5 قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

در این مقاله قصد داریم بدانیم تلویزیون های گیمینگ چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ به همین دلیل باید به معرفی کامل تمام امکانات آن ها پرداخته و تلویزیون مناسب برای بازی را پیدا کرد و از امکانات تلویزیون های گیمینگ بهترین استفاده را برد. کدام قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ را باید مد نظر قرار داد؟ همه ما عاشق بازی های مختلف هستیم به همین دلیل گیم به سرعت به بزرگترین فرم سرگرمی تبدیل شده است.

باید دید قابلیت های مهم تلویزیون های گیمینگ که از آن ها یاد می شود چه چیز قابل وصفی در چنته دارند که بتوانند تابو شکنی کرده و بازی پر از بردی را برایتان خاطره کنند.

بعد از یک روز کاری طولانی ممکن است دوست داشته باشید بازی های فیفا یا مسابقه های رقابتی را اجرا کنید. بنابراین به طور طبیعی؛ شما بهترین تجربه را در هنگام بازی کردن نیاز خواهید داشت. مسئله فقط به انتخاب کنسول بازی بر نمی گردد؛ تلویزیونی که برای مشاهده بازی های خود نیاز دارید هم تاثیر زیادی روی تجربه شما خواهد داشت.

ویدیو معرفی سه مدل از تلویزیون های گیمینگ قیمت مناسب

اگر به دنبال یک تلویزیون مناسب برای بازی می گردید پس باید به مسائل مهم در این زمینه فکر کنید که هر کدام به صورت جداگانه در کیفیت تصویر بهتر موثر می باشند و کمک می کنند یک بازی پر از هیجان و بدون باخت را تحربه کنید.در ادامه سعی خود را بر این نکته گذاشته ایم که به تک تک این نکات به صورت جداگانه پرداخته و آن ها را به صورت کامل مورد بحث قرار دهیم تا یک بازی به تمام معنا را تجربه کنید.

تلویزیون مناسب برای بازی چه ویژگی هایی دارد؟

تلویزیون های مدرن؛ به سمت تکامل پیش می‌روند و با ترکیبی از راه حل‌های سخت افزاری و نرم افزاری برای ایجاد تصاویر واضح و شفاف رقابت می‌کنند. این امر به قیمت افزایش پردازش در هر فریم تمام می شود و در نتیجه پدیده ای به نام تاخیر ورودی ایجاد می‌شود.

سونی برند با ابهتی است که همواره در صدر جدول فروش تلویزیون قرار گرفته؛ یک تلویزیون سونی بالاترین سطح کیفیت تصویر و امکانات را دارد به همین دلیل در جدول زیر، پرفروش ترین های این برند ژاپنی در سال 2022 را لیست کرده ایم تا خرید برایتان راحت تر از همیشه باشد.

مدلپردازندهرفرش ریت
تلویزیون سونی Z9K XR120Hz
 تلویزیون سونی A95KXR120Hz
تلویزیون سونی A90KXR 120Hz
تلویزیون سونی A80K XR 120Hz
تلویزیون سونی X95K XR 120Hz
تلویزیون سونی X90K XR 120Hz
تلویزیون سونی X80KX160Hz
تلویزیون های گیمینگ سونی 2022

برای اینکه بتوانید تلویزیونی متناسب با بودجه‌تان (هر چقدر کم) خریداری کنید مطمئناً باید سراغ برند سامسونگ بروید، این برند کره ای تلویزیون‌هایش را معمولا در قیمت‌های ارزان تولید می‌کند و به همین دلیل بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص می‌دهد. خرید تلویزیون سامسونگ در هر کدام از سری‌های زیر می‌تواند شما را به دنیایی جادویی و سرشار از رنگ‌ها ببرد.

مدلرفرش ریتپنل
تلویزیون سامسونگ S95B120HzOLED
تلویزیون سامسونگ QN95B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN90B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ QN85B120HzNeo Qled
تلویزیون سامسونگ Q80B120HzQLED
تلویزیون سامسونگ Q70B120HzQLED
تلویزیون های گیمینگ سامسونگ 2022

تمام تلویزیون های ال جی به غیر از اولدها، دارای بک لایت هستند و از این طریق نور و روشنایی صفحه نمایش را تامین می کنند در جدول زیر پرفروش ترین مدل های این برند در بازار ایران را مشاهده می‌کنید. اکنون در این حربه رقابتی، تلویزیون ال جی توانسته جایگاه ویژه ای از آن خودش کند و به بالاترین پله ترقی برسد.

مدل تلویزیونسال ساخت
تلویزیون ال جی A32023
تلویزیون ال جی B32023
تلویزیون ال جی C32023
تلویزیون ال جی Z32023
مانیتور ال جی GQ900
تلویزیون ال جی LX1
تلویزیون های گیمینگ ال جی 2023

تلویزیون ها همیشه از نوعی تاخیر ورودی رنج می برند که به مدت زمان بین ورودی و عملکرد مربوط به آن روی صفحه اشاره دارد؛ اما فناوری های قدیمی تاخیر ورودی ناچیزی (کمتر از 5 میلی ثانیه) داشتند که نگران کننده نبود. امروزه تلویزیون های مدرن می توانند تاخیر ورودی بیش از 100 میلی ثانیه داشته باشد که بیشتر از 1/10 یک ثانیه در هنگام بازی است. در ادامه ما در مورد 5 قابلیت مهم در تلویزیون های گیمینگ صحبت خواهیم کرد؛ که هنگام خرید تلویزیون برای بازی باید آنها را در نظر بگیرید.

تاخیر ورودی قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

تاخیر ورودی مهمترین عاملی است که باید اکثر گیمرها در نظر داشته باشند. زمان اندازه گیری شده بین فشار دادن یک دکمه روی کنترل شما تا عملکرد مربوطه در بازی که نمایش داده می شود به عنوان میزان تاخیر ورودی تلویزیون نشان داده می شود؛ به معنای واقعی کلمه؛ رقم ارائه شده مدت زمانی است که بین اقدامات شما و نتیجه روی صفحه نمایش طول می کشد.

اگر تاخیر ورودی تلویزیون شما خیلی زیاد باشد (ما هر چیزی که زیر 50 میلی ثانیه باشد را خوب و زیر 25 میلی ثانیه را عالی می دانیم)، شما می توانید در بازی های چند نفره رقابتی به شدت در معرض خطر باشد (تقریبا 100 میلی ثانیه را به هر عکس العمل خود اضافه کنید تا متوجه شوید که موضوع از چه قرار است). متاسفانه اطلاعات مربوط به تاخیر ورودی همیشه در دسترس نیست چون اکثر تولیدکنندگان این عدد را کاملا حذف می کنند.

5 قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

شاید با استفاده از ابزارهای تست تاخیر ورودی مانند Leo Bodnar و مقایسه با مشخصات صفحه محول بتوانید از عملکرد واقعی تلویزیون اطلاع پیدا کرد. اگر بازی های چند نفره را انجام می دهید؛ این عامل را باید قبل از هر چیز دیگری در هنگام خرید تلویزیون بررسی کنید. ما هر دستگاهی که دارای تاخیر ورودی زیر 25 میلی ثانیه است را به شدت توصیه می کنیم.

رزولوشن یا وضوح در امکانات تلویزیون های گیمینگ

کنسول های محبوب خانگی طی 10 سال گذشته محتوا را با وضوح تصویر Full HD یا 1080p نمایش داده اند؛ بنابراین تا زمان معرفی PS4 Pro و Xbox Scorpio عاملی نبود که زیاد مورد توجه قرار بگیرد. هر دوی این دستگاه های بازی های 4K Ultra HD را ارائه می دادند؛ بنابراین اگر قصد داشتید که از این کنسول ها استفاده کنید باید یک تلویزیون 4K Ultra HD را هم تهیه می کردید.

5 قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

به خاطر داشته باشید که خروجی سیگنال 1080p از پلی استیشن 4 یا ایکس باکس وان با تلویزیون 4K Ultra HD بسیار خوب کار می کند؛ بنابراین حتی اگر قصد ندارید فقط برای بازی از تلویزیون های فورکی استفاده کنید؛ باز هم می توانید محتواهایی مانند فیلم ها و سریال ها را با بهترین کیفیت مشاهده کنید.

به کنسول بازی و دستگاه های دیگری که قصد دارید از آنها استفاده کنید فکر کنید و بعد از آن در مورد رزولوشن تلویزیون خود تصمیم بگیرید.

فناوری نمایش تصویر در تلویزیون های مخصوص بازی

برای سردرگمی بیشتر؛ کنسول های جدید تصاویر HDR را تبلیغ می کنند و این بدان معناست که برای استفاده کامل از ویژگی های ارائه شده به یک تلویزیون سازگار با HDR نیاز دارید. HDR به عنوان بزرگترین جهش در کیفیت بصری در نظر گرفته می شود؛ این بدان معناست که اگر بخواهید از کنسول های بازی جدید استفاده کنید؛ انتخاب یک تلویزیون سازگار با HDR یک تصمیم عاقلانه است. اگر به دنبال یک تلویزیون Ultra HD ارزان قیمت سازگار با HDR هستید می توانید تلویزیون UHD UE49 را انتخاب کنید.

5 قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

کیفیت تصویر یکی از مسائل مهم در داشتن تصویر عالی می باشد، مثلاً وقتی شما یک تصویر با وضوح و کنتراست بالا را در اختیار داشته باشید عملاً هیچ صحنه ای را از دست نخواهید داد. قسمت های از د ست رفته تصویر به وضوح به نمایش گذاشته می شود و چیزی که مشاهده می کنید یک تصویر با دامنه رنگی بالا و تنالیته رنگی جذاب و نزدیک به واقعیت می باشد.

امکانات تلویزیون های گیمینگ و قابلیت های اتصال

برای اکثر افراد؛ تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک پورت HDMI برای کنسول بازی است. کنسول های بازی فعلی و نسل قبلی با اتصال HDMI سازگار هستند که همه تلویزیون های HD به آن مجهز هستند.

بار دیگر؛ کنسول های بازی به طور قابل توجهی نیازهای فناوری را تغییر می دهند. به عنوان مثال، برای اجرای بازی های با کیفیت 4K در پلی استیشن 4 پرو سونی تایید کرده است که برای اطمینان از عملکرد 60 فریم در ثانیه با وضوح 4K Ultra HD به کابل و پورت HDMI 2.0 نیاز است.

5 قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

بررسی کنید که تلویزیون منتخب شما دارای پورت های مورد نیاز کنسول یا لوازم جانبی شما است. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام پورت های لازم را در اختیار دارید تا بتوانید هم کنسول و هم لوازم جانبی خود را به صورت همزمان استفاده کنید.

تلویزیون هایی که قابلیت گیمینگ دارند برای داشتن یک بازی حرفه ای نیاز به اتصال به کنسول بازی های حرفه ای دارند. مثلاً در یک تلویزیون گیمینگ حرفه ای که سرعت رفش 120 هرتزی دارد باید پورت HDMI 2.1 نیز موجود بوده تا بتوان به این کنسول ها همچون PS5 متصل شد و از آن ها استفاده کرد. در این صورت می توان به تلویزیونی انگ مناسب بودن برای بازی زد.

حالت بازی از ویژگی های تلویزیون های گیمینگ

اکثر تلوزیون ها باید این قابلیت را داشته باشند ( که اغلب در منوی تنظیمات صفحه نمایش مشاهده می شود)؛ اما بررسی آن مهم است. گیمینگ مد که می تواند تحت عناوین دیگری هم ظاهر شود یک حالت تصویری است که بسیاری از پردازش های غیر ضروری مورد استفاده برای نمایش محتوا را از بین می برد. تفاوت می تواند سرسام آورد باشد. تاخیر ورودی می تواند تا 80 درصد کاهش پیدا کند و تجربه بسیار روان و پاسخگوتر را برای شما ایجاد می کند.

5 قابلیت مهم تلویزیون های گیمینگ

برای برخورداری از حالت گیمینگ باید تنظیمات تلویزیون را به این حالت تغییر داده تا تصویر با سرعت مناسب با بازی مورد نظر را دریافت کنید و بتوانید یک بازی درست و بدون باخت را تجربه کنید.

تلویزیون مناسب برای بازی چه مزایای دارد؟

هر تلویزیونی از امکانات و قابلیت های بسیاری برخوردار می باشد که تلویزیون های گیمینگ در این حالت دیگر سنگ تمام گذاشته اند و با ارائه تصاویر ناب با سرعت پردازش مناسب می تواند یک بازی هیجانی و مناسب را برای شما به همراه داشته باشد.

  • سرعت رفرش بالا در حد 120 هرتز
  • صفحه نمایش با کیفیت عالی در حد 4K و بالاتر
  • توان صوتی با قابلیت فراگیر و همه جانبه بودن
  • وجود پورت های مهم و کاربردی همچون HDMI 2.1
  • قیمت کمی بالاتر از تلویزیون های معمولی
  • سایزبندی اکثرا موارد بزرگ

تمام مواردی که گفته شد می توانند قابلیت های عالی برای یک تلویزیون مناسب گیمینگ باشند و یا اینکه آن را از سایر تلویزیون های معمولی سوا کنند. این شمایید که تصمیمی می گیرید چه نوع تلویزیون گیمینگی با چه سایز و کیفیت تصویری تهیه کنید که با بودجه در نظر گرفته هماهنگی داشته باشد.

نتیجه گیری: امکانات تلویزیون های گیمینگ

در حال حاضر می‌دانیم که تلویزیون های گیمینگ چه ویژگی هایی باید داشته باشند و با به بازار آمدن نسل جدید کنسول های بازی چیزهای زیادی وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید. بسته به بازی که اجرا می کند تلویزیون مناسب برای بازی را انتخاب و تعداد دفعات بازی؛ جنبه های مختلفی را باید مورد بررسی  قرار دهید که 5 مورد از امکانات تلویزیون های گیمینگ را در بالا توضیح دادیم. برخی از تلویزیون ها ممکن است برای نمایش فیلم ها و سریال های تلویزیونی عالی باشند اما برای بازی چندان مناسب نباشند. ما در فروشگاه افرالند لیستی از این تلویزیون های را با قیمت های مختلف در دسترس شما قرار داده ایم تا بتوانید با هر بودجه ای که در اختیار دارید تلویزیون مناسب را انتخاب کنید.

منبع: markselectrical

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *