود به تنهایی می توانند یک تلویزیون رده بالا را تشکیل دهند، حال تصور کنید یک مجموعه از خوبان در کنار هم باشند دیگر چه شود. تلویزیون کیوند 90 از سری 9 این محصولات می باشد که در واقع می توان گفت یک رده بالا در بین کیوندها می باشد. زمانی که از رده بالا صحبت به میدان می آید، قطعاً منتظر فورانی از امکانات در کنار هم هستیم.

نقد و بررسی تلویزیون QNED90 به ما نشان خواهد داد که این تلویزیون می تواند گزینه انتخابی ما باشد یا باید قیدش را بزنیم و راست کارمان را بگیریم و به سراغ مدلی دیگر برویم. هرچند که فکر نمی کنم این مدل طوری باشد که کسی را از خریدش پشیمان کند. زیرا عملاً هر چیزی از صدا، تصویر، پردازش، گیمینگ عالی، هوشمندی که بگوییم را در بهترین حالت ممکن در خود دارد. با ما همراه شوید تا بیشتر در مورد این تلویزیون هوشمند ال جی بدانیم.

مزایا و معایب تلویزیون کیوند 90

هر تلویزیونی یکسری امکانات در ساختار خود دارد که می تواند آن را مهم جلوه دهد و یا اینکه از دور خارج کند. هر چند تعیین اینکه کدام یک از ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد عیب محسوب می شود یا قابلیت بر عهده خریدار می باشد. زیرا خریداری که به سراغ تلویزیون می آید به قصد و نیت خاصی این کار را انجام می دهد و باید ببیند، تلویزیونی که در پیش رو دارد با نیازهای او تطابق دارد، یا خیر؟ در ادامه به یک سری نکات در مورد تلویزیون کیوند 90 می پردازیم.

  • کیفیت تصویر شفاف با وضوح فوق العاده بالا
  • قیمت بالا به دلیل لوکس بودن
  • نبودن سایز کمتر از 65 اینچ برای فضای کوچکتر
  • پردازنده از نسل آلفا با قدرت پردازش عالی
  • قابلیت گیمینگ حرفه ای با رفرش ریت بالا
  • پنل بسیار نازک مناسب برای اتصال به دیوار
  • ریموت کنترل جادویی با قابلیت اسکرول

این موارد تنها گوشه چشمی از قابلیت های تلویزیون QNED90 بود که به صورت مختصر به آن ها پرداختیم تا بتوانید یک دید کلی در این مورد داشته باشید. این تلویزیون ها همان طور که اشاره شد از قیمت کمی بالاتر از یک تلویزیون 4K معمولی یا یک نانوسل برخوردار هستند. هرچند که هنوز هم به پای تلویزیون های اولد نرسیده و قیمت منصفانه تری نسبت به آن ها دارد. در واقع کیوند ها را ال جی به بازار فرستاده تا کسانی که توان خرید اولد را ندارند بتوانند به کیوند دلخوش شوند. البته نمی توان آن ها را دقیق در یک رده قرار داد.

فاکتورهای مهم تلویزیون QNED90

همان طور که گفته شد، هر تلویزیون دارای یک سری امکانات می باشد. در این قسمت قصد داریم با زیر ذره بین قرار دادن تلویزیون سری 9 کیوند ال جی مدل کیوند 90 با امکانات دقیق و نقاط ضعف و قوت آن با جزئیات آشنا شویم. این امکانات به قدری زیاد هستند که شاید در این مبحث به صورت کامل نگنجد، اما تا جایی که به ما مربوط باشد تمام سعی خود را خواهیم کرد که نکات اصلی که در خرید شما موثر می باشد را تحت بررسی قرار دهیم. افرالندی های عزیز لطفاً با ما همراه باشید.

طراحی با ضخامت کم و باریک

نازکی پنل در این مدل از تلویزیون هوشمند ال جی یکی از جذابیت های این مدل بوده که در لحظه اول نگاه شما را بر روی خود میخکوب می کند. پنل استفاده شده از نوع IPS بوده و صفحه نمایشی که شاهد آن هستیم به شدت تخت می باشد. این تخت بودن به قسمت پشتی کار هم سرایت کرده و باعث شده شما با یک تابلو باریک مواجه باشید که بر روی دیوارتان نقش می بندد و اگر وجود کابل ها در این مدل نبود اصلاً حس نمی کردید که یک تلویزیون بر روی دیوار قرار دارد. محل پورت ها در پشت کار از بغل طراحی شده است که دسترسی به آن ها به شدت راحت می باشد.

طراحی تلویزیون QNED90

در پشت تلویزیون که کاملاً مشکی بوده، یک سری محل برای نگه داری کابل ها تعبیه شده که از شلوغی های ناشی از آن جلوگیری می کند تا ظاهر شیک تلویزیون به هم نریزد. حال به قسمت مهم تلویزیون QNED90 می رسیم که پایه های آن می باشد و به صورت دو شاخه ای در دو طرف پنل قرار داده شده است. پایه های دو شاخه معمولاً نسبت به پایه وسط ها از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و می توانند از لرزش تلویزیون تا حد زیادی جلوگیری کنند. هرچند که وجود این مدل پایه نیازمند میز بزرگ به اندازه پنل یا یک هوا کوچکتر از پنل می باشد.

سایزبندی که برای این نوع تلویزیون 2021 و 2022 ال جی در نظر گرفته شده است؛ 65 ,75, 86  اینچ می باشد که در واقع سایزهای بزرگ را شامل می شود که یک نقطه ضعف شاید برای آن محسوب شود. زیرا اگر شما فضای نشیمن کوچکی دارید، بعید است این تلویزیون برایتان خیلی مناسب باشد و ممکن است به مرور چشم ها را اذیت کند. ریموت کنترل استفاده شده در این تلویزیون کیوند از نوع جادویی بوده که از طراحی آرگونومیکی ساخته شده است که بسیار خوش دست می باشد. همچنین به دلیل وجود حالت اسکرولی که در وسط کار قرار دارد، می تواند همچون یک ماوس در صفحه نمایش شما خیزش کند و کار را برایتان راحت تر کند.

مزایا و معایب تلویزیون کیوند 90 در تصویر

کیوندها به بازار آمده اند تا یه جورایی پوز کیولدها یا نانوسل ها را به خاک بمالند و تصویری را با ترکیبی از هر دو کیفیت به نمایش بگذارند تا این دو را در بازار سرخورده کند. هر چند که این ها هر کدام در نوع خود پرفروش می باشند، مخصوصاً تلویزیون های نانوسل. اما خب کیوند می تواند از آن هم بالاتر باشد. البته باید دید به همین نسبت نانوسل ها در بازار خوش فروش خواهد بود یا باید دمش را بر کولش بگذارد و از راهی که آمده بر گردد، تمام این موارد بر می گردد به نظر کاربران و چیزی که از یک تلویزیون توقع دارند.

تکنولوژی کیوند در ال جی

کوانتوم دات ذراتی هستند که تصویری درخشان با حجم صد در صدی از رنگ را به نمایش می گذارند و در کنار آن ها ذرات نانو قرار دارند که نوید دهنده رنگ های زنده و پویا می باشند. که در کنار هم قرار گرفتن این دو، تصویری که داریم کنتراست بی نهایت با وضوح رنگ فوق العاده را است که نشان از طبیعی جلوه دادن تصاویر می باشد. همچنین وجود HDR10 , HLG کاری کرده که جزئیات موجود در تصویر واضح تر دیده شود و کنتراست بالاتری از تصویر را در پیش رو داشته باشید. موارد بسیاری در کیفیت تصویر تلویزیون کیوند موثر هستند؛ مثل همین قابلیت Billion Reach Color که میلیون ها رنگ را به صحنه دعوت می کند و باعث می شود هر جسمی در تصویر را با رنگ طبیعی خود ببینید.

مزایا و معایب تلویزیون کیوند 90 در تصویر

 در این تلویزیون کیوند 90 به جای یک LED از تعداد Mini LED های ریز زیادی استفاده شده است که در زمان کارکرد با نشان دادن نور در صحنه ها به صورت هماهنگ هر لحظه نفس شما را حبس می کنند. وجود Mini LED ها در آن ها کاری کرده نورها با شدت بهتری و مدیریت بالاتری به صفحه نمایش بتابد و همه نور به صورت کلی وارد صفحه نمایش نشوند. در این حالت شما شاهد جزئیات رنگ بهتری هستید که در وضوح بهتر تصویر بسیار کاربردی می باشد. در این حالت نقاط مشکی با سیاهی عمیقی در کنار نورهای درخشان به نمایش گذاشته می شوند. هرچند که نمی توان گفت در نشان دادن عمق مشکی به پای اولدها می رسند، اما از لحاظ درخشندگی و روشنایی از آن ها سرتر هستند.

صدای تلویزیون ال جی QNED90

در تلویزیون کیوند 90 در تمام سایزها میزان صدایی که 2.2 کانال خارج می شود برابر با 40 وات می باشد که صدای معقول و عالی می باشد. این میزان صدا برای پنل هایی به این بزرگی بسیار کاربردی بوده که ممکن است برای فضاهای بزرگ استفاده شود. در کنار این میزان صدا از قابلیت Dolby Atmos استفاده شده که خروج صدا به صورت همه جانبه و یکنواخت را در کل فضا ممکن می سازد. حالت دالبی اتموس در کنار دالبی ویژن کاری می کند تجربه تصویر در کنار صدا به حالت سینمایی را تجربه کنید. وجود AI Sound کاری می کند صداها بر اساس ژانر محتوایی تنظیم شود و در اختیار شما قرار گیرد.

پردازش جزء به جزء با رفرش بالا

پردازشگر در نقد و بررسی تلویزیوین ال جی QNED از نوع آلفا بوده که در برند ال جی در نوع خود بی نظیر است. در واقع این پردازنده که در این مدل استفاده شده α7 Gen4 AI Processor می باشد که در بین پردازشگرها در قدرت تجزیه و تحلیل در اولویت قرار دارد. به این صورت که با پردازش داده هایی می تواند هر آنچه که دریافت می کند را ارتقاء دهد. در این تلویزیون ها به وسیله 4K Upcalear هر تصویری که کیفیت ندارد را بازسازی کرده و به حد 4k برساند. همچنین می تواند صدا را ارتقاء داده و هر صدای اضافی را حذف کند تا صدای واضحی را دریافت کنید.

پردازشگر حرفه ای در تلویزیون ال جی QNED90

سرعت پردازشگر این تلویزیون ها بسیار بالا و در حد 120 هرتز است و این را در صحنه های سریع با حرکت بالا بیشتر حس خواهید کرد. در واقع این تلویزیون گیمینگ بوده که در حد حرفه ای کارش را به خوبی انجام می دهد. همچنین با دارا بودن رفرش ریت مناسب و تصویر عالی بسیار عالی برای دیدن فیلم و فوتبال می باشد. این تلویزیون گیمینگ با نرخ ورودی مناسب در تحلیل صحنه ها کاری می کند برنده بازی همیشه شما باشید. همچنین به دلیل وجود قابلیت AMD FreeSync™ Premium باید گفت می توانید بازی را در سطح پیشرفته ای بازی کنید و ازهیچ گونه پارگی در صحنه مواجه نشوید. وجود پورت HDMI 2.1 یکی دیگر علائم گیمینگ بودن تلویزیون بوده که خبر از اتصال کنسول های بازی را می دهد.

هوش مصنوعی در تلویزیون QNED90

در بررسی مزایا و معایب تلویزیون کیوند 90 می رسیم به بخش جذاب ماجرا، که امکانات هوشمند آن می باشد و در واقع کاری می کند شما با یک دستیار یا همراه طرف باشید که خیلی از کارهای شما را به راحتی در کمترین زمان ممکن انجام می دهد. یکی از این موارد وجود سیستم عامل webOS بوده که کمک می کند به دستیارهای صوتی بسیاری همچون گوگل و الکسا دسترسی داشته باشید. در واقع این دو به صورت صوتی هر آنچه که لازم داشته باشید برایتان سرچ می کنند. البته شاید بگویید: چطوری؟ این موضوع بر می گردد به ریموت کنترل جادویی که در مورد آن حرف زدیم. در واقع از طریق فعال کردن دکمه میکروفون می توانید به این قسمت دسترسی پیدا کنید و از قسمت اسکرول بین صفحات وب گردی کنید.

تلویزیون هوشمند ال جی QNED90

از جذابیت های این سیستم عامل بودن به صورت یک نوار افقی در پایین کار است که از شلوغی تمام صفحه جلوگیری می کند و می توانید هم زمان برنامه مورد نظر خود را مشاهده کنید. همچنین بعد از سرچ محتوای مورد نظر آن ها در یک صفحه شخصی گرد هم آورید تا هر بار برای در دسترس داشتن آن ها مجبور به سرچ دوباره نشوید. این کار را از طریق قسمت هوم داشبورد می توانید انجام دهید . اتصال به وای فای WiFi  از کارهایی است که قبل از این دسترسی باید انجام شود که کار بسیار راحتی به نظر می رسد. همچنین با اتصال جذاب دیگری همچون بلوتوث می توانید لپ تاپ خود را متصل کرده و از صفحه نمایش تلویزیون به عنوان صفحه کاری استفاده کنید، یا اینکه گوشی را متصل کنید.

جمع بندی: بررسی تلویزیون ال جی QNED90

به انتهای این مبحث رسیدیم که در آن به بررسی تلویزیون ال جی QNED90 به صورت تخصصی پرداختیم و می دانیم که یک تلویزیون بالا رده با قیمت بالا می باشد که مناسب برای فیلم، فوتبال و گیمینگ به صورت حرفه ای می باشد. تلویزیون QNED90 قابلیت اتصال به اینترنت را داشته که از این راه امکانات هوشمند زیادی را در اختیارتان قرار می دهد. امکانات تلویزیون کیوند 90 بسیار زیاد می باشد و معایب آن در قبال آن ها بسیار کم و ناچیز می باشد. در واقع این مدل یک سری 9 از کیوندها بوده که می تواند از سایر کیوندهای سری 9 کمی ارزان تر تمام شود و نیاز به هزینه هنگفت در آن حس نشود.

🔎 سوالات متداول

1️⃣تکنولوژی کیوند در تلویزیون ال جی چیست؟

✔کیوند ترکیبی از تکنولوژی های کوانتوم دات + نانوسل همراه به مینی ال ای دی های کوچک می باشد که در کنار هم تصویری شفاف و غنی از رنگ ها را با وضوح بالا به نمایش می گذارد.

2️⃣تلویزیون ال جی QNED90 مناسب برای بازی است؟

✔به این مدل به دلیل داشتن پورت HDMI 2.1 می تواند به کنسول های بازی متصل شود. همچنین دارای یک سرعت رفرش 120 هرتز در کنار کیفیت تصویر بالا برای نمایش بهتر تصاویر می باشد.

3️⃣ تلویزیون ال جی کیوند بهتر است یا اولد؟

✔ کیوند در میزان روشنایی بهتر عمل می کند و اولد در نشان دادن عمق سیاهی ها موفق تر می باشد، اما در کل هنوز هم اولد از کیوندها رده بالاتر محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *