قابلیت Q-Symphony چیست؟

آیا هنگام تماشای فیلم از تلویزیون بهترین کیفیت صدا را می‌خواهید؟ قابلیت Q-Symphony در تلویزیون و سیستم صوتی های سامسونگ همان چیزی است که شما بدنبالش هستید. خوشبختانه برخی از مدل های ساندبار 2020 دارای قابلیت Q-Symphony / کیو سمفونی هستند و این ویژگی جدیدی است که همزمان صدا را از ساندبار و بلندگوهای تلویزیون پخش می کند.

از آنجا که تلویزیون جدید 2022 شما دارای بلندگوهایی در بالا و کناره های خود است؛ یک تجربه صدای فراگیر عالی را فراهم می‌آورد. فقط یک ساندبار سازگار با تلویزیون را با کابل HDMI یا کابل اپتیکال نوری وصل کنید و از کیفیت صدای عالی فیلم‌ها لذت ببرید. مجموعه افرالند این مقاله را جهت آشنایی هر چه بیشتر شما با فناوری کیو سمفونی از برند سامسونگ تهیه کرده است.

صدا با قابلیت کیو سمفونی Q-Symphony

برای اینکه بتوانید تلویزیونی متناسب با بودجه‌تان (هر چقدر کم) خریداری کنید مطمئناً باید سراغ برند سامسونگ بروید، این برند کره ای تلویزیون‌هایش را معمولا در قیمت‌های ارزان تولید می‌کند و به همین دلیل بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص می‌دهد. خرید تلویزیون سامسونگ در هر کدام از سری‌های زیر می‌تواند شما را به دنیایی جادویی و سرشار از رنگ‌ها ببرد.

مدل سامسونگنوع نمایشگر
تلویزیون BU8000LED
تلویزیون BU8500LED
تلویزیون Q60BQLED
تلویزیون Q70BQLED
تلویزیون Q80BQLED
تلویزیون QN85BNeo QLED
تلویزیون QN90BNeo QLED
تلویزیون سامسونگ 2022

نحوه تنظیم قابلیت Q-Symphony

قابلیت Q-Symphony فقط زمانی در دسترس است که ساندبار را با استفاده از کابل HDMI یا کابل نوری به تلویزیون وصل کنید. همچنین باید منبع موحود در ساندبار خود را به D.IN تغییر دهید. برای این کار، منبع را از ریموت کنترل ساندبار انتخاب کنید تا D.IN ظاهر شود.

بعد از اتصال ساندبار و تنظیم D.IN عبارت TV+Soundbar در زیر منوی Sound Output تلویزیون ظاهر می شود. گزینه مربوطه را انتخاب کنید. حالا Q-Symphony فعال می شود و صدای فراگیر و شگفت انگیزی را خواهید شنید.

لیست ساندبارهایی که از کیو سمفونی پشتیبانی می کنند

ساندبارهای 2020 زیر از قابلیت سمفونی به خوبی پشتیبانی می کنند:

  • HW-Q950T
  • HW-Q900T
  • HW-Q800T
  • HW-Q70T
  • HW-Q60T

منبع: Samsung.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *