تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

روش های تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی متنوع اند و راه حل های پیشنهادی برای شناسایی ظرفشویی بدل زیاد است. در این مقاله روش های ساده تشخیص ظرفشویی اصل از بدل را آموزش می دهیم همراه افرالند باشید.

آیا ماشین ظرفشویی لوکس و زیبایی خریداری کرده اید و به خاطر آن هزینه ای قابل توجهی کردید اما بعد از گذشت چند روز متوجه شدید که ظرفشویی تقلبی است؟ متاسفانه شما تنها قربانی نیستید. تقاضای مصرف کننده برای کالاهای با تخفیف بالا؛ کلاهبردارانی که ماشین ظرفشویی های تقلبی را از روی اصل تولید می کنند به یک تجارت با سوددهی بالا رسانده است این در حالی است که مصرف کننده از لحاظ هزینه؛ امنیت و زمان آسیب های جدی می بینند.

ماشین ظرفشویی تقلبی / فیک چیست؟

به طور کلی فیک واژه ای است که به محصولات کپی شده از اصل اطلاق می شود. مانند بازارهای دیگر کشورها؛ در بازار ایران می توان محصولات تقلبی متنوعی را پیدا کرد. این محصولات از قیمت و کیفیت پایین تری برخوردار هستند و حتی به خاطر عدم وجود اطلاعات کافی در مورد محصول، مصرف کنندگان بیشتر درگیر این دسته از محصولات می شوند. ماشین ظرفشویی تقلبی که از روی دستگاه های مارک کپی شده اند به راحتی تهیه و فروخته می شوند.

در بازار ایران ماشین ظرفشویی های ایرانی مانند پاکوشما یا دستگاه های چینی با کمی تغییر دادن شکل ظاهری و بسته بندی به ماشین ظرفشویی بوش؛ سامسونگ، ال جی و غیره تبدیل می شوند و به مشتری فروخته می شوند. تفاوت بین ماشین ظرفشویی اصل و تقلبی به حدی ناچیز است که هر کاربری می تواند به اشتباه بیافتد.

آیا ظرفشویی تقلبی در همان کارخانه محصولات اصل ساخته می شوند؟

محصولات تقلبی سالانه 250 میلیارد دلار برای اقتصاد جهانی هزینه دارد. این رقم به درآمد از دست رفته کسب و کارهای قانونی و کارمندهای آنها و در نتیجه از دست دادن شغل منجر می شود.

ساخت؛ توزیع و فروش محصولات تقلبی هم غیر قانونی است و هم غیر اخلاقی. ماشین های ظرفشویی تقلبی که داری لوگو و برچسب های محصولات اصل است توسط همان کارخانه یا برند طراحی و ساخته نشده است؛ این حتی می تواند حقوق مالکیت معنوی برند را نقض کند.

شما می‌توانید برای خرید ظرفشویی اصلی برندهای ال جی، سامسونگ، بوش و … از طریق فروشگاه افرالند اقدام کنید. محصولات موجود در فروشگاه همگی اصلی و با ضمانت به فروش می‌رسند.

برندهای اورجینال تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

آیا خرید ماشین های ظرفشویی تقلبی عاقلانه است؟

خریدار ماشین ظرفشویی تقلبی با یک بی دقتی ناخواسته می تواند هزینه و سودی که حق برند و مجموعه او است را دو دستی تقدیم کلاهبرداران کند.

از همه مهمتر؛ آسیب هایی است که متوجه خود خریدار می شود. ماشین های ظرفشویی تقلبی از نوآوری های ضعیفی استفاده می کنند و به مصرف کنندگان و کسب و کارها آسیب می رسانند.

کلاهبردارانی که به تولید ماشین های ظرفشویی تقلبی می پردازند علاوه بر اینکه حق مالکیت را رعایت نمی کنند بلکه آنها مالیاتی پرداخت نمی کنند و این به معنای هزینه کمتر برای مدارس؛ بیمارستان ها، پارک ها و سایر برنامه های اجتماعی شهر یا کشور شما می باشد.

قیمت ماشین های ظرفشویی تقلبی درست است که پایین است اما از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. این مسئله فقط به ماشین های ظرفشویی و سایر لوازم خانگی محدود نمی شود. داروهای تقلبی؛ قطعات کامپیوتری تقلبی، قطعات خودرو تقلبی، اسباب بازی های تقلبی و غیره را می توان در بازار شاهد بود.

برخلاف ماشین های ظرفشویی اصل یا اورجینال، ماشین ظرفشویی های تقلبی تحت آزمایش و بازرسی ها قرار نمی گیرند بنابراین مصرف کنندگان هیچ گونه تضمینی در مورد ایمنی و کارایی ندارند. با مقابله خریداران از خرید محصولات فیک، می توان از کسب و کارها و صنایع قانونی حمایت و محافظت کرد.

اقدامات دولت برای مقابله با فروش ماشین های ظرفشویی تقلبی

ماموران دولتی سخت در تلاش هستند تا از ورود کالاهای تقلبی از مرز به داخل ایران جلوگیری کنند و به همین خاطر هر گونه جنس قاچاق را ضبط می کنند. اما با این وجود، هنوز راه هایی وجود دارد که کلاهبردان برای ورود کالاهای قاچاق به داخل از آنها استفاده می کنند. شما حتی می توانید فروشگاه های آنلاین و آفلاینی را پیدا کنید که محصولات فیک را برای فروش در مغازه یا سایت خود قرار داده اند.

حتی کاربرانی که از سایت های غیرقانونی خرید می کنند تحت سوء استفاده از اطلاعات مالیشان قرار می گیرند. استفاده از سایت های غیر قانونی می تواند شما را در معرض بدافزارها قرار دهد و اطلاعات کارت اعتباری؛ ایمیل و غیره شما به راحتی مورد دسترس کلاهبرداران قرار می گیرد.

نماد اعتماد تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

معمولا برای این دست از افراد جریمه های نقدی و غیرنقدی در نظر گرفته شده است. این مسئله فقط به ایران محدود نمی شود. حتی در فرانسه و ایتالیا؛ خریداران کالاهای تقلبی جریمه های سنگین 300000 یورو (322176 دلار) باید پرداخت کنند و در فرانسه حتی زندانی می شوند.

نحوه تشخیص ماشین ظرفشویی بوش تقلبی از اصل

ماشین ظرفشویی بوش یکی از قدرتمندترین و پرفروش ترین محصولات در بازار ایران است و به همین خاطر افراد سودجو به دنبال کپی کردن محصولات این برند می باشند. ماشین های ظرفشویی بوش دارای طراحی انحصاری هستند و از استیل اصل در آنها استفاده می شود. این دستگاه ها به طور کلی دارای کفه استیل هستند و تنها دستگاه هایی که مونتاژ ترکیه هستند دارای کفه پلاستیکی هستند.

توجه داشته باشید که محصولات اصل از استیل یک تکه و بدون دوخت استفاده می کنند. در قسمت پنل جلو می توانید لوگوی شرکت را به صورت حک شده مشاهده کنید. با باز کردن درب ماشین ظرفشویی؛ می توانید در لبه برند؛ آدرس سایت؛ شماره سریال و مدل را که به صورت لیزری حک شده است را مشاهده کنید. برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن ماشین ظرفشویی بوش این اطلاعات را در سایت بوش وارد کنید.

اگر مدل ماشین ظرفشویی بوش را در اینترنت سرچ کردید و اطلاعاتی دریافت نکردید به احتمال زیاد این دستگاه تقلبی می باشد.

بررسی وبسایت اصلی تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

روش دیگری که برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن ماشین ظرفشویی بوش می توانید استفاده کنید مقایسه عکس محصول با چیزی که در خود سایت بوش وجود دارد می باشد. در بیشتر مواقع برچسب ها و لوگوها در جاهایی که نباید باشند قرار می گیرند و شما می توانید از این طریق تقلبی بودن ماشین ظرفشویی بوش را تشخیص دهید.

توجه: در بازار ایران ماشین های ظرفشویی پاکشوما یا چینی به جای ماشین ظرفشویی بوش آلمان جا داده می شود و به کاربر قالب می شود. مطمئن ترین روش برای تشخیص ماشین ظرفشویی تقلبی استفاده از شماره سریال و مدل است که باید آنها را در سایت بوش وارد کنید.

نحوه تشخیص ماشین ظرفشویی سامسونگ تقلبی از اصل

برندهای کمتر شناخته شده و ارزان قیمت با دستکاری به برندهای پرطرفدار تبدیل می شوند و با قیمت بالاتر به فروش می رسند.

تبدیل ظرفشویی بدل تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

شما می توانید این مدل و شماره سریال را در سایت اصلی سامسونگ وارد کنید. همانطور که مشاهده می کنید تصاویر محصول با هم همخوانی ندارند و می توان به تقلبی بودن این محصول پی برد.

چگونه از خرید ماشین ظرفشویی تقلبی به صورت آنلاین خودداری کنیم؟

کاربران زیادی در حال سفارش دادن ماشین ظرفشویی در وب سایت های آنلاین هستند. خرید اینترنتی باعث می شود که محصولات متنوع و قیمت های آن را به راحتی با هم مقایسه کنید. اما خرید آنلاین می تواند شما را به یک کالای فیک یا تقلبی برساند.

برای مصرف کنندگان خطر ماشین ظرفشویی تقلبی فقط مالی نیست و می تواند سلامتی و ایمنی شما را هم تهدید کند. هنوز هم بهترین محافظت این است که خودتان هوشیار بمانید. برای کاهش خرید ماشین ظرفشویی تقلبی این مراحل را دنبال کنید.

درباره فروشنده تحقیق کنید

در حالی که مشغول بررسی سایت های آنلاین برای خرید ماشین ظرفشویی هستید احتمال این وجود دارد که به یک سایت فیک هدایت شوید. قبل از کلیک روی دکمه خرید مطمئن شوید که فروشنده واقعا چه کسی است. نماد اعتماد سایت را بررسی کنید و اطلاعاتی در مورد فروشنده بدست آورید. از سایت های مشکوکی که دارای نماد اعتبار نیستند خرید نکنید. در صورت امکان صفحه مقررات سایت و سیاست های عودت پول را مطالعه بفرمایید.

مراقب تخفیف های غیر واقعی باشید

با بررسی سایت های مجاز؛ محدوده قیمت ماشین ظرفشویی که قصد خرید آن را دارید را پیدا کنید. اگر اختلاف قیمت فاحشی وجود دارد این می تواند یکی از علائم تقلبی بودن ماشین ظرفشویی باشد.

تبدیل ظرفشویی تشخیص ماشین ظرفشویی اصلی از تقلبی

نظرات مشتریان دیگر را مطالعه کنید

بسیاری از افراد برای پیدا کردن ماشین ظرفشویی اصل به نظرات مشتریان قبلی توجه می کنند. اگر خوب دقت کنید ممکن است نظرات متضاد را برای یک محصول مشابه داشته باشید که می تواند نشان دهنده مشکلی باشد.

بسته بندی ماشین ظرفشویی را بررسی کنید

برندها به طور کلی لوگوهای و توضیحاتی را روی بسته بندی و حتی بدنه ظرفشویی قرار می دهند. بنابراین اگر محصولی با بسته بندی ناشناس را دریافت می کنید این می تواند یک زنگ خطر باشد. اگر لوگو یا آرمی را مشاهده کردید آن را با محصول موجود در وب سایت شرکت اصلی مقایسه کنید. غلط های املایی و نگارشی می تواند بدین معنا باشد که یک ماشین ظرفشویی تقلبی را می خواهید خریداری کنید. همچنین به دنبال گواهینامه ها و برگه گارانتی باشد که همراه محصول عرضه می شود.

در مورد مشخصات ماشین ظرفشویی اطلاعاتی بدست آورید

قبل از خرید ماشین ظرفشویی؛ اطلاعاتی در مورد ظاهر محصول و مشخصات محصول بدست آورید. تولیدکنندگان لوگوهای خود را در مکان های خاصی قرار می دهند. بنابراین اگر یک کالای فیک پیش روی شما باشد می توانید سریعتر آن را شناسایی کنید.

اقدامات لازم بعد از خرید ماشین ظرفشویی تقلبی

اگر تمام دقت خود را به خرج داده اید و اما باز هم فریب خورده اید؟ برای عودت پول خود این مراحل را دنبال کنید:

با فروشنده تماس بگیرید

اولین اقدام شما باید این باشد که به فروشنده اطلاع دهید که ماشین ظرفشویی که دریافت کرده اید اصل به نظر نمی رسد. نشان دادن عکس به فروشنده می تواند مفید باشد. ممکن است فروشنده از تقلبی بودن ماشین ظرفشویی اطلاعی نداشته باشد و پول شما را عودت دهد.

شکایت کنید

اگر فروشنده تقلبی بودن ماشین ظرفشویی را انکار کرد و از عودت پول شما امتناع کرد یا اصلا به شما پاسخی نمی دهد؛ می توانید از وی شکایت کنید. می توانید وب سایت وی را گزارش دهید و شکایت خود را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *