علت پاره شدن لباس در لباسشویی

شما پیراهن یا ژاکت مورد علاقه خود را می پوشید و متوجه سوراخی که در آن ایجاد شده می شوید. این سوراخ در یک جای واقعا عجیب ایجاد شده است. چطور لباس شما پاره شده است؟ شما هر چقدر که فکر می کنید به خاطر نمی آورید که لباس شما به جایی گیر کرده باشد؛ علت پاره شدن لباس در لباسشویی یکی از حوادثی است که به دلایل مختلفی وابسته است و در ادامه 6 دلیل قانع کننده که باعث پاره شدن لباس های تان می شود را معرفی خواهیم کرد،‌ با افرالند همراه باشید.

دلایل پاره شدن لباس در لباسشویی هر جه که باشد شما باید آنها را در نظر بگیرید و بعد بررسی هایی را انجام دهید تا مسئله را موشکافی کنید و ببینید که آیا می توانید از این مشکل در لباس های دیگر خود جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید؛ دلایل متعددی منجر به پاره شدن لباس در لباسشویی می شود؛ بنابراین لیستی که در ادامه آمده است را بررسی کنید و از سوراخ شدن لباس های خود جلوگیری کنید.

6 دلیل پاره شدن لباس در لباسشویی

سفید کننده کلر

اگر بیش از حد از سفید کننده کلر استفاده می کنید یا اجازه نمی دهید سفید کننده قبل از جذب توسط لباس کاملا با آب ترکیب شود، سوراخ هایی در لباس شما ایجاد می شود. مواد شیمیایی ممکن است منجر به پاره شدن لباس در لباسشویی شود.

علت پاره شدن لباس در لباسشویی استفاده از کلر زیاد

برای خرید لباسشویی اصلی از معتبرترین برندهای ایران و جهان می‌توانید از فروشگاه اینترنتی افرالند دیدن کنید و محصولات را با گارانتی معتبر و ضمانت اصالت خریداری نمایید.

کمربند و تزئینات لباس

هنگام پوشیدن لباس ممکن است کمربند یا زیپ باعث پارکی در لباس شما شود. کمربند، زیپ ها و تزئیات لباس را از لاحظ لبه های تیزی که دارند بررسی کنید. ممکن است بتوانید با مواردی مانند کاغذ سنباده لبه های تیز را صاف کنید.

علت پاره شدن لباس در لباسشویی زیپ در لباسشویی

سرعت چرخش

آیا از بیشترین سرعت چرخش در لباسشویی خود استفاده می کنید که برای لباسی که می شویید خیلی زیاد است؟ لباس های نخی نباید با سرعت بیش از 600 دور در دقیقه چرخانده شوند اما حوله ها می تواند با سرعت بالاتر 1400 دور در دقیقه بچرخند. شلوار جین نباید بالاتر از 900 دور در دقیقه باشد و مواد ظریف و ابریشمی باید از سرعت چرخش 400 دور در دقیقه استفاده کنند. اگر از سرعت چرخش متناسب با لباس خود اطلاع ندارید می توانید به صورت آنلاین تحقیق کنید. چرخش خیلی سریع می تواند سوراخ های کوچکی را در لباس ایجاد کند.

بارگیری زیاد ماشین لباسشویی

آیا ماشین لباسشویی را با حجم زیادی از لباس ها پر می کنید؟ این امر نه تنها روی سطح تمیز کردن چرخه شستشو تاثیر منفی می گذار بلکه باعث می شود که زیپ؛ تزئینات و دکمه های لباس در لباس های دیگر گیر کند و منجر به پاره شدن آنها شود. قبل از شستن؛ حجم مناسبی از لباس ها را در لباسشویی قرار دهید و تا جای ممکن کمربندها را از لباس ها جدا کنید.

علت پاره شدن لباس در لباسشویی لباس های زیاد

قلاب لباس های زیر

قلاب و گیره های لباس زیر می توانند بین درام و کنار واشر ماشین لباسشویی گیر کنند و حتی از سوراخ های درام ماشین لباسشویی عبور کنند. ممکن است هنگام خالی بودن ماشین لباسشویی آن را احساس نکنید اما هم زدن لباسشویی ممکن است باعث گیر کردن گیره و قلاب در لباس ها شود. برای برداشتن این گیره و قلاب ها باید محفظه خارجی لباسشویی را بردارید.

درام خشک کن

اگر رگه های تیره روی پارچه مشاهده می کنید که همراه علائم ریز یا نخ کش شدن ها و آثار سوختگی است؛ درام خشک کن لباسشویی خود را بررسی کنید. محفظه خارجی خشک کن را بردارید و یک چراغ قوه را در پشت درام خشک کن روشن کنید. اگر مشاهده کرید که نوری به داخل مخزن وارد می شود با مشکل مواجه شده اید. اگر درام خشک کن کاملا تراز و متعادل نباشد؛ پارچه می تواند بین درام و محفظه خشک کن بلغزد. این باعث ایجاد رگه های رنگی می شود و می تواند لباس را سوراخ کند.

علت پاره شدن لباس در لباسشویی برنامه نامناسب

برای جلوگیری از پاره شدن لباس در لباسشویی چکاری انجام دهید؟

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای جلوگیری از پاره شدن لباس در لباسشویی انجام دهید این است؛ لباس هایی که می خواهید بشویید را دسته بندی کنید. هرگز لباس های ظریف را با شلوارهای جین سنگین یا لباس های زیپ دار نشویید. پارچه های توری و ابریشمی می توانند در زیپ ها و حتی تزئینات لباس گیر کنند.

اگر مجبور هستید که لباس ها را با هم بشویید لباس های ظریف را در کیسه های مشبک لباسشویی قرار دهید.

آخرین چیزی که باید بررسی کنید

اگر مطمئن هستید که همه چیز را بررسی کرده اید و همه به نظر خوب می آیند؛ چند دقیقه وقت بگذارید تا کمد لباس خود را بررسی کنید. لباس ها به فضای کمی احتیاج دارند؛ بنابراین اگر همه چیز را روی هم تلنبار کرده اید، ممکن است لباس ها به هم گیر کنند که بعد از شستشو بدتر می شود.

همچنین حشره هایی مانند بید می توانند لباس های شما را سوراخ کنند. برای جلوگیری از این اتفاق از موادی مانند نفتالین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *