طول عمر تلویزیون اولد چقدر است

از زمانی که تلویزیون OLED یک پروژه تحقیقاتی بود؛ در مورد طول عمر آن بحث شده است. LG اظهار می کند که هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. بر اساس گزارشی از کره تایمز؛ آخرین نسل تلویزیون های اولد حالا 100000 ساعت عمر دارند.

در جدول زیر می‌توانید پرفروش‌ترین تلویزیون‌های اولد موجود در بازار را مشاهده کنید، برای خرید تلویزیون اولد از برندهای ال جی، سامسونگ و سونی می‌توانید به بخش فروشگاه افرالند مراجعه کنید.

مدلسال ساختنوع پنل
تلویزیون سامسونگ S90C2023QD-OLED
تلویزیون سامسونگ S95C2023QD-OLED
تلویزیون ال جی CS32023OLED Evo
تلویزیون ال جی C32023OLED Evo
تلویزیون ال جی G32023OLED MLA
تلویزیون سونی A80L2023OLED
تلویزیون سونی A95L2023QD-OLED
تلویزیون سامسونگ S95B2022QD-OLED
تلویزیون ال جی CS2022OLED
تلویزیون ال جی C22022OLED Evo
تلویزیون سونی A80K2022OLED

عمر تلویزیون های اولد سه برابر شده است

از زمانی که کداک در دهه 70 کار خود را روی اولد آغاز کرد؛ طول عمر موضوع مهمی بود. مواد ارگانیک داخل پیکسل ها که به ایجاد نور و رنگ کمک می کند با گذشت زمان تحلیل می رود.

ال جی تنها سازنده ای است که می تواند تلویزیون های اولد را به تولید انبوه برساند و از زمانی که این شرکت اولین تلویزیون های اولد را راه‌اندازی کرده است؛ از نوع خاصی از ساب پیکسل های سفید اولد استفاده کرده است که نور را از فیلترها عبور می دهد. این شرکت بارها و بارها گفته است که این روش می تواند هزینه های تولید را کاهش دهد و طول عمر را افزایش می دهد.

تلویزیون اولد ال جی

لی بیونگ-چول معاون شرکت LG Electronics به کره تایمز گفته است که: هنگامی که ما برای اولین بار در سال 2013 تولید تلویزیون ها اولد را شروع کردیم طول عمر آنها حدود 36000 ساعت بود. توسعه فناوری حالا طول عمر تلویزیون های اولد را به 100000 ساعت افزایش داده است. اگر یک کاربر 10 ساعت در روز تلویزیون اولد را تماشا کند این معادل 30 سال است.

به نظر می رسد که یک عمر 100000 ساعته در صورت صحت داشتن؛ هر گونه شایعه منتشر شده توسط رقبا را رد می کند. گفته می شود سامسونگ از تولید تلویزیون های اولد به صورت انبوه چشم پوشی کرده است و طول عمر را یکی از دلایل این کار عنوان کرده است. سامسونگ در عوض روی تلویزیون های به اصطلاح کیولد (QLED) تمرکز کرده است.

برای مقایسه بهتر؛ عمر تلویزیون های LCD معمولا در حدود 60 تا 70000 ساعت است. با این حال؛ اغلب قطعات قبل از خاموش شدن نور پس زمینه از کار می افتند.

عمر مفید تلویزیون اولد

بازرسی دقیق تلویزیون های اولد

رسانه های کره ای برای گشت و گذار در کارخانه ال جی دعوت شدند؛ جایی که ال جی نشان دادن که چگونه تلویزیون های اولد تحت بازرسی های دقیق دو مرحله ای قرار می گیرند.

ال جی به کره تایمز گفت که اولین آزمایش روی تسمه نقاله انجام می شود که در آن هر پنل به مدت 15 دقیقه مورد بررسی قرار می گیرند تا خطاهای احتمالی رنگ یا پنل شناسایی شود.

بررسی دوم بعد از مونتاژ تلویزیون انجام می شود. شخص هر تلویزیون را روشن می کند و بخشی از این کار هم برای پی بردن به احساس و تجربه مشتری انجام می شود. بعد هر تلویزیون به مدت 72 ساعت در دمای معمولی اتاق آزمایش می شود. برای مدل های جدید اولد این دوره به 168 ساعت افزایش پیدا کرده است.

دوام تلویزیون اولد

آزمایش نمونه های تصادفی مجاز نیست؛ بنابراین تلویزیون های اولد باید تک به تک تحت همین فرایند بازرسی کامل شوند.

ال جی در سه ماهه اول سال 2016 موفق به فروش 113000 تلویزیون اولد شد و 96.4 درصد سهام بازار تلویزیون های اولد را به خود اختصاص داده است. بقیه فروشندگان مانند پاناسونیک هم پنل های دستگاه های خود را از LG.Display خریداری می کنند. بازار تلویزیون های اولد هر سال از 2013 تا 2020 بیش از دو برابر پیش بینی می شود. در حال حاضر که در سال 2023 هستیم، تلویزیون اولد درصد بالایی از فروش محصولات افرالند را در اختیار دارند و جز و محبوب‌ترین نمایشگرها به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *