11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

وقتی که می خواهید 11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون را سرچ کنید؛ فاکتورهایی زیادی را باید در نظر بگیرید. این فاکتور ها تاثیر مستقیمی بر اندازه تلویزیون مناسب خواهند گذاشت. برای اطلاع کافی از راهنمای انتخاب اندازه تلویزیون بهتر است تا انتهای این مقاله با ما باشید تا بهتر و راحت تر دست به انتخاب بزنید و هزینه ای که متحمل می شوید به هدر نرود.

تبحر در انتخاب اندازه تلویزیون مزیت بر علت است تا انتخابی هوشمندانه را برای خود رقم بزنید تا بی برو برگشت پولتان را جای خوبی خرج کنید. اینکه تلویزیون اتاق خوابتان را در هال نگذارید پر مبرا است که شما بلد کار هستید.

وضوح صفحه و چیدمان کلی اتاق خود را در نظر بگیرید. تلویزیون های بزرگتر برای اتاق های بزرگ مناسب هستند در حالی که تلویزیون های کوچکتر وقتی که در نزدیکتر قرار می گیرند بهتر دیده می شوند. برای تخمین اندازه تلویزیون به بهترین شکل ممکن می توانید فاصله دید در اتاق خود را اندازه بگیرید. قبل از استقرار و نصب تلویزیون همه گزینه های مختلف را با هم مقایسه کنید تا تجربه مشاهده خود را بهینه کنید.

سنجش اینکه کدام تلویزیون مناسب فضای ما می باشد خیلی کار سختی نخواهد بود اگر دانش کافی در مورد این کار داشته باشیم تا زمانی که روبروی تلویزیون برای تایم طولانی می نشینیم چشم ها اذیت نشده و بتوان بهترین کاربرد را از تصویر در حال پخش داشته باشیم و تمام این موارد بر می گردد به اطلاعات کافی و اساسی از سایزبندی تلویزیون.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

برای خرید تلویزیون مراحل و روش های متنوعی وجود دارد که هر کدام تاثیر مستقیم و به سزایی در نحوه انتخاب ما خواهند داشت. در این قسمت قصد داریم به معرفی 11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون بپردازیم تا با جالب ترین آن ها آشنا شوید و لذت ببرید.

اندازه تلویزیون را به صورت مورب بسنجید

با اندازه گیری مورب تلویزیون؛ اندازه صفحه مناسب خود را انتخاب کنید. تلویزیون ها را از گوشه ای به گوشه دیگر اندازه گیری می شوند؛ بنابراین هنگام بررسی دستگاه خود این موضوع را به خاطر داشته باشید. مدل 40 اینچی (100 سانتیمتری) مورد نظر شما آنقدرها که فکر می کنید بزرگ نیست.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

به همین دلیل بسیاری از خریداران تلویزیون خود را به خانه می برند و بعد متوجه می شوند که کوچکتر از حد انتظار است. اندازه مورب را با فضای موجود در خانه خود مقایسه کنید.به عنوان مثال, تلویزیون 40 اینچی (100 سانتیمتری) تقریبا 20 اینچ (51 سانتیمتر) طول و 35 اینچ (89 سانتیمتر) عرض دارد.

انتخاب وضوح مناسب در راهنمای انتخاب اندازه تلویزیون

اگر قصد دارید که نزدیک تلویزیون بنشینید؛ وضوح بالاتری را انتخاب کنید. وضوح بالاتر به این معناست که شما می توانید قبل از مشاهده پیکسل های روی صفحه به تلویزیون نزدیکتر شوید. پیکسل ها نقاط کوچک نور هستند که تصویر کلی تلویزیون شما را تشکیل می دهند. اگر قصد دارید تلویزیون را در یک اتاق بسته قرار دهید؛ یک تلویزیون با وضوح پایین تر تصویر بهتری را ارائه می دهد چون تشخیص پیکسل ها دشوارتر خواهد بود.

رزولوشن استاندارد تلویزیون های 2019 معادل 1080p است. این وضوح برای اکثر شرایط و محیط ها کاملا مناسب است.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

بسیاری از تلویزیون های سطح بالاتر از رزولوشن 4K پشتیبانی می کنند که باعث می شود پیکسل ها در هنگام نزدیک شدن سخت تر دیده شوند. با این حال؛ این دستگاه ها برای محتواهای 4K ساخته شده اند.گزینه دیگر رزولوشن 720p است. این رزولوشن بیشتر در تلویزیون های ارزان تر استفاده می شود؛ چون پیکسل ها بسیار راحت تر تشخیص داده می شوند.

قیمت تلویزیون بر حسب ویژگی ها

بودجه یکی از فاکتورهای مهمی است که تعیین می کند که شما تا چه اندازه تلویزیونی می توانید خریداری کنید. با گذشت زمان تلویزیون ها مقرون به صرفه تر شده اند؛ بنابراین می توانید با قیمت بهتری نسبت به گذشته تلویزیون های بزرگتری را تهیه کنید. شما هنوز هم می خواهید کمی بیشتر برای یک تلویزیون بزرگتر با وضوح بهتر و قابلیت های بیشتر پرداخت کنید. قبل از خرید گزینه های مختلف را بررسی کنید.

به عنوان مثال؛ یک تلویزیون 4K ممکن است دو برابر یک تلویزیون 1080p با اندازه مشابه وضوح را ارائه دهد. اگر از وضوح تصویر 4K استفاده نمی کنید نیازی به خرید تلویزیون های فورکی ندارید.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

برندهای تلویزیون مختلفی وجود دارد. تولیدکنندگان انواع و اقسام قابلیت های مختلف را ارائه می دهند که ادعا می کنند بر تجربه مشاهده شما تاثیر می گذارد. بنابراین گزینه های در دسترس را به خوبی بررسی کنید و بهترین گزینه را برای شرایط خود انتخاب کنید.

محاسبه اندازه تلویزیون به صورت بهینه

فاصله تلویزیون تا جایی که نشسته اید را اندازه گیری کنید. این فاصله به عنوان فاصله دید اشاره می شود و برای تخمین بهترین اندازه تلویزیون برای اتاق شما مفید است. ابتدا اتاق خود را مرتب کنید تا بدانید که تلویزیون در کجا قرار خواهد گرفت و هنگام تماشای آن کجا دوست دارید بنشینید. بعد از متر اندازه گیری برای محاسبه این فاصله استفاده کنید. عدد بدست آمده را روی یک تکه کاغذ یادداشت کنید.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

اکثر افراد به طور میانیگین در فاصله حدودا 9 فوتی (2.7 متر) تلویزیون می نشینند؛ اما این فاصله ممکن است بسته به اندازه اتاق و چیدمان شما متفاوت باشد.

تخمین حداکثر اندازه تلویزیون

شما می توانید با ضرب محدوده دید در عدد 0.667 حداکثر اندازه تلویزیون را تخمین بزنید. با این کار شما می توانید هنگام خرید تلویزیون گزینه های محدودتری را در اختیار داشته باشید. تلویزوین های بزرگتر از این حداکثر اندازه؛ هنگام تماشای تلویزیون ممکن است خسته کننده باشد به همین دلیل باید مبل خود را به عقب ببرید. به خاطر داشته باشد که حداکثر اندازه تلویزیون معمولا بهترین یا مقرون به صرفه ترین گزینه برای شما نیست.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

به عنوان مثال اگر فاصله دید شما 9 فوت یا 2.7 متر یا  108 اینچ است به تلویزیون با اندازه 72 اینچ یا کمتر نیاز دارید: 108×0.667=72

تخمین محدوده دید برای اندازه تلویزیون انتخاب شده

اندازه تلویزیون را در 2 ضرب کنید و بررسی کنید که در محدوده دید شما قرار می گیرد یا خیر. اندازه تلویزیون مورد نظر خود را انتخاب کنید و یک محاسبه ساده انجام دهید و بعد آن را با تنظیمات اتاق خود مقایسه کنید. با استفاده از این نتیجه به اندازه تلویزیون مناسب اتاق خود دست پیدا می کنید. این تخمین کامل نیست؛ بنابراین بسته به عواملی مانند چیدمان اتاق و بودجه می تواند تغییر کند.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

برای بهبود تجربه مشاهده؛ در صورت نیاز به نزدیکترین اندازه بعدی سوئیچ کنید.به عنوان مثال، اگر فاصله دید شما 9 فوت یا 2.7 متر یا 108 اینچ است تلویزیون های 54 اینچی برای شما مناسب می باشد. 54*2=108

به خاطر داشته باشید که این برآورد بسیار کلی است. این روش یک توصیه مطمئن برای پیگیری است اما همیشه بهینه نیست.

انتخاب اندازه تلویزیون های 4K

برای استفاده از تلویزیون های 4K؛ باید فاصله دید را کاهش دهید. تا زمانی که محتواهای تولید شده برای فورکی را مشاهده می کنید؛ از کیفیت تصویر کلی این دستگاه ها برخوردار هستید. بدون دیدن پیکسل ها می توانید نزدیک تلویزیون بنشینید. وقتی به دنبال دریافت بهترین کیفیت تصویر با فضای محدود اتاق هستید؛ این فوق العاده مفید است. اندازه تلویزیون را در 1 یا 1.5 ضرب کنید تا متوجه شوید که تلویزیون برای خانه شما مناسب است یا نه.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

به عنوان مثال، یک تلویزیون 54 اینچی وقتی که در فاصله 54 تا 81 اینچ از محل نشستن شما قرار می گیرد بهترین عملکرد را دارد. 54×1=54 یا 54×1.5=81

به خاطر داشته باشید که تلویزیون های 4K هنگامی که در نزدیک هستند؛ تجربه بهینه تری را در اختیار شما قرار می دهند. لازم نیست از تلویزیون خود به این روش لذت ببرید؛ اما قابل تامل است. اگر بخواهید عقب بنشینید می توانید تلویزیون بزرگتری را خریداری کنید.

اندازه تلویزیون مناسب بر اساس میز

اگر قصد استفاده از استند برای اتصال تلویزیون به دیوار را دارید در صورت امکان آن را از قبل اندازه گیری کنید. حتی اگر از میز استفاده می کنید باید عمق؛ طول و ارتفاع میز خود را اندازه گیری کنید. میز تلویزیون باید به اندازه کافی بزگ باشد تا بتوانید تلویزیون شما را نگه دارد.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

نصب تلویزیون به دیوار معمولا فضای میز را اشغال نمی کند و اغلب روی فاصله دید شما تاثیر می گذارد. در نظر گرفتن این مورد می تواند تعداد تلویزیون هایی که برای انتخاب پیش رو دارید را محدود کند و شما می توانید انتخاب بهتر و سریعتری داشته باشید.

در نظر گرفتن تعداد مبل ها یا صندلی ها

تعداد مبل ها یا صندلی هایی که می خواهید جلوی تلویزیون بگذارید را در نظر بگیرید. بهترین مبل در خانه؛ مبلی است که مستقیما مقابل صفحه تلویزیون قرار می گیرد. تلویزیون بزرگتر به این معناست که تعداد بیشتری از افراد می توانند جلوی تلویزیون جمع شوند و همه نمایش های خوبی دریافت می کنند. تلویزیون های کوچکتر برای خانواده هایی که تعداد کمی دارند مناسب تر است. اطمینان حاصل کنید که واقعا جلوی تلویزیون فضای مناسبی برای جا دادن همه افرادی که قصد سرگرم کردن آنها را دارید را در اختیار دارید.

11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون

تلویزیون های 32 اینچی (81 سانتیمتری) یا کمتر برای استفاده های شخصی و افرادی که بودجه کم دارند مناسب هستند. این تلویزیون ها برای آپارتمان های کوچک و خوابگاه های بسیار مناسب است. می توانید آن را روی میز تلویزیون با میز کار قرار دهید.تلویزیون های 43 اینچی (110 سانتیمتری) برای تعداد متوسطی از تماشاچیان مناسب است.

می توانید تلویزیونی با اندازه مناسب و معقول با قیمت خوب تهیه کنید.اگر برای سرگرم کردن مهمان ها به دنبال تلویزیون هستید و یا بودجه کافی برای خرج کردن دارید به سراغ تلویزیون های بزرگتر بروید. این تلویزیون های بزرگ فضای زیادی را اشغال می کنند، اما شما می توانید وضوح بالا و جلوه کاملی را بدست آورید.

 انتخاب سایز تلویزیون بر حسب افزایش زاویه دید

برای افزایش زاویه دید در اتاق خود؛ یک تلویزیون بزرگتر را انتخاب کنید. تمام تلویزیون ها دارای زاویه دید هستند؛ یعنی شما از کنار تلویزیون باز هم می توانید تصاویر واضح را دریافت کنید.تلویزیون های بزرگتر دارای عرض بیشتری هستند؛ به این معنا که می توانید افراد بیشتری را در زاویه دید قرار دهید.

با تلویزیون کوچکتر، قبل از اینکه تصویر روی صفحه را از دست ندهید؛ نمی توانید تا آن طرف بروید.زاویه دید به چیدمان اتاق شما بستگی دارد. نیازی نیست که در مورد زاویه دید در یک اتاق جمع و جور نگران باشید. اگر مبل بزرگی دارید؛ تلویزیون باید دارای اندازه بزرگتری باشد تا تعداد افرادی که جلو تلویزیون می نشینند را ساپورت کند.

 سایز تلویزیون کوچک

اگر می خواهید یک تلویزیون کوچکتر داشته باشید؛ می توانید آن را انتخاب کنید. تلویزیون های بزرگ برای مبلمان های بزرگ هستند وقتی وارد اتاق می شوید؛ ممکن است که تلویزیون فضای بزرگی را اشغال کرده باشد و مطابق با دکوراسیون اتاق شما نباشد. تلویزیون های کوچکتر برای فضاهای کوچکتر مناسب هستند.زیبایی تلویزیون به انتخاب شخصی شما بستگی دارد.

اگر یک اتاق ویژه به عنوان اتاق شخصی دارید که از فضای مناسبی برخوردار است؛ یک تلویزیون بزرگ احتمالا خوب است اما برای یک اتاق معمولی این اندازه می تواند نامناسب باشد.هنگام انتخاب اندازه تلویزیون مبلمان و دکوراسیون فضای داخلی خود را در نظر داشته باشید. همیشه وقتی که صحبت از سایز تلویزیون می شود، کاربران فکر می کنند که اندازه بزرگتر بهتر است؛ اما همیشه اینطور نیست.

جمع‌بندی: راهنمای انتخاب اندازه تلویزیون

تا به این قسمت با 11 مرحله ساده برای انتخاب اندازه تلویزیون آشنا شدیم و می‌دانیم کدام مورد می تواند گزینه مهم در انتخاب اندازه تلویزیون ما باشد و کدام مناسب موقعیت ما نخواهد بود. تلویزیون ها در برند های مختلف در سایزهای متفاوتی ساخته شده اند که هر کدام برای یک فضا در نظر گرفته شده است. با مطالعه راهنمای انتخاب اندازه تلویزیون در افرالند دیگر مشکلی برای انتخاب عالی نخواهید داشت.

منبع: wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *