بهترین تلویزیون های ال جی 2021

بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2022 را باید با توجه به موقعیتی که می نشینید انتخاب کنید. این تنها یکی از فاکتورهایی است که هنگام انتخاب سایز تلویزیون مناسب باید در نظر داشته باشید. اگر نمی دانید که بهترین تلویزیون 75 اینچ ال جی برای شما مناسب هستند یا خیر؛ ادامه این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید.

نحوه انتخاب سایز تلویزیون ال جی

شاید از خود سوال کنید که چه سایز تلویزیونی را باید انتخاب کنید؟ این مسئله می تواند یک تصمیم گیری سخت باشد و در اینترنت هم نظرات متفاوتی وجود دارد. باور کنید یا نه؛ با انتخاب سایز تلویزیون مناسب شما می توانید تجربه مشاهده تصاویر با کیفیت عالی را داشته باشید.

در لیست زیر پرفروش ترین تلویزیون های ال جی از فروشگاه افرالند را مشاهده می‌کنید:

 فاکتورهای مختلفی برای انتخاب سایز تلویزیون وجود دارد که از این بین می توان به فاصله و زوایه دید؛ وضوح و نوع محتوایی که مشاهده می کنید اشاره کرد. ماشین حساب های آنلاینی وجود دارند که می توانید بر اساس فاصله تلویزیون از مبلمان‌تان سایز تلویزیون مناسب را به شما پیشنهاد دهد، در صورت لزوم می توانید از این ماشین حساب های آنلاین استفاده کنید و کار خود را راحت تر کنید.

فاصله مشاهده و زاویه دید را در نظر بگیرید

یکی از اصلی ترین عوامل تعیین کننده برای پیدا کردن سایز تلویزیون مناسب اتاق شما؛ زاویه دید و موقعیت نشستن شما است. THX برای دستیابی به یک تجربه غوطه ور مشاهده؛ چند توصیه برای زاویه دید صحیح دارد. THX برای بهترین تجربه مشاهده زاویده دید 36 تا 40 درجه و انجمن مهندسان فیلم و تلویزیون حداقل زاویه دید 30 درجه را پیشنهاد می کنند.

با استفاده از این معیارها، سایز تلویزیون ایده آل دارای زاویه دید 30 تا 40 درجه از موقعیت نشستن است.

تعدادی نسبت وجود دارد که تقریبا به این مقادیر نزدیک هستند. ضرب فاصله نشستن در 0.6 سایز تلویزیون را بدست می آورد که نزدیک به زاویه دید 30 درجه خواهد بود؛ در حالی که ضرب فاصله نشستن در 0.84 سایز تلویزیون نزدیک به زاویه دید 40 درجه را بدست می آورد.

اگر فاصله نشستن شما 96 باشد؛ به عنوان مثال، یک تلویزیون 58 اینچ دارای زاویه 30 درجه و یک تلویزیون 80 اینچ دارای زاویه دید 40 درجه است.

در صورتی که تمایل دارید تلویزیون سایز 75 اینچ را از دیگر برندها نیز مشاهده کنید، می‌توانید به مقاله بهترین تلویزیون 75 اینچ سر بزنید.

فاصله تماشای تلویزیون بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

بهترین سایز تلویزیون به کیفیت تصاویر بستگی دارد

محتوایی که از تلویزیون تماشا می کنید؛ اندازه و فاصله دید بهینه را تعیین می کند. اگر قصد تماشای محتوای 4K را دارید؛ می خواهید سایز تلویزیونی با زاویه دید نزدیک به 40 درجه را برای جذاب ترین تجربه انتخاب کنید.

اگر در یک فضا زندگی می کنید که زیباشناسی برای آن مسئله چالش برانگیزی است و نمایش های تلویزیونی با کیفیت 1080p را مشاهده می کنید؛ ممکن است تلویزیونی را انتخاب کنید که زاویه دید آن نزدیک به 30 درجه باشد (شایدم کمتر).

شما همچنین باید نوع تجربه مشاهده ای را که ترجیح می دهید را در نظر بگیرید؛ این یک تصمیم سلیقه ای است که فقط شما می توانید در مورد آن تصمیم بگیرید. همچنین در نظر بگیرید که یکی از رایج ترین شکایات بعد از انتخاب تلویزیون این است که تلویزیون بزرگتر بهتر بوده است؛ شنیدن اینکه برخی از کاربران هم اعتراف می کنند که ای کاش تلویزیون کوچکتر را انتخاب کرده بودند هم غیر معمول نیست.


در جدول زیر پرفروش ترین تلویزیون ال جی موجود در فروشگاه را می‌توانید بررسی کنید که در این جدول‌ها مدل محصولات 2022 و هم محصولات 2023 معرفی شده‌اند.

مدل ال جینوع نمایشگر
تلویزیون ال جی UQ8000LED
تلویزیون ال جی UQ9000LED
تلویزیون ال جی NANO80NanoCell
تلویزیون ال جی NANO84NanoCell
تلویزیون ال جی QNED80MiniLED
تلویزیون ال جی QNED90MiniLED
تلویزیون ال جی CSOLED
تلویزیون ال جی C2OLED Evo
تلویزیون ال جی G2OLED Evo
مدل ال جینوع نمایشگر
تلویزیون ال جی CS3OLED
تلویزیون ال جی C3OLED Evo
تلویزیون ال جی G3OLED Evo
تلویزیون‌های 2023 ال جی

نحوه محاسبه بهترین فاصله تماشای تلویزیون

بخشی از انتخاب سایز تلویزیون مناسب برای شما همچنین شامل فهمیدن بهترین فاصله دید برای تلویزیون است و این ممکن است به عوامل مختلفی مانند اندازه اتاق، نوع اتاق، استفاده از تلویزیون و وضوح آن بستگی داشته باشد.

اندازه اتاق مطمئنا حداکثر فاصله دید را تعیین می کند که بدون شک در میزان بزرگ بودن تلویزیون در فضا تاثیر خواهد داشت. نوع اتاق نیز بر فاصله دید مناسب تاثیر می گذارد. برای مثال در اتاق های نشیمنی که تلویزیون روی شومینه نصب شده است ممکن است برای کاهش کشیدگی گردن و زیبایی اتاق به مسافت بیشتری برای مشاهده نیاز داشته باشید.

اتاق های رسانه اختصاص داده شده به فیلم، ورزش یا بازی ممکن است برای داشتن یک تجربه فیلم بهینه، فاصله مشاهده را کاهش دهند.

فاصله مشاهده بهینه برای سایزهای مختلف تلویزیون

همانطور که در بالا بحث شد، زاویه دید صفحه یک عامل مهم در تعیین فاصله دید مطلوب است. جدول زیر فاصله دید مطلوب برای سایزهای مختلف تلویزیون را در محدوده پیشنهادی 26 تا 40 درجه نشان می دهد.

سایز تلویزیونفاصله نشستن بهینه
50″5′ 0″ – 7′ 10″
55″5′ 6″ – 8′ 8″
60″6′ 0″ – 9′ 5″
65″6′ 6″ – 10′ 3″
70″7′ 0″ – 11′ 0″
75″7′ 6″ – 11′ 10″
80″8′ 0″ – 12′ 7″
85″8′ 6″ – 13′ 4″

فاصله مشاهده بهینه بر اساس وضوح تلویزیون

وضوح تلویزیون همچنین در فاصله شما از تلویزیون نقش دارد. یک نقطه وجود دارد که در آن چشمان شما می توانند پیکسل های جداگانه صفحه تلویزیون را ایجاد کنند و تصویر بر اساس شدت بینایی شما شروع به تخریب می کند.

تلویزیون های با وضوح بالاتر؛ پیکسل های کوچکتر را تشکیل می دهند که تصویر را می توان دید که در همان فاصله سخت تر دیده می شود. این بدان معناست که شما می توانید قبل از شروع دیدن پیکسل ها؛ به تلویزیون هایی با وضوح بالاتر نزدیک بنشینید.

بدون ایجاد پیکسل، می توانید خیلی نزدیک به تلویزیون 4K بنشینید تا اینکه بتوانید یک تلویزیون 1080p داشته باشید و تجربه مشاهده بیشتری داشته باشید. تعداد پیکسل های موجود در نمایشگر در رابطه با اندازه به عنوان تراکم پیکسل شناخته می شود و آن را با پیکسل بر اینچ یا PPI اندازه گیری می کنند. از ماشین های حساب آنلاین PPI برای اندازه گیری تراکم پیکسل خود استفاده کنید.

مقایسه تصویر 4k و 1080 بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

حداقل فاصله مشاهده بر اساس اندازه و وضوح

آیا ارتقاء به تلویزیون 4K ارزشش را دارد؟ جدول زیر مسافت هایی را که چشم می تواند پیکسل های منفرد روی صفحه را مشاهده کند را نشان می دهد.

سایز تلویزیونحداقل مسافت برای 1080pحداقل مسافت برای 4K
40″4′ 11″2′ 4″
50″6′ 2″2′ 11″
55″6′ 9″3′ 2″
60″7′ 5″3′ 6″
65″8′3′ 9″
70″8′ 8″4′ 1″
75″9′ 3″4′ 4″
80″9′ 10″4′ 8″
85″10′ 6″5′

اگر نمی توانید پیکسل های صفحه را با وضوح 1080p مشاهده کنید؛ ممکن است ارتقاء به 4K قابل توجه نباشد. اگر فاصله نشستن شما از حداقل فاصله مشاهده برای رزولوشن 1080p نزدیکتر باشد؛ ارتقاء به 4K یک پیشرفت محسوس خواهد بود.

فرمول های حداقل فاصله مشاهده

ResolutionSeating Distance
8K0.4x Screen Width
4K0.8x Screen Width
1080P1.7x Screen Width
720P2.7x Screen Width
480P4.1x Screen Width

هنگام خرید دقت کنید

چند عامل دیگر وجود دارد که ممکن است بخواهید هنگام انتخاب سایز تلویزیون در نظر داشته باشید:

اولین مورد زیبایی شناسی اتاق است. بعضی از اتاق ها ممکن است بر اساس فاصله دید دارای تلویزیون 90 اینچ باشند اما اگر این اتاق یک فضای رسمی دارد؛ بنابراین زیبایی را باید در نظر گرفت.

ایمنی باید در نظر گرفته شود. هنگام قرار دادن تلویزیون روی میز حتما اندازه و وزن تلویزیون و محدودیت وزنی که میز می تواند تحمل کند را در نظر داشته باشید.

بهترین ارتفاع را برای نصب تلویزیون خود در نظر بگیرید که می تواند اندازه صفحه را تعیین کند. ارتفاع تلویزیون ممکن است زیبایی اتاق را تغییر دهد و یک عامل تعیین کننده است.

هنگام قرار دادن تلویزیون قطعا باید ارتفاع نصب در نظر گرفته شود. درباره هزینه های نصب تلویزیون و براکت های مختلف اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در نهایت بودجه ای که دارید اندازه تلویزیون و وضوح را تعیین می کند. صفحه های بزرگتر و نمایشگرهای با وضوح بالا قیمت بیشتری دارند و بهتر است هنگام انتخاب تلویزیون ایده آل برای برنامه خود، هزینه نمایشگر را هم در نظر بگیرید.

نحوه اندازه گیری سایز تلویزیون

روش درست برای اندازه گیری صفحه تلویزیون؛ اندازه گیری به صورت مورب و از گوشه بالا سمت راست تا گوشه پایین سمت راست است. روند اندازه گیری صفحه نمایش این است که بدانید تلویزیون در یک مکان مشخصی در خانه قرار می گیرد یا خیر. امروزه تلویزیون ها هم از نظر اندازه و هم از نظر فناوری پیشرفت کرده اند. دانستن اندازه گیری های تلویزیون ساده است و چند دقیقه طول می کشد. سازندگان تلویزیون گوشه های صفحه را اندازه می گیرند و حاشیه های تلویزیون را در نظر نمی گیرند.

اندازه گیری سایز تلویزیون به صورت مورب

آنچه هنگام تماشای محتوا بیشتر جلب توجه می کند، اندازه صفحه نمایش است. اندازه به صورت مورب اندازه گیری می شود و بر حسب اینچ اعلام می شود. این اندازه گیری به طور خاص از گوشه بالا یه گوشه پایین (سمت مخالف) ختم می شود. به طور خلاصه از پایین سمت چپ به سالا سمت راست یا از بالا سمت چپ به سمت پایین سمت راست.

اندازه گیری صفحه نمایش بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

ابعاد فریم / حاشیه

فریم / حاشیه منطقه ای است که لبه های صفحه نمایش را می پوشانند؛ این حاشیه ها عملا صفحه را از چهار طرف می پوشانند. بر خلاف اندازه صفحه مورب؛ اندازه قاب عرض و ارتفاع کل حاشیه و پایه تلویزیون را نشان می دهد. قاب می تواند به عرض و ارتفاع نیم تا سه اینچ برسد.

هنگام باز کردن جعبه تلویزیون جدید؛ شما به یک بروشور از دستورالعمل ها دسترسی پیدا می کنید که شامل اندازه گیری های مختص به این دستگاه می باشد. توجه داشته باشید؛ چون این اندازه ها در مکان قرارگیری تلویزیون نقش زیادی را ایفا می کنند. اندازه گیری ها باید از خارج از صفحه؛ حاشیه و استند باشند.

فضایی که تلویزیون را در آن قرار می دهید

مکانی که می خواهید تلویزیون خود را در آن قرار دهید اندازه بگیرید. این بدان معناست که شما می دانید چه مقدار به تلویزیون بزرگ یا کوچک احتیاج دارید. عرض و ارتفاه فضاها را برای قرار دادن اندازه گیری کنید.

مراحل ساده اندازه گیری تلویزیون

از یک سمت و گوشه شروع کنید و به سمت دیگر و گوشه برعکس حرکت کنید تا ابعاد گوشه به گوشه تلویزیون را شناسایی کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هنگام اندازه گیری صفحه تلویزیون فقط صفحه را اندازه گیری کنید و نه لبه های خارجی صفحه را.

بهترین تلویزیون 75 اینچ اولد ال جی

بهترین تلویزیون های 75 اینچ اولد ال جی دارای فیلم کربنی هستند که در داخل پنل و قبل از صفحه شیشه ای قرار گرفته اند. پنل های اولد هنگام عبور جریان الکتریکی نور خاص خود را ساطع می کنند در حالی که سلول های نمایشگر LCD-LED برای روشنایی به یک منبع نور خارجی مانند بک لایت بزرگ احتیاج دارند.

تلویزیون اولد بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

این بک لایت همان چیزی است که تلویزیون های LCD را از انواع OLED جدا می کند. یک تلویزیون LCD دارای نور پس زمینه است (که CCFL نامیده می شود) که به طور یکنواخت در پشت قرار گرفته است و این بدان معناست که روشنایی یکنواختی وجود دارد. این در حالی است که تلویزیون های اولد دارای پیکسل های ساطع کننده نور هستند و به تولید رنگ سیاه عمیق تر کمک می کنند. شما می توانید از بین بهترین تلویزیون 75 اینچ اولد ال جی انتخاب داشته باشید؛ ما در انتهای این مقاله پیشنهاداتی برای شما داریم.

بهترین تلویزیون 75 اینچ نانوسل ال جی

تلویزیون های نانوسل ال جی به روشی مشابه با تلویزیون های ال ای دی دیگر کار می کنند. منبع نوری از پشت پنل نور را می تاباند تا تصویری پر جنب و جوش را ایجاد کند. Nanocell در مورد نحوه کنترل رنگ با تلویزیون های استاندارد LED تفاوت دارد. تلویزیون های نانوسل ال جی لایه ای را به تلویزیون وراد می کنند که تجربه مشاهده رنگ در طول موج قرمز و سبز را بهبود می بخشد.

با قرار دادن این لایه فیلتر؛ تلویزیون های نانوسل به بازار عرضه می شوند تا به لطف کنترل دقیق رنگ؛ تصاویر با رنگ های بهتری داشته باشند. تلویزیو نهای نانوسل با فیلتر کردن بهتر رنگ های قرمز و سبز، توانایی تولید رنگهای با جزئیات و سرزنده تر نسبت به رقبای خود را دارند.

تلویزیون های نانوسل همچنین به لطف آنچه که “Full Array Local Dimming” (FALD) نامیده می شود، عملکرد بهتری برای تولید رنگ های سیاه عمیق دارند. تلویزیون های LED با نور پس زمینه نمی توانند همان رنگ سیاه تلویزیون OLED را تولید کنند. FALD که در تلویزیون های رده بالای Nanocell موجود است، به پنل اجازه می دهد تا نور پس زمینه LED خود را در برخی مناطق برای صحنه های تاریک کم نور کند، به این معنی که نسبت کنتراست و عملکرد HDR بهتر از یک تلویزیون LED استاندارد است.

تلویزیون نانوسل بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

بهترین تلویزیون 75 اینچ 4K ال جی

تلویزیون های فورکی یکی از فناوری های جالبی است که رزولوشن 2160×3840 پیکسل و در کل 8 میلیون پیکسل را در اختیار شما قرار می دهد و این رقم 4 برابر تلویزیون های Full HD با رزولوشن 1080×1920 پیکسل است. با نشستن هر چه بیشتر به صفحه می توانید از وضوح و روشنایی تلویزیون های 4K لذت ببرید.

تلویزیون های فورکی با نام Ultra HD یا UHD هم شناخته می شوند. این نوع از تلویزیون ها وضوح بیشتر؛ رنگ های با عمق بیشتر را به تصویر اضافه می کنند و تصاویر را مشابه دنیای واقعی تولید می کنند.

برای اینکه تجربه کامل 4K را بدست آورید باید محتوای 4K را مشاهده کنید و مشکل این است که هنوز تعداد زیادی از این محتواها در دسترس نیستند.

کیفیت تصویر 4k بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

بهترین تلویزیون 75 اینچ 8K ال جی

اگر به وضوح تصویر بیشتر از تلویزیون های فورکی نیاز دارید می توانید از بین بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی با وضوح 8K انتخاب داشته باشید. این دستگاه ها رزولوشن 7680×4320 پیکسل و بالاترین وضوح تعریف شده تا به امروز را به همراه دارند.

صفحه نمایش های 8K جایگزینی برای رزولوشن های 4K هستند؛ تولیدکنندگان تلاش کردند تا سال 2017 فورکی را به یک استاندارد تبدیل کنند و در کنفرانس CES سال 2019 بود که اولین تلویزیون های 8K معرفی شدند. پیش بینی شده بود که تا سال 2018، 11 میلیون واحد از تلویزیون های 8K آماده فروش باشند که حدود 3% تلویزیون های UHD را تشکیل می دهند.

کیفیت تصویر 8k بهترین تلویزیون های 75 اینچ ال جی 2021

جمع بندی

همانطور که در بالا اشاره شد هنگام انتخاب سایز تلویزیون مناسب؛ ابتدا فاصله بین نقطه مشاهده و موقعیت تلویزیون را تعیین کنید. فاصله را با اندازه تلویزیون مقایسه کنید. فاصله توصیه شده با وضوح صفحه تغییر می کند. بنابراین وضوح را با توجه به مسافت انتخاب کنید. هر چه فاصله بین رزشولوشن مورد نیاز بالاتر باشد مسافت بیشتر است.

یک تلویزیون با تعداد پیکسل بالا تصویر واضح تری را ایجاد می کند. با این نوع تلویزیون فاصله نصف می شود. برای یک تجربه واقعی سینمایی؛ UHD برای مناطق کوچک و بزرگ بهترین است. UHD دارای یک میلیون پیکسل است که موقعیت هایی مانند فاصله دید کاهش یافته ساده‌تر شود.

اندازه تلویزیون صرفا بر اساس اولویت شخصی است. اکثر افراد به اندازه های بزرگتر علاقمند می شوند. اندازه بزرگ درگیری های عاطفی و هیجان کامل را می تواند به همراه داشته باشد. تلویزیون های کوچک به نظر می رسد که برای فضاهای کوچک طراحی شده اند. به‌ندرت می توانید کسی را پیدا کنید که برای فضای بزرگ خود تلویزیون کوچکتر را انتخاب کنند. همه آرزو دارند که یک صفحه نمایش بزرگ داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *